Joanna Szczepkowska – „Bardzo krótka podróż i inne scenariusze filmowe”

Rozmowa ze scenarzystą może mieć taki przebieg: – To jest niezłe,  ma duży potencjał, musisz jednak zmienić to i to… Scenarzysta zmienia, zaczyna się produkcyjna akcja zabiegania o film. Rozmowa może mieć i taki przebieg: – To jest niezłe,  ma duży potencjał, niestety do zmiany byłoby to i to. Rozmowa się urywa, nie ma  akcji zabiegania o film.

 Joanna Szczepkowska - Bardzo krotka podroz i inne scenariusze filmowe

Z moich doświadczeń wynika, że obrót rozmowy nie ma żadnego związku z wartością scenariusza. Rzecz jest w tym, czy środowisko chce przyjąć scenarzystę do grona osób wpływających na kształt kina, czy nie.

Scenariusze które zawiera ta książka, są tylko niektórymi z tych, jakie w zarysie lub skończone mam w swoim komputerze. Ich losy są różne. „Okno dla Anioła” zaproponowałam Teatrowi Telewizji. Odmowa przyszła listem poleconym. „Tekst nie mieści się w formule Teatru Telewizji”. „Drugie żony” są pierwszymi odcinkami z serii dwunastu, które zaproponowałam dużej firmie producenckiej. Producent zrobił uwagę, że pomieszane są osoby dramatu – ich imiona  nie zgadzają się z dialogami, inaczej mówiąc panuje wielki chaos. Fakt, jestem osobą chaotyczną. Imiona poprawiłam, ale codzienne próby nawiązania kontaktu z producentem nie dały rezultatu.

Jeśli te teksty są przeciętne – nie ma to większego znaczenia. Jeśli nie są przeciętne,  to czego doświadczam, jest problemem na większą skalę.

Scenariusz „Bardzo krótka podróż” napisałam na użytek tej książki, z nadzieją, że ktoś zainteresuje się takim obrazem filmowym. Bo mimo wszystko nadziei nie tracę.

 

Wydawca: Instytut Wydawniczy Latarnik, Oficyna Wydawnicza AS

Objętość: 218

ISBN: 978-83-60000-69-4

Oprawa: miękka

Format: 138 mm x 205 mm

Dystrybutor: Firma Księgarska Jacek Olesiejuk

Data ukazania się: 9 maja 2012

Cena: 34,90 zł

Wersja drukowana

 

Wydawca: Instytut Wydawniczy Latarnik, Oficyna Wydawnicza AS

Objętość: 218

ISBN: 978-83-60000-70-0

Data ukazania się: 9 maja 2012

Cena: 24,90 zł

Wersja e-book (multimedialna)

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (124 głosów, średnia: 4,03 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany