Jesień 2013 w Top Secret – cztery najnowsze linie!

W sklepach Top Secret jesień zagościła już na dobre. Nowy sezon rozpoczynają 4 linie z kolekcji damskich: RAY OF LIGHT, PURITY, ALLURE COUTURE, SCIENCE SENSATION.

Top Secret jesien 2013 - RAY of LIGHT

RAY OF LIGHT

Temat proponuje nowoczesną, miejską luźną i miękką sylwetkę w 3 różnych odsłonach. W pierwszej dominują lejące formy oversize góry z wąskimi dołami spodni. Kolory są jasne, czyste, naturalne;  beże w połączeniu z delikatnym łososiem i jasnym melanżem. Uproszczone grafiki kobiet pokazane jako rysunek nadają wyrafinowanego charakteru tej subtelnej linii. Druga odsłona tematu to sportowa sylwetka z eleganckim lookiem. Neutralna paleta beżowo-kremowych barw ożywiona jest złotem. Czerń z ciemnym melanżem, „pieprz z solą”, kontrastują z lawendową szarością. W nadrukach charakterystyczne proste litery i cyfry nawiązują do tych jakie widzimy na koszulkach  sportowców. Są też skórkowe elementy  i drukowane metaliczne kropki. Trzecia propozycja linii Ray of Light to miejska sylwetka ze sportowym szykiem. Zasadnicze cechy tego tematu to minimalizm i prostota. Monochromatyczne zestawienie barw: optyczna biel, czerń, srebro. Charakterystyczne są też pikowania, przeźroczystości, a podstawowy asortyment to biała prosta koszula.  W detalach widoczne zamki i łańcuszki.

Top Secret jesien 2013 - PURITY

PURITY  

Ważne hasło tej kolekcji   maksymalizm-minimalizm: maksymalizm w formach, minimalizm w prostocie. Występują kontrasty: błysk-mat, kolor ciepły-zimny, forma duża-mała, tkanina-dzianina. Sylwetka jest luźna, obszerna, obła, miękka, zwężająca się ku dołowi, sylwetka-kokon. Charakterystyczne są pocięte luźne tuniki, sukienki, swetry i bluzki z wstawkami ze skóry, spodnie z nogawkami w nowej formie balonu. Klasyczne basicowe produkty ewoluują dzięki nowym modowym detalom w postaci miedzianych skór i pikowań.

Kolorystyka jest bardzo naturalna, inspirowana kontrastami ciepłe-zimne, drzewo-metal: oparta na ciepłych beżach, kremach, brązach, miedzi, i chłodnych tonacjach szarości i niebieskości Ważny jest kolor miedziany, który pojawia się zarówno w dodatkach takich jak zamki, napy itp., ale i również w skórzanych wstawkach  czy też w postaci delikatnego, nakrapianego błysku. Miedziane elementy to także np. blaszka w dekolcie bluzki, metalowe, akcesoryjne spinki w kołnierzykach koszul.

Top Secret jesien 2013 - Allure Couture

ALLURE COUTURE

Temat  mocno czerpiący z męskiej „dandysowej” garderoby. Bardzo czysty w kolorze. Króluje czerń, biel i granat, szarość.  Mocny charakter podkreśla wzór makro-pepitki, graficzne rysunki na t – shirtach, skórzane kołnierzyki i wstawki. Sylwetka blisko ciała  nowocześnie podkreślająca kobiecość. Charakterystyczne formy to dopasowane sukienki z kołnierzykami, luźny sweter, płaszcz bądź t-shirt w pepitkę –  zakładane do wąskich spodni. Czerń  i przeźroczystości w eleganckim wydaniu są propozycją  całodzienną, nie tylko na wieczór.

Top Secret jesien 2013 - Science Sensation

SCIENCE SENSATION

Trend jest efektem fascynacji matematyką i symetrią. Temat ten łączy w sobie dwa silne nurty dlatego podzielony jest w  kolekcji na dwie części. Pierwsza, potraktowana dość surowo, zawiera nadruk kratki przywodzącej na myśl tę ze szkolnych  zeszytów. Mocne są tu kontrasty beż – czerń występujące w zderzeniu dużych form (np. czarne rękawy) lub subtelnych linii w postaci wypustek. Drugi nurt oparty jest na motywie laserowej wycinanki inspirowanej florystycznymi kształtami. Zachowuje swój klimat dzięki technicznym tkaninom takim jak poliamid, poliuretan, cienka siateczka. Występują tu kontrasty przezroczystość – nieprzezroczystość oraz mocny kolor inspirowany minerałami – turkus. Sylwetka jest zróżnicowana np.  luźny płaszcz w kratkę, luźniejsze spodnie z większą formą t-shirtu i  linearnym nadrukiem, czy blisko ciała, z motywem tkanin wycinanych laserowo. Wiodące kolory to kremowy, beżowy, mocny turkus, czarny.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (229 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...