Kąpiele ujędrniające skórę – jak je przygotować?

Uwielbiasz relaksujące kąpiele w wannie, ale obawiasz się, że pod ich wpływem Twoja skóra zwiotczeje i będzie się szybciej starzeć? Zobacz, jak przygotować kąpiele ujędrniające skórę.

Spis treści:

Kąpiele ujędrniające skórę to nie oksymoron. Owszem, długie wylegiwanie się w gorącej wodzie oraz niektóre kosmetyki wysuszają skórę i osłabiają jej napięcie. To jednak nie znaczy, że powinnyśmy zrezygnować z kąpieli. Wystarczy odpowiednio ją przygotować. Zobaczcie, które zioła wykorzystać, by przywrócić skórze młody wygląd.

Kąpiele ujędrniające skórę - jak je przygotować

źródło: pexels.com

Kąpiele ujędrniające skórę: zobacz, jak je przygotować

1. Aromatyczna kąpiel różana

Płatki róży nie tylko mają wyjątkowy, intensywny zapach, który pomoże Ci się zrelaksować i przywróci dobry humor. Mają również liczne właściwości zdrowotne – łagodzą podrażnienia i wygładzają skórę.

Zbierz dwie garście płatków róży. Włóż je do półtoralitrowego naczynia i zalej do pełna wrzątkiem. Odstaw napar na 10 minut. Po przestygnięciu odcedź go i wlej do wanny pełnej ciepłej wody. Możesz też dodać szklankę płynnego miodu. W takiej kąpieli możesz się moczyć przez 15 minut.

2. Kąpiel z solą Epsom

Sól Epsom, czyli siedmiowodny siarczan magnezu, była ulubionym środkiem kosmetycznym naszych babek. Dziś jej popularność nie jest już tak wielka, a szkoda! Zawiera ona jony magnezu i siarki, dzięki czemu działa oczyszczająco, odtruwająco, odmładzająco i przeciwzapalnie.  Poprawia także krążenie, dzięki czemu ujędrnia skórę i zapobiega obrzękom. Jeżeli chcesz ujędrnić skórę, możesz więc dwa razy w tygodniu dodać do wanny dwie szklanki soli epsońskiej i poleżeć w kąpieli przez 15-20 minut.

Co ciekawe, dobroczynne działanie na skórę ma również sól morska oraz ta zwykła, kuchenna. Taka kąpiel poprawia krążenie i wygładza. Kąpiel w takiej soli może jednak zadziałać przesuszająco, nie jest więc wskazana osobom o suchej skórze.

3. Kąpiel z octem jabłkowym

Ocet jabłkowy jest niezwykle zdrowy. Zawiera mnóstwo witamin i minerałów, takich jak wapń, magnez, potas, witaminy C,E,A oraz witaminy z grupy B. Kąpiel z dodatkiem tego octu sprawia, że skóra jest bardziej napięta, oczyszczona i odświeżona. Pomaga jej także zachować właściwy odczyn i zapobiega nadmiernemu poceniu się.

Do wanny pełnej wody wlej od szklanki do pół litra octu jabłkowego. Spędź w kąpieli 10-15 minut, masując ciało szczotką. Pamiętaj, by po takiej kąpieli nawilżyć skórę – ocet może ją nieco wysuszyć.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (212 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...