Relaksacyjne kąpiele dźwiękowe – poznaj najnowszy trend spa!

Jeszcze kilka lat temu zabiegi w gabinetach spa były postrzegane przede wszystkim jako kaprys i ekskluzywna rozrywka dla bogaczy. Dziś, kiedy świat zdaje się pędzić w coraz szybszym tempie, decyduje się na nie dużo więcej osób. Chętnie korzystamy z bogatej oferty masaży, maseczek i relaksujących sesji, starając się odrzucić stres i na nowo odnaleźć wewnętrzny spokój. Eksperci od ciała i duszy sięgają tymczasem po coraz to nowe metody, aby nam w tym pomóc.

Spośród najbardziej gorących trendów wellness, to właśnie kąpiele dźwiękowe są wskazywane przez znawców tej branży jako największy hit rozpoczętego właśnie sezonu. Zanurzenie się w falach wibracji emitowanych przez tybetańskie gongi działa holistycznie – pozwala na masaż nie tylko całego ciała człowieka wraz z jego organami wewnętrznymi, ale także umysłu, sprawiając, że uwalniamy się od niepotrzebnych emocji, napięć i frustracji. Nic więc dziwnego, że cieszą się rosnącą popularnością. Wszyscy cierpimy obecnie na nadmiar bodźców i informacji, których nasz umysł nie jest w stanie przetworzyć.

kąpiele dźwiękowe

źródło: www.pixabay.com

Relaksacyjne kąpiele dźwiękowe – poznaj najnowszy trend spa!

Kąpiele dźwiękowe najłatwiej porównać do medytacji, jogi lub modlitwy. Organizuje się je w formie grupowych lub indywidualnych sesji, podczas których prowadzący używają przede wszystkim gongu, uzupełniając jego dźwięk o tony mis tybetańskich, monokordu czy dzwonków. Osoby biorące udział w sesji leżą zazwyczaj płasko na ziemi w lekko zaciemnionym pomieszczeniu, a w tym czasie prowadzący w odpowiedni sposób uderza gongiem o misy, dołączając ewentualnie dźwięki innych instrumentów. Dzięki potężnym wibracjom, emitowanym podczas seansu, fale mózgowe przechodzą w stan alfa, określany jako „zrelaksowana świadomość”, co pozwala osiągnąć spokojny stan umysłu. 

Kąpiele dźwiękowe leczą bezsenność i pomagają wyzbyć się lęków. Pobudzają komórki do odnowy, co sprzyja zachowaniu młodości. Mają też zbawienny wpływ na samopoczucie osób, które cierpią z powodu traumy lub przewlekłego bólu. Co ciekawe, podczas zabiegu „pacjenci” mogą przeżywać zarówno miłe, jak i nieprzyjemne, choć szybko przemijające stany. Zdarza się, że odczuwają zimno lub ciepło, mają dreszcze, a przez ich kończyny przechodzą delikatne prądy. Niekiedy przypomina im się też jakaś historia sprzed lat, a przed oczami pojawiają się różne kolory i obrazy. Wybuchają wtedy śmiechem lub zaczynają płakać. Osoby słuchające gongu mogą też doznać wrażenia „opuszczenia ciała”, niebywałej lekkości i radości. Wszystkie te „efekty uboczne” to objawy zachodzącej w ciele i umyśle przemiany, naturalna część procesu oczyszczania się z negatywnych emocji.

 

Jakie rezultaty przynosi regularna kąpiel w dźwiękach? Wśród najczęstszych z nich można wymienić:

 • pobudzenie energii, otwarcie źródła wewnętrznej energii,
 • uzdrowienie i odmłodzenie ciała,
 • rozwój wrażliwości i empatii,
 • uspokojenie myśli, zwiększenie koncentracji,
 • wzrost pewności siebie i spontaniczności,
 • odzyskanie wewnętrznej radości,
 • uregulowanie snu,
 • poczucie twórczego natchnienia,
 • pozytywne nastawienie do świata i ludzi.

 

Co sądzicie o tym oryginalnym trendzie? Czy próbowałyście kiedyś kąpieli dźwiękowych? Koniecznie napiszcie nam o swoich wrażeniach!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (253 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Hidari11  5 kwietnia 2018 06:57

  Każdemu z nas taka kąpiel by się przydała.

  Odpowiedz
 2. martucha180  5 kwietnia 2018 09:04

  Chętnie bym wypróbowała.

  Odpowiedz
 3. J  5 kwietnia 2018 09:23

  oj tak przydałaby się

  Odpowiedz
 4. Eli  5 kwietnia 2018 18:09

  Odrobina relaksu nigdy nie zaszkodzi. 🙂

  Odpowiedz
 5. janka1312  5 kwietnia 2018 19:29

  „brzmi” nieźle

  Odpowiedz
 6. macierzanka  5 kwietnia 2018 19:52

  Nie słyszałam o kąpielach dźwiękowych ,ale z chęcią skusiłabym się na nią.

  Odpowiedz
 7. efffciaa  6 kwietnia 2018 14:59

  Nigdy w życiu nie próbowałam takich kąpieli , niestety w SPA do których jeździmy nawet nie słyszeli o czymś takim – a szkoda , bo chętnie bym spróbowała 🙂

  Odpowiedz
 8. Hidari11  22 kwietnia 2021 07:49

  Nie słyszałam o czymś takim. Ciekawa forma relaksu, na pewno spróbuję.

  Odpowiedz
 9. luna341  25 lipca 2021 16:48

  Brzmi bardzo intetedujaco.

  Odpowiedz
 10. luna341  25 lipca 2021 16:49

  Brzmi bardzo interesująco.

  Odpowiedz
 11. Mario  2 marca 2023 11:57

  Zapraszam zbierzecie grupę przyjadę i zagram dla Was nie ma sprawy gram na gongu misach kryształowych dzwonkach koshi i medytacyjnych.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany