Joanna Kulig najlepszą europejską aktorką. Kim jest bohaterka „Zimnej wojny”?

Polskie kino ma się coraz lepiej. A dowodem na to jest ostatnie rozdanie Europejskich Oskarów. „Zimna wojna” nie miała sobie równych, podobnie jak Joanna Kulig uznana najlepszą europejską aktorką. Dziś przedstawiamy sylwetkę tej wszechstronnej artystki. Jak oceniacie jej twórczość? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Na ostatniej gali w Sewilli, w czasie rozdania Europejskich Oskarów triumfowali Polacy, a dokładniej „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego. Została nagrodzona aż w pięciu kategoriach, również w tej najważniejszej: za najlepszy europejki film. Ale nie można pominąć też innego wielkiego zaszczytu, a mianowicie uznania Joanny Kulig najlepszą europejską aktorką. To już kolejne wielkie wyróżnienie, a na pewno najważniejsze, dla tej młodej polskiej artystki, której kariera w ostatnich latach błyskawicznie się rozwija. Z jakich ról jeszcze ją znamy, kim jest ta utalentowana aktorka i piosenkarka? To właśnie jej dedykujemy dzisiejszy artykuł. Czekamy na kolejne dobre filmy z jej udziałem!

Joanna Kulig

fot. EAST NEWS

Joanna Kulig najlepszą europejską aktorką. Kim jest bohaterka „Zimnej wojny”?

Joanna Kulig ma 36 lat, a urodziła się w małopolskiej Krynicy-Zdroju. Od najmłodszych lat próbowała swoich sił w show biznesie, na początku jako piosenkarka. Gdy miała 16 lat wystąpiła w popularnym programie talent show Tomasza Manna „Szansa na Sukces”. Piosenką Grzegorza Turnaua podbiła serca jury, który zdecydowali jednogłośnie o jej zwycięstwie. W wielkim finale programu pozostała na podium, jednak z brązowym wyróżnieniem. W 2001 roku ponownie zaśpiewała w programie, wygrywając odcinek poświęcony musicalowi „Metro”.

 

Karierę aktorką zaczynała od niewielkich ról.  W 2007 roku zagrała Teresę w filmie „Środa, czwartek rano”. Dwa lata później poznaliśmy ją jako Ewelinę w „I Love You So Much”. Była też m.in. Zuzanną w „Milionie Dolarów”. Pierwszy wielki sukces w świecie filmowym przyniosła jej jednak rola w „Sponsoringu”, gdzie zagrała obok Juliette Binoche. W 2012 roku została wyróżniona Orłem za drugoplanową rolę kobiecą właśnie w tej produkcji.

Później stała się bohaterką serialu „O mnie się nie martw”, gdzie wcieliła się w rolę przebojowej Igi Małeckiej, młodej mamy, która rozpoczyna pracę w kancelarii prawniczej jako sprzątaczka. Później jej życie diametralnie się odmienia, przede wszystkim dzięki miłości. Serial emitowany przez telewizyjną „dwójkę” spotkał się z niezwykle przyjaznym odbiorem.

Czas na wielki sukces

Pora na wielki sukces, wypracowany latami przyszedł jednak dopiero teraz, a dokładniej w sobotę 15 grudnia. Joanna Kulig została ogłoszona najlepszą europejską aktorką, która na dodatek zagrała w najlepszej europejskiej produkcji. Chyba każdy, kto widział „Zimną wojnę”, zgodzi się, że wszystkie laury były w pełni zasłużone.

„Zimna wojna” to dramat opowiadający o trudnej miłości dwojga ludzi, a w tym przypadku Zuli (Joanna Kulig), prostej dziewczyny, która rozpoczyna karierę w zespole Mazurek i Wiktora (Tomasz Kot) – jej instruktora i pianisty. Para jednocześnie nie może bez siebie żyć, ale też nie potrafi być ze sobą. Ich intrygujące losy splatają się na wielu życiowych etapach, by w końcu połączyć ich ze sobą na zawsze. Joanna Kulig zaprezentowała w filmie nie tylko imponujący talent aktorski, ale też zaśpiewała jak wytworna wokalistka. Mówi się, że „Zimna wojna” będzie polskim kandydatem do Oskara. Trzymamy kciuki! Podobnie jak za dalszy rozwój kariery Joanny Kulig.

A tak Joanna Kulig cieszyła się z wygranej statuetki. Odebrał ją w jej imieniu reżyser Paweł Pawlikowski, bowiem aktorka przebywa obecnie w USA, gdzie pracuje

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...