Kalorie w lodach – sprawdź, które smaki mają ich najwięcej!

Wiele osób jest przekonanych, że lody nie tuczą. Więcej – mogą być doskonałym wyborem wśród dietetycznych posiłków. Rzeczywiście niska temperatura lodów pobudza organizm do wytwarzania ciepła, aby na powrót zapewnić ciału optymalną temperaturę, co wiąże się ze zużyciem kalorii, a zawarty w wielu smakach lodów wapń jest dodatkowym czynnikiem sprzyjającym odchudzaniu. Niestety nie wszystkie lodowe gałki mogą poszczycić się tak pozytywnym wpływem na naszą sylwetkę. Podpowiadamy, które smaki możesz spożywać w podwójnych porcjach, a które lepiej ograniczyć!

Niedawno pisaliśmy Wam o najdziwniejszych smakach lodów, jakich można spróbować w różnych częściach świata. Dziś postanowiliśmy jednak zajrzeć na nasze własne lodowe podwórko i sprawdzić „od kuchni”, jak przedstawiają się kalorie w lodach, które regularnie jemy od dzieciństwa. Którym smakiem można się delektować bez ograniczeń, a który lepiej zostawić „na specjalne okazje”? Sprawdźcie nasz kaloryczny lodowy ranking!

kalorie w lodach

źródło: www.pixabay.com

Kalorie w lodach – sprawdź, które smaki mają ich najwięcej!

 

Śmietankowe

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmują najbardziej niewinne, ale mimo to uwielbiane przez większość z nas, klasyczne lody śmietankowe. Zawarty w nich wapń dodatkowo sprzyja odchudzaniu, dlatego to bez wątpienia najlepsze lody dla tych z nas, które dzielnie dbają o linię!

Kalorie w 1 gałce: 45

 

Smurfowe

Choć nazwa mogłaby wskazywać na słodki przysmak dedykowany dzieciom i naszpikowany mnóstwem kalorii, to tak naprawdę prawie najmniej kaloryczne lody w naszym zestawieniu! Mają niską zawartość tłuszczu, bo zwykle są produkowane z lodów śmietankowych, a za ich kolor odpowiada jedynie spożywczy barwnik.

Kalorie w 1 gałce: 51

 

Kalorie w lodach – sprawdź, które smaki mają ich najwięcej!

Truskawkowe 

Słodkie, świeże i mocno truskawkowe, często z wysoką zawartością pysznych owoców w środku, mogą być przez Was bezpiecznie jedzone, nawet w postaci dwóch porcji. Mają niewielką zawartość tłuszczu oraz cukru.

Kalorie w 1 gałce: 57

 

Mango 

Apetycznie wyglądające, żółte kule zawierają niestety dość znaczne ilości węglowodanów i naturalnego cukru z owoców. Jeśli mimo to nie chcemy ograniczać się w ich spożywaniu, postawmy na bardziej wodną wersję sorbetową.

Kalorie w 1 gałce: 90

 

Pistacjowe

Charakterystyczne zielone gałki, które większość z nas pamięta jeszcze z dzieciństwa, przez wzgląd na orzeszki pistacjowe zawierają dość dużo tłuszczu. Jego zawartość jest jednak mimo wszystko niższa niż w orzechach włoskich czy laskowych, dlatego możemy sobie spokojnie pozwolić na ich pałaszowanie, byleby nie sięgać od razu po podwójną porcję.

Kalorie w 1 gałce: 93

 

Kalorie w lodach – sprawdź, które smaki mają ich najwięcej!

Czekoladowe

To chyba nie będzie dla nikogo zaskoczeniem – czekoladowe lody to prawdziwy energetyczny zastrzyk. Najlepiej wybrać te z ciemnej czekolady, które (dzięki wysokiej zawartości kakao) zaspokajają głód na dłużej.

Kalorie w 1 gałce: 96

 

Straciatella

Czy może być coś lepszego niż śmietankowe, śnieżnobiałe lody, w których ktoś naprawdę genialny zatopił malutkie kawałki czekolady? Niestety te niewinnie wyglądające gałki kryją w sobie sporo kalorii i tłuszczu. Jeśli nie możesz się powstrzymać, wybierz wersję nakładaną do kubeczka, a nie do wafelka – w ten sposób odejmiesz deserowi choć trochę kalorii!

Kalorie w 1 gałce: 110

 

Waniliowe

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że niepozorne lody waniliowe to prawdziwa kaloryczna bomba. Stworzone na bazie słodkiej śmietanki, z dużą ilością cukru i piegami waniliowymi dla aromatu, bezapelacyjnie wygrywają konkurencję grzesznych lodowych przyjemności! Jedynym wyjściem wydaje się wybranie wersji przygotowanej na bazie roślinnego mleka. Z drugiej strony, czyż ten smak nie jest warty grzechu?

Kalorie w 1 gałce: 112

 

A jakie są Wasze ulubione smaki lodów? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (159 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...