Kąpiel idealna – poznaj 10 kroków do pełnego relaksu

Jak powinna wyglądać kąpiel idealna? Przede wszystkim nikt nie powinien ci przeszkadzać w twoim rytuale. W stworzeniu odpowiedniej atmosfery pomogą ci świece i muzyka, a olejki eteryczne i esencje do kąpieli nie tylko zadbają o skórę, ale przede wszystkim pobudzą zmysły. Gotowa na relaks?

Po ciężkim dniu w pracy lub w domu – bo tutaj też pracujemy na pełen etat, każdej kobiecie należy się relaks. Najlepszym sposobem będzie kąpiel idealna. Podpowiadamy jak przygotować ją krok po kroku tak, aby naprawdę wypocząć. Po pierwsze musisz zarezerwować czas tylko dla siebie, aby nikt ci nie przeszkadzał. Po drugie, potrzebne będą ci odpowiednie kosmetyki, które swoim aromatem i składem przeniosą cię w świat odprężenia. Proponujemy choćby produkty marki Kneipp.

kąpiel idealna

źródło: www.pixabay.com

Kąpiel idealna. Poznaj 10 kroków do pełnego relaksu

Tak przygotujesz kąpiel idealną:

1. Przygotowanie łazienki

Wystarczy, że zamienisz swoją łazienkę w domowe SPA. Jak to zrobić? Przede wszystkim za jej drzwiami pozostawić wszelkie troski, a w drugiej kolejności zbuduj klimat. Pomogą w tym  świeczki, rozluźniająca muzyka czy płatki kwiatów.

źródło: www.pixabay.com

2. Oświetlenie

Najlepiej gdy zapomnisz o tym, że w łazience znajduje się jakakolwiek żarówka. Postaw na naturalne oświetlenie, czyli świece, które pozwolą stworzyć wyjątkowy klimat.

3. Temperatura wody

Pamiętaj, że im gorętsza woda, tym więcej nawilżenia traci skóra. Niepotrzebnie obciąża też serce i układ krążenia. Idealna temperatura wody to 36-38° C.

4. Rozluźnienie

Nie wchodź do wanny od razu po zjedzeniu obfitej kolacji. To nie pomoże ci się zrelaksować. Poza tym pamiętaj o wygodnym ułożeniu ciała. Może w tym pomóc specjalna poduszka, która powstała z przeznaczeniem do użycia właśnie w wannie. Kark i ramiona muszą być rozluźnione, podobnie z resztą jak nogi czy plecy. 

źródło: www.pixabay.com

5. Pora kąpieli

Najlepszym czasem na pełną relaksu kąpiel jest wieczór. Tak najlepiej przygotujemy się do snu. Co więcej, nasz zmysł powonienia przed snem  jest bardziej wyczulony niż rano. W ten sposób możemy lepiej wchłonąć aromaty zapachowe olejków eterycznych, np. działającej odprężająco lawendy czy melisy.

6. Czas kąpieli

Aby wchłonąć ciepło wody i substancje czynne dodatków, których użyliśmy do kąpieli nasz organizm potrzebuje minimum 5 minut. Do pełnego relaksu jednak i dla własnej przyjemność najlepiej jednak ten czas przedłużyć nawet do 20 minut.

7. Dodatki do kąpieli

Możemy wzmocnić dobroczynne działanie kąpieli. Będzie to możliwe dzięki dodatkom na bazie wysokowartościowych olejków naturalnych. Olejki natłuszczające, jak np. olejek z kwiatów migdała czy olejek makadamia, pielęgnują skórę. Olejki eteryczne mogą działać na różne sposoby, od działania rozluźniającego (melisa) do pobudzającego (rozmaryn). Po kąpieli z dodatkiem olejków natłuszczających dobrze jest delikatnie wmasować cienką warstwę olejku, która pozostała na naszej wilgotnej jeszcze skórze. Następnie należy osuszyć ciało lekko przykładając ręcznik do skóry. W ten sposób wartościowe olejki roślinne mogą jeszcze lepiej rozpieszczać skórę swoim dobroczynnym działaniem.

8. Wypoczynek

Aby przedłużyć relaks ciała i duszy po kąpieli w wannie należy udać się na  półgodzinny odpoczynek. W ten sposób przyjemne efekty ciepłej wody mogą optymalnie działać. Ułóż się wygodnie na łóżku i poczytaj książkę. Nie jest też powiedziane, że to właśnie wtedy nastał czas na sen. Wówczas zamiast krótkiego relaksu, masz przed sobą całą noc.

źródło: www.pixabay.com

9. Temperatura otoczenia

Dla najlepszego efektu najlepiej żeby w łazience panowała temperatura od 25 do 30° C. nie zapominaj, że również w twojej sypialni, do której udasz się po kąpieli, powinno być ciepło. Nie zapominaj też o przyjemnych w dotyku puszystych ręcznikach i miękkim szlafroku, które wcześniej możemy ogrzać na kaloryferze i okryć się nimi gdy już wyjdziemy z wanny.

10. Dla zahartowanych

Kąpiel można zakończyć ciepło-zimnym natryskiem wg Sebastiana Kneippa – bawarskiego księdza, jednego z najbardziej znanych na świecie miłośników hydroterapii. W terapii Kneippa zasadnicza funkcja wody to wywoływanie bardzo szybkiej i efektywnej zmiany temperatury poszczególnych części ciała, jak np. skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Regularne natryski raz zimną, raz ciepłą wodą ujędrniają skórę, pobudzają krążenie i wzmacniają system immunologiczny. Tego typu zabiegi rozpoczyna się od natrysków ciepłą wodą, a kończy zawsze zimną.

Te produkty pomogą ci się zrelaksować:

Kneipp® Aromatyczny płyn pielęgnujący do kąpieli Na Dobranoc

400 ml za 14, 99 zł

Aromatyczny płyn pozwala na moment odprężenia. Naturalny lawendowy olejek eteryczny i ekstrakt waniliowy roztaczają delikatnie harmonizujący zapach, który pobudza do marzeń i nastraja do odprężającego snu. Olejek z wiesiołka natłuszcza i chroni skórę przed wysuszeniem.

 

Kneipp® Esencja do kąpieli Głęboki odpoczynek

100 ml za 19, 99 zł

Esencja z naturalnym olejkiem eterycznym paczuli i egzotycznym ekstraktem drzewa sandałowego przyjemnie pielęgnuje i wspiera głęboki odpoczynek. Paczula odpręża i pomaga utrzymać wewnętrzny spokój, a drzewo sandałowe wyzwala uczucie odprężenia.

 

Kneipp® Olejek do kąpieli Tajemnica piękna

20 ml za 5,99 zł

Skóra po zanurzeniu w kąpieli staje się miękka i gładka za sprawą drogocennego oraz szlachetnego olejku arganowego, bogatego w witaminę E i kwasy omega. Pielęgnację oraz wzmacnianie bariery ochronnej zapewnia olejek marula. Z kolei olejek z rącznika (olej rycynowy) natłuszcza skórę, a więc pomaga w walce z jednym z najczęściej występujących problemów, jej niedostatecznym nawilżeniem. Olejek zawiera także oliwę z oliwek o działaniu regenerującym.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (181 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...