Kangoo jumps – spal więcej kalorii niż na zwykłym treningu!

Kangoo jumps to nowy rodzaj sportu, który szturmem wbił się na rynek fitness. Wykorzystuje się go podczas treningów w grupie, ale z powodzeniem można ten rodzaj sportu uprawiać w zaciszu własnego domu. Jedno jest pewne – oprócz świetnych efektów dla sylwetki i dobroczynnego działania na zdrowie gwarantuje także wyśmienitą zabawę!

Spis treści:

W dzisiejszych czasach coraz częściej poszukujemy niestandardowych i innowacyjnych rozwiązań. Tyczy się to wielu sfer życia, coraz częściej także aktywności fizycznej. Hitem ostatnich lat jest sport nazwany kangoo jumps. Ci, którzy skorzystali z tej formy spalania kalorii doceniają w nim przede wszystkim fakt, że łączy zabawę z intensywnym treningiem. Na czym on polega, jakie są przeciwwskazania do uprawiania „kangurzych podskoków”, a jakie zdrowotne profity? Pora uchylić rąbka tajemnicy i rozszyfrować to, co ukrywa się pod tym zabawnie brzmiącym hasłem.

buty do skakania

Czym jest trening kangoo jumps i jakie ma działanie?

Kangoo jumps – co to jest?

Kangoo Jumps to innymi słowy „kangurowe podskoki”. Nazwa ma wiele wspólnego z tym jak w praktyce wygląda sam trening. Podstawą są tu specjalne buty z osadzonym pod nimi blokiem sprężynowym. Dzięki temu użytkownik może wykonywać naprawdę wysokie podskoki. Zastosowana w butach amortyzacja sprawia, że są one płynne i bezpieczne dla kości i stawów. Buty zostało bowiem zaprojektowane tak, żeby zmniejszyć ryzyko urazów.

kangoo jumps trening

10 ćwiczeń dla treningu domowego od Joe Holdera – trenera Gwiazd

10 ćwiczeń dla treningu domowego od Joe Holdera – trenera Gwiazd

Joe Holder jest Partnerem Dyson  mieszkającym w Nowym Jorku, w USA. Będąc ekspertem z grona Nike master trainer Joe prowadzi regularną kolumnę fitness w GQ, przyczynia się do powstawania całego szeregu publikacji i myśli holistycznie,

Prozdrowotne działanie Kangoo jumps

Kangoo jumps oprócz świetnej zabawy działa także dobroczynnie na ciało i umysł. Regularne uprawianie tego rodzaju treningu aerobowego sprawia, że tkanka tłuszczowa ulega redukcji, a skóra nabiera większej jędrności. Pozwala on spalić naprawdę dużo kalorii (ponoć nawet do 30% więcej w porównaniu do zwykłego biegania), co czyni go bardziej efektywnym sportem. Rezultaty pod postacią smuklejszej figury i zmniejszenia widoczności cellulitu przychodzą bardzo szybko. Jakby tego było mało ten rodzaj aktywności fizycznej pozwala wzmocnić mięśnie, poprawić działanie układu krążenia, obniżyć poziom cholesterolu, usunąć z organizmu szkodliwe toksyny i dobroczynnie wpłynąć na prawidłową postawę ciała i koordynację ruchową.  Osoby, które cenią sobie te „skoczne buty” często mówią także, że sport ten świetnie pobudza produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia. Znacząco więc wpływa na poprawę samopoczucia, więc jest skutecznym antydepresantem. Słowem to trening z wykorzystaniem butów do skakania to recepta na świetną figurę i dobry nastrój.

ćwiczenia kangoo jumps

Przeciwskazania do uprawiania Kangoo jumps

Jak w każdym innym rodzaju sportu także w przypadku kangoo jumps istnieją pewne przeciwwskazania do jego uprawiania. Po tą aktywność fizycznej bezwzględnie nie powinny sięgać kobiety w ciąży czy karmiące. Butów do skakania nie zaleca się także w przypadku osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa czy układu ruchu np. kolan.

4 ćwiczenia, które pomogą uchronić przed bólami kolan i kręgosłupa

4 ćwiczenia, które pomogą uchronić przed bólami kolan i kręgosłupa

Systematycznie wykonujesz ćwiczenia na biust i ćwiczenia na smukłe uda ? A czy pamiętasz o ćwiczeniach ... stóp?  Czy wiesz, że systematyczne ćwiczenie stóp może poprawić ich wygląd, zlikwidować ból, a w przypadku haluksów czy ostrogi

Gdzie ćwiczyć Kangoo jumps?

Ponoć buty do skakania zostały zaprojektowane przez ortopedę i wynaleziono po to, aby wykorzystywać je w rehabilitacji. Dziś używa się ich aby nieco urozmaicić standardowe treningi. I tak przy użyciu specjalnych butów można biegać, skakać na skakance czy ćwiczyć na macie. Można także je wykorzystać do spacerów czy aerobicku.  Zaletą tego rodzaju narzędzia do fitness jest to, że można z niego korzystać zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, a to stwarza duże pole możliwości. Przypływ endorfin gwarantowany!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (12 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Hidari11  24 sierpnia 2023 20:53

    Nie słyszałam o takim sporcie do tej pory. Czy ktoś próbował? Czy takie buty są już dostępne w polskich sklepach?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany