Joanna Kulig w serialu Netflixa. Po sukcesie „Zimnej Wojny” polska aktorka robi międzynarodową karierę

Joanna Kulig zaczyna być rozpoznawana za granicą i co najważniejsze – również wśród znanych reżyserów. A to oznacza, że już niebawem zobaczymy ją w w dwóch nowych serialach wyprodukowanymi poza rodzimymi studiami filmowymi.

Mamy powód do dumy. Z przysłowiowego kopyta ruszyła międzynarodowa kariera naszej rodzimej aktorki Joanny Kulig. Światowej sławy reżyserzy dostrzegli jej talent i wdzięk po ogromnym sukcesie „Zimnej Wojny”, gdzie wcieliła się w rolę Zuli. Teraz w swojej produkcji „The Eddy” chce ją widzieć Netflix. Aktorka zagra obok Andre Hollanda. Ale to nie jedyna ważna propozycja, którą ostatnio otrzymała Joanna. Zobaczymy ją też, obok wielkiej Jodie Foster w wyprodukowanej przez Amazon „Hannie”.  Trzymacie kciuki za Joasię? Czy powstanie kolejny dobry film

Joanna Kulig

fot. EAST NEWS

Joanna Kulig w serialu Netflixa. Po sukcesie „Zimnej Wojny” polska aktorka robi międzynarodową karierę

„Zimna Wojna” oraz Joanna Kulig, która zagrała w filmie wybitną rolę, co rusz pojawiały się w mediach w związku  rozdawanymi ostatnio zarówno światowymi, jak i polskimi nagrodami filmowymi. Aktorka nadal jednak nie daje o sobie zapomnieć, mimo iż emocje związane z najlepszym polskim filmem powoli opadają. Okazało się bowiem, że teraz Joanna zagra w produkcjach zagranicznych. Najwięcej informacji dotyczy jej głównej roli w serialu, który trafi na platformę Netflix wyreżyserowaną m.in. przez Damiena Chazellę – zdobywcę Oscara za „La la land”, a także kilku nagród BAFTA.

 

Joanna Kulig w „The Eddy”

Serial Netflixa, w którym zobaczymy w jednej z głównych ról Joannę Kulig zatytułowany jest „The Eddy”. Partnerem Polki na planie będzie amerykański aktor filmowy i telewizyjny Andre Holland. Mogliśmy go oglądać m.in. w „Moonlight”, „The Knick” czy „American Horror Story”. Serial, w który zagra razem z Kulig będzie miał 8 odcinków, a jego akcja rozgrywać się będzie we współczesnym Paryżu, a dokładniej w jego podziemiach – wokół nierzadko przydymionych klubów z muzyką na żywo. Nietrudno skojarzyć tej stylistyki z „Zimną Wojną”. Z pewnością reżyser „The Eddy” zachwycił się właśnie tym wcieleniem Zuli, którą od razu zobaczył w swoim filmie. Joanna zagra Maję, utalentowaną wokalistkę, która boryka się z problemem alkoholowym. Na scenie jest gwiazdą, poza nią zagubioną i niedowartościowaną kobietą, topiącą smutki w trunkach. Z braku lepszych możliwości dołącza do zespołu jazzowego, w którym pianistą jest właśnie Holland. Netflix, który jako jedyny wyemituje serię, nie zdradził jeszcze daty premiery.

 

Joanna obok Jodie Foster

„Hanna” to natomiast produkcja Amazona, gdzie Joanna Kulig wcieli się w matkę głównej bohaterki (też Joannę) występując w scenach będących retrospekcją. Partnerem Polki będzie Joel Kinnama, ale na ekranie zobaczymy też Jodie Foster oraz  Mireille Enos Esme czy Creed-Mile. Film traktuje o 16-latce, sprawnej niczym zawodowy żołnierz. Jej umiejętności zostaną wykorzystane na ważnej misji.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...