Kalkulator dni płodnych

Chciałabyś dowiedzieć się czy jesteś w ciąży? Warto spojrzeć na nasz kalkulator dni płodnych. Jest to program, który wyznacza określone dni płodne u każdej kobiety. Warto jednak pamiętać o tym, że nie są to dni stuprocentowo pewne, lecz jedynie największa szansa na to aby zajść wtedy w ciążę. Wynik który uzyskamy może być bardzo pomocny jeśli chcesz zostać wkrótce mamą.

W jaki sposób działa kalkulator dni płodnych? Przede wszystkim dzięki zasadzie, że owulacja, czyli jajeczkowanie wypada zazwyczaj na około dwa tygodnie przed następnym okresem. Wówczas łatwo obliczyć, że największa szansa na korzystne zajście w ciąże wychodzi dzień po owulacji, a także jeden dzień przed nią.

Zdecydowanie mniejsze szanse ma kobieta, która współżyje od dwóch do czterech dni przed jajeczkowaniem. Pamiętaj jednak, że ujemny wynik, który pokazuje kalkulator dni płodnych nie jest wcale gwarancją, że w ciąży nie jesteś. Plemniki twojego partnera mogą pozostać w twoim organizmie, a raczej w drogach rodnych aż do siedmiu dni, dlatego też powinnaś pamiętać, że nawet jeżeli współżyłaś przed owulacją, zapłodnienie i tak było możliwe. Jednakże w tym momencie najbardziej skuteczne jest dowiedzenie się u ginekologa jaki jest prawidłowy wynik twoich domysłów.

Data pierwszego dnia ostatniej miesiączki:


Przeciętna długość cyklu:

dni