Lemoga, czyli joga z lemurami to najprawdopodobniej coś, czego każda z nas chciałaby doświadczyć. Poznaj nowy FIT trend!

Te ćwiczenia z pewnością można określić mianem nietypowych. Joga z lemurami, która zdobywa popularność w Anglii zapewnia relaks, bliski kontakt z naturą, a także mnożenie uśmiechów. Chciałybyście odprężyć się w tym jakże miłym futerkowym towarzystwie?

Słyszałyście już z pewnością o jodze śmiechu, piwnej, na koniu czy w dyskotece. Teraz do zestawienia dziwnych jog bez wątpienia trzeba dołączyć ćwiczenia z lemurami! Aby jednak doświadczyć czegoś podobnego, trzeba pojechać za granicę. Choć na pocieszenie napiszemy, że jeden z kierunków jest dla nas łatwo dostępny, bo wystarczy wsiąść w samolot i polecieć do Wielkiej Brytanii. A dokładniej do hrabstwa Kumbria. Taki relaks oferuje luksusowe SPA w Krainie Jezior w Keswick. Dlaczego lemurom tak łatwo przychodzi siedzenie w pozycjach zaczerpniętych z jogi? Wyjaśnimy!

Lemoga, czyli joga z lemurami to najprawdopodobniej coś, czego każda z nas chciałaby doświadczyć. Poznaj nowy FIT trend!

Aby zrozumieć pomysł na ofertę brytyjskiego SPA, na początek trzeba wyjaśnić dlaczego lemury tak chętnie siadają w pozycji jogi, tym samym motywując innych do ćwiczeń i rozweselając. Okazuje się, że ten gatunek zwierząt właściwie uwielbia wygrzewanie się na słońcu.

Gdy tylko czują na sobie promienie, wygodnie zasiadają i prężą się ku ciepłu. Najwygodniej im usiąść gdy dolne kończyny skrzyżują lekko z przodu, co przypomina nasze ludzkie siedzenie po turecku. Łapki natomiast luźno opadają i aż chce się tam dopatrywać kombinacji, które człowiek wykorzystuje oddając się pozycji ZEN. W kwestii lemurów, ich ćwiczenia bez wątpienia możemy więc nazwać słoneczną jogą. I jak nietrudno zauważyć, to dla nich pierwszorzędna przyjemność.

 

Pluszowe i przemiłe towarzystwo

Postanowiono więc wykorzystać hobby lemurów i połączyć go z tym ludzkim. I tak oto powstała lemoga. Wszyscy, którzy wykupią pobyt w brytyjskim SPA położonym w malowniczej Krainie Jezior będą mogli spróbować podobnego treningu. To doskonały pomysł na odstresowanie, bliski kontakt z naturą, a także świetną zabawę, którą oferują przyjacielskie lemury z mięciutkimi futerkami. W Polsce zwierzątka spotkamy jednak jedynie w ZOO, dlatego aby poćwiczyć lemogę trzeba poszukać obiektów, które są przy okazji domem dla tych słodziaków. Ojczyzną lemurów natomiast, jak dobrze wiemy jest Madagaskar. I to nie tylko ten bajkowy.

 

Tak się ćwiczy jogę z lemurami!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (139 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...