Jak zrobić kalendarz adwentowy DIY – 15 inspiracji

Szukasz pomysłu na ciekawy grudniowy prezent dla bliskiej osoby? Przygotuj kalendarz adwentowy. Zapraszamy po garść inspiracji DIY jak zrobić kalendarz adwentowy.

Wraz z początkiem grudnia nasze myśli obierają zwykle wyjątkowy świąteczny tor. Nieustannie przyłapujemy się na wyobrażaniu sobie rozpalonego kominka, udekorowanej choinki, pięknych ozdób bożonarodzeniowych, prezentów opakowanych w lśniący papier czy wigilijnego stołu zastawionego tradycyjnymi potrawami, a dzwonek telefonu kojarzy nam się z dzwoneczkami Świętego Mikołaja. Tymczasem do Świąt jeszcze daleko i trzeba z powrotem skupić myśli na mnóstwie przyziemnych spraw niecierpiących zwłoki. Co zrobić, żeby umilić bliskiej osobie świąteczne oczekiwanie i pozwolić jej pozostać na chwilę w tej ciepłej świątecznej aurze? Podaruj jej własnoręcznie zrobiony kalendarz adwentowy! Oto pomysły jak zrobić kalendarz adwentowy.

Jak zrobić kalendarz adwentowy DIY

Kalendarz adwentowy to grudzień pełen niespodzianek!

Kalendarz adwentowy świetnie sprawdzi się zarówno jako prezent dla dziecka czy nastolatki, jak i dla osoby dorosłej. Trzeba tylko pamiętać, by dostosować zawartość do wieku, płci i zainteresowań obdarowywanej osoby. Dzieci ucieszą odkrywane każdego dnia drobne upominki, takie jak: miniaturowe zabawki, słodycze (czekoladki w ozdobnych papierkach, cukierki czy batoniki), baloniki, przybory szkolne (np. pachnące gumki do mazania, wesołe temperówki, kolorowe długopisy, kredki), gwizdki, notesiki z ulubionymi bohaterami na okładce, breloczki.

Nastolatkom spodobają się drobne kosmetyki (np. błyszczyki, balsamy do ust, lakiery do paznokci), zabawne skarpetki, drobna biżuteria (np. z popularnych sieciówek), akcesoria do włosów (jak spinki, gumki, opaski) czy do telefonu (np. fantazyjne obudowy do komórki), lusterka i półszlachetne kamienie-talizmany (np. kryształy górskie). Przyjaciółka również będzie się cieszyć z drobnych kosmetyków i kobiecych akcesoriów, ale można także stworzyć dla niej wersję minimalistyczną – z inspirującymi lub motywującymi cytatami na karteczkach czy zdjęciami z dawnych wspólnych imprez i zapisami pamiątkowych anegdot.

Dla chłopaka można przygotować słodycze, małe gadżety nawiązujące do ulubionej gry bądź serialu, męskie breloczki i zabawne, ręcznie robione kupony, np. na masaż, które będzie mógł Ci okazać, kiedy zapragnie ich użyć. W czym umieścić adwentowe upominki? Jak zrobić kalendarz adwentowy, aby był oryginalny a jednocześnie aby jego przygotowanie nie zajęło nam wielu godzin? Oto poniższe podpowiedzi i inspiracje.

Jak zrobić kalendarz adwentowy, aby zrywać prezenty?

Oryginalnym i jednocześnie zabawnym rozwiązaniem jest stworzenie kalendarza złożonego z małych wiszących paczuszek. Kalendarz przyczepiony do zwykłego ubraniowego wieszaka można zawiesić na ścianie na gwoździu, dzięki czemu nie zajmie dużo miejsca. Zawieszony pod sufitem zapewni dziecku wiele radości przy sięganiu po kolejny prezent, który trzeba będzie „zerwać”.

kalendarz adwentowy DIY - prezenty do zrywania

kalendarz adwentowy DIY - prezenty do zrywania

kalendarz adwentowy DIY - prezenty do zrywania

kalendarz adwentowy DIY - prezenty do zrywania

jak zrobić kalendarz adwentowy DIY - zawieszone woreczki

jak zrobić kalendarz adwentowy DIY - zawieszone woreczki

 

Jak zrobić kalendarz adwentowy z recyklingu

Pomysłowym i niedrogim rozwiązaniem jest też kalendarz z recyklingu. Przygotowany na bazie tekturowych rolek czy blaszanych pudełeczek po cukierkach, przypadnie do gustu osobom nowoczesnym i dbającym o ekologię.

jak zrobić kalendarz adwentowy z recyklingu

 

 

Niespodzianki adwentowe od Świętego Mikołaja w amerykańskim stylu

Jeżeli chcesz, by Twój kalendarz adwentowy nawiązywał do amerykańskiego stylu świętowania, w którym Mikołaj zostawia prezenty w porozwieszanych na kominku skarpetkach, przygotuj kalendarz z ręcznie wyszywanymi kieszeniami lub woreczkami. Możesz też umieścić drobiazgi w małych czerwonych balonikach i przykleić je do wydrukowanej głowy renifera.

jak zrobić kalendarz adwentowy w amerykańskim stylu

 

Słój obfitości

A może by tak ukryć podarunki w wielkim szklanym słoju lub wiklinowym koszu? Niech obdarowany zabawi się w losowanie, szukając odpowiedniego numeru.

 

Schody do nieba – czyli powieszone woreczki z adwentowa niespodzianką

Zaskocz bliskich i przygotuj symboliczne schody do nieba! Zawieszone na kolejnych stopniach woreczki będą dosłownym pięciem się po kolejnych szczeblach grudniowych dni, a przykryta magnesami forma do świątecznych babeczek zbliżaniem się do dnia, kiedy powinno się je zjeść!

czekoladki adwentowe w formie kalendarza

Markus Spiske on Unsplash

Jak zrobić kalendarz adwentowy na wiele lat?

Skuś się na wykonanie kalendarza adwentowego w formie choinki, który możesz używać rokrocznie – zmieniając tylko codzienne prezenty. Pełny opis, jak go zrobić znajdziesz poniżej:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (391 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...