Jeremy Irons, Jennifer Lawrence i Joel Edgerton na premierze „Czerwonej jaskółki”

W poniedziałkowy wieczór w Londynie odbyła się europejska premiera „Czerwonej jaskółki”, filmu zrealizowanego na podstawie bestsellerowej książki byłego agenta CIA Jasona Matthewsa. Na czerwonym dywanie, obok reżysera Francisa Lawrence’a pojawili się m.in. Jennifer Lawrence, Joel Edgerton czy Jeremy Irons.

„Czerwona jaskółka” („Red Sparrow”) – polska premiera 2 marca 2018 r. w kinach.

Film w reżyserii Francisa Lawrence’a („Igrzyska śmierci”) ukazuje historię Dominiki Jegorowej (Jennifer Lawrence), która zostaje „jaskółką” – specjalnie szkoloną uwodzicielką na usługach rosyjskich służb specjalnych. Uczy się używać swego ciała jako broni i robi wszystko, by nie utracić własnego „ja” w trakcie szkolenia, które zaprzecza godności człowieka. Udaje jej się stawić czoła niesprawiedliwemu systemowi i staje się bezcennym nabytkiem dla swych przełożonych. 

Jej pierwszym celem okazuje się Nate Nash (Joel Edgerton), agent CIA, który prowadzi ściśle tajną infiltrację rosyjskiego wywiadu. Dwoje młodych agentów wpada w pułapkę namiętności i kłamstw, która zagraża ich przyszłości, międzynarodowym sojuszom i bezpieczeństwu obu mocarstw. 

W pozostałych rolach: nominowana do Oscara Charlotte Rampling, nagrodzony Oscarem Jeremy Irons, Matthias Schoenaerts i Mary Louise Parker.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (181 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. MarciaMarcia  21 lutego 2018 09:42

  Brzmi ciekawie. Jennifer Lawrence jest piękną i utalentowaną aktorką, na pewno rzesza panów również z chęcią obejrzy ten film 😉 ciekawa jestem jakie będą recenzje.

  Odpowiedz
 2. martucha180  21 lutego 2018 10:24

  To będzie dobry film, tak sądzę.

  Odpowiedz
 3. kasia87g  22 lutego 2018 10:28

  wow ale suknia!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany