Kariera kontra młoda mama? Poznaj e-learning!

Długo oczekiwana szansa rozwoju zawodowego, plany związane z karierą i ten moment? moment w życiu prawie każdej kobiety ? dziecko, a wraz z nim ? macierzyństwo. Nie przespane noce, godziny spędzone przy łóżeczku i pytanie: Co teraz? Co wybrać? Stałą obecność przy dziecku czy szybki powrót do pracy?

e-learning

Dawniej kobiety nie miały zbyt dużego wyboru, gdyż dziecko pochłaniało znaczną część ich czasu, a o pomocy przy wychowaniu dziecka mogła  pomarzyć niewielka część społeczeństwa. Macierzyństwo – obowiązek, poświęcenie i oddanie.  Żadna z nas nie myślała o wyjściu z domu na kilka godzin aby pracować na pół etatu i po powrocie zajmować się jeszcze małym dzieckiem albo o szkoleniach, które pomogą przygotować się do powrotu do pracy. Na szczęście to się zmieniło. Nowoczesne metody nauczania umożliwiają podnoszenie kwalifikacji bez konieczności wychodzenia z domu i pozostawiania dziecka z obcymi osobami. Daje to możliwość spełniania swoich marzeń i co najważniejsze ? osiągnięcie pełnej satysfakcji z bycia mamą.

Czym jest właściwie e-learning?

E-learning to sposób nauczania wykorzystujący komputer i Internet. Logując się na platformie, w szybki sposób rozpoczynamy naukę bez zbędnych procedur. Zawarte treści oparte są na wiedzy merytorycznej wykorzystującej najnowsze metody i trendy w szkoleniach. Dodatkowo wszystkie materiały znajdują się w naszym komputerze, co oznacza że w każdym momencie możemy odejść od komputera, by za chwilę do niego powrócić i kontynuować to, co zaczęliśmy. Nikt nas nie pośpiesza i nie przeszkadza. Wszystko odbywa się w takim tempie, jakie sobie ustalimy. Dobrze skonstruowana platforma e-learningowa jest prosta w użyciu, więc coraz więcej uczelni, firm, a także poszczególnych jednostek administracyjnych wybiera taki sposób odbycia kursu czy szkolenia.

Co nam daje e-learning?

Metoda ta pozwala uczestniczyć w kursie lub szkoleniu bez konieczności fizycznej obecności na salach wykładowych. Kobiety przebywające na urlopie macierzyńskim nie muszą już tracić swojego czasu kosztem dziecka i w prosty sposób mogą rozwijać swoje umiejętności. Jedną z bardzo ważnych zalet tej nowoczesnej metody, jest elastyczność. Macierzyństwo to czas, w którym ciężko jest cokolwiek zaplanować. Platforma e-learningowa stworzona jest dla takich właśnie osób i dostępna 24 godziny na dobę, co daje nam swobodę w wyborze czasu, który poświęcimy na naukę.

Ponadto e-learning to nie tylko sucha nauka, z którą spotykamy się na tradycyjnych kursach. Niektóre szkolenia przygotowane są tak, by zapewniać nam nie tylko naukę, ale i rozrywkę! Przykładem takiego e-learningu są szkolenia firmy Dom Szkoleń i Doradztwa (http://elearningowo.pl/). Pełna animacja podczas ?zajęć? oraz lekcje w formie  komediowego serialu fabularnego, dzięki temu po ciężkim dniu możemy w przyjemny sposób wykorzystać wolny czas na samokształcenie. Ciekawa tematyka oraz sposób przedstawienia materiału wpływają z kolei na naszą interaktywność podczas zajęć i pobudzenie mózgu do kreatywnego myślenia.

Do skorzystania z kursów on line skłaniają także niskie koszty. Zdalne nauczanie pozwala zaoszczędzić pieniądze, które w tradycyjnych szkoleniach przeznaczane są na koszty transportu, cateringu czy sali szkoleniowej. Dla świeżo upieczonych rodziców jest to bardzo ważny aspekt, bo każda mama dobrze wie, jak wiele czasu i pieniędzy pochłania nowy członek rodziny.

Dobra mama to mama aktywna!

Rozwój kariery, nowe kompetencje, śledzenie branżowych trendów ? już nie musimy rezygnować z tego na rzecz macierzyństwa. Dzięki nowoczesnym metodom nauczania mamy czas dla dziecka, nie tracąc przy tym zawodowej tożsamości. Możemy doskonalić swoje umiejętności, by po pierwszych miesiącach poświęconych macierzyństwu, wrócić do pracy i odnosić sukcesy.

Przeczytaj także: E-dziennik ? Bądź na bieżąco z postępami w nauce Twojego dziecka

E-dziennik-Badz-na-biezaco-z-postepami-swojej-pociechy

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (96 głosów, średnia: 4,08 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany