Jesienny manicure – pomysły na stylizacje w klimacie mgły i spadających liści!

Szukasz pomysłu na jesienny manicure? Marzy Ci się oryginalny i zabawny wzór na paznokciach, który podkreśli wyjątkowość rozpoczynającego się właśnie okresu przejściowego i pozwoli Ci przywitać jesień w nieoczywisty sposób? Zapraszamy po garść inspiracji wyłowionych z głębin Internetu!

Niedawno zaprezentowaliśmy Wam najmodniejsze wzory paznokci na jesień 2018 według projektów najważniejszych domów mody. Jesienny manicure nie musi jednak koniecznie nawiązywać do bieżących trendów. Równie piękną ozdobą paznokci będą sezonowe kolory i desenie oraz złociste czy srebrzyste drobinki brokatu, wtopione w płytkę w podobny sposób, jak jesienne światła latarni przeplatają się z mgłą i granatowym powietrzem wieczoru! Zobaczcie, jakie inspiracje udało się nam dla Was przygotować!

Allison Christine Unsplash.com

Jesienny manicure – pomysły na stylizacje w klimacie mgły i spadających liści!

Jesienny manicure kojarzy nam się przede wszystkim ze stonowanymi odcieniami ziemi, kolorami dojrzałych owoców czy warzyw, takich jak śliwki, dynie i gruszki oraz mocno nasyconymi, czarnymi lakierami. Wystarczy jednak rozejrzeć się dookoła, przyglądając mgle, która nad ranem otacza parkowe drzewa, ławki i budynki, popatrzeć pod słońce na opadłe kolorowe liście pełne splątanych żyłek, poszukać darów jesieni, takich jak jarzębina, żołędzie i kasztany, z których w dzieciństwie robiłyśmy koniki łączone spoiwem z zapałek albo spróbować zapamiętać ogniki migoczące na drwach jesiennego ogniska, by zrozumieć, że możliwości jest dużo więcej! Wszystko zależy od naszej wizji, talentu do odtwarzania pomysłu na płytce paznokcia, posiadanych lakierów, pyłków, kalkomanii, cyrkonii i akcesoriów oraz ewentualnych ograniczeń związanych na przykład z wykonywanym zawodem.

Wybrane przez nas inspiracje zostały podzielone na kilka kategorii, żeby ułatwić Wam poszukiwania. Te z Was, które lubią wesołe bajkowe stylizacje z pewnością zainteresuje manicure z kolorowymi liśćmi, muchomorami, liskami czy sowami. Miłośniczki bardziej „dojrzałych” stylizacji z pewnością znajdą zaś coś dla siebie wśród krat i pepitek lub migoczących drobinek światła. Wyjątkowo postawiliśmy jednak wyłącznie na wyraziste propozycje, dlatego jeśli wolicie klasyczne czerwone paznokcie lub french manicure, zajrzyjcie raczej do naszych poprzednich artykułów poświęconych stylizacji paznokci!

Zobaczcie pomysły internautek na jesienny manicure:

Jesienne liście

 

Dary jesieni

 

Migoczące drobinki światła

 

Lisy i sowy

 

Krata i pepitka

 

Czy znalazłyście wśród tych propozycji wymarzony jesienny motyw?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (200 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...