Joga – odzyskaj spokój i harmonię

W dzisiejszych czasach bez ustanku jesteśmy narażeni na stresujące sytuacje, zarówno w pracy, domu, na uczelni czy w urzędach. Coraz więcej osób zaczyna szukać sposobów na relaks, który pozwoliłby odzyskać upragniony spokój i wewnętrzną harmonię.

Stres jest naturalną reakcją naszego organizmu na wymagania, które stawia przed nami otaczający nas świat. Przyczyną stresu może być wszystko, co powoduje nasze obawy czy lęki – egzamin, rozmowa kwalifikacyjna, spotkanie służbowe. Stres w niewielkiej dawce, ma działanie mobilizujące na organizm i nie jest szkodliwy. Dopiero jego nadmierna ilość i długotrwały okres trwania może doprowadzić organizm do skrajnego wyczerpania, a nawet do depresji. Coraz więcej osób szuka efektywnych sposobów na radzenie sobie ze skutkami permanentnego stresu i życia w ciągłym biegu. Od kilku lat joga (a także specjalna joga twarzy) zdobywa coraz większą popularność – nie bez powodu. Jest to idealny sposób na ukojenie skołatanych nerwów, głęboki relaks i odzyskanie wewnętrznej harmonii. Regularne, prawidłowo wykonywane ćwiczenia pozwalają na synchronizację ciała z duszą. Wiele kobiet praktykujących jogę odnajduje w niej źródło wyciszenia po całym dniu zmagań z problemami w pracy, czy w domu. Ponadto, joga działa doskonale na nasze ciało – powoduje, że znikają bóle pleców, głowy, ciało nabiera sprężystości. Poprzez synergię ciała z umysłem, kobiety ćwiczące jogę zyskują większą kontrolę nad swoim ciałem, stając się bardziej pewnymi siebie i efektywniejszymi w działaniach.

Jedną z zalet jogi jest fakt, że aby ją ćwiczyć, nie trzeba za każdym razem udawać się do akademii jogi. Po poznaniu kliku podstawowych układów i upewnieniu się, że prawidłowo je wykonujemy, można ćwiczyć samej w domu. Podstawą treningu we własnym zakresie jest zakup maty do wykonywania ćwiczeń. Ponadto, dla bardziej zaawansowanych przydadzą się także klocki stanowiące podpórkę do różnych asanów (pozycji). Kolejną kwestią jest ubiór – powinnyśmy czuć się w nim swobodnie, nie może krępować naszych ruchów. Najlepszym rozwiązaniem jest wygodny, elastyczny strój, lekko przylegający do ciała. Do ćwiczeń idealnie nadaje się pas ocieplający nerki. Podczas wykonywania ćwiczeń rozciągających, dzięki pasowi plecy oraz brzuch pozostają zakryte, a koszulka na swoim miejscu.

Zwolennicy jogi przyznają, że regularne ćwiczenia pomagają zachować witalność, spokój ducha oraz sprawiają, że ciało, poprzez zachowanie dobrej kondycji, wolniej się starzeje. Już 15 minut ćwiczeń dziennie sprawia, że zmienia się nasze samopoczucie i emanujemy pozytywną energią.

www.hippsy.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (188 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...