Jedna łazienka na 6 sposobów: kolor zmienia wnętrze

Aranżując wnętrza coraz częściej zapraszamy kolory do naszych mieszkań. Kontrastujące zestawienia i designerskie wzory stały się motywem przewodnim kolekcji Colour marki Tubądzin.

W aranżowaniu wnętrz wiodącą rolę odgrywa wyobraźnia i zaufanie odczuciom. Narząd wzroku jest wyczulony na kolory. To dlatego przed podjęciem decyzji o wprowadzeniu barw do codziennego otoczenia, musimy upewnić się, że wybrane przez nas zestawienia nie są drażniące i dobrze wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Najczęściej opieramy się na dwóch schematach doboru barw: monochromatycznym oraz kontrastowym.

Aranzacja lazienki (6)

Violet: monochromatycznie

Jeśli pragniemy stworzyć w pomieszczeniu harmonijny, wyciszający nastrój, sięgnijmy do monochromatycznego zestawu barw. Efekt ten uzyskamy łącząc ze sobą przeróżne odcienie tego samego koloru. Fioletowa łazienka Colour Violet realizuje właśnie ten sposób doboru kolorystyki: płynnie przechodzi z jasno-fiołkowego do zdecydowanych fioletów.

Aranzacja lazienki (3)

Carmine: z pazurem?

Taki sam efekt uzyskamy decydując się na linię Carmine – utrzymana w tym samym wzornictwie zmieni pomieszczenie w nieco drapieżnym stylu. Przeciwwagę mogą stanowić dekory z delikatnym motywem kwiatowym, które na pewno będą pasować do łazienek kobiecych.

Aranzacja lazienki (4)

Green: dominacja zieleni

Monochromatyczność może także przejawiać się w jednej, kolorystycznej dominancie. Wybieramy jeden kolor i skupiamy się na odpowiednim zestawieniu drobnych elementów w obrębie tej właśnie barwy. Przykładem takiego motywu wiodącego może być kolekcja Colour Green – soczysta i pełna kolorystycznej energii.

Aranzacja lazienki (1)

Aranzacja lazienki (2)

Z kontrastem

Chcąc wprowadzić do pomieszczenia nieco dramaturgii, ożywić je lub wyróżnić jeden z elementów, wybieramy barwy przeciwstawne. Uzyskany w ten sposób kontrast nada aranżacji dynamiki i energii, będzie przykuwał wzrok i sam w sobie stanie się niebanalną ozdobą. Do stworzenia takiej aranżacji można wykorzystać płytki podłogowe i ścienne z kolekcji Colour Yellow marki Tubądzin. Ciepłe odcienie żółci zostały tu skontrastowane z czernią i chłodną szarością. Na tej samej zasadzie skontrastowano czerwień i czerń w linii Black&Red.

Lato w pełni widać nie tylko za oknami, ale i w kwitnących kolorami mieszkaniach. Odrobina odwagi, pomysłu i kreatywności sprawią, że nasze aranżacje staną się niepowtarzalną, wielobarwną wizytówką całego domu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (123 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Brunia28  27 czerwca 2013 09:26

  przepiekne wszystkie:)ale niektorzy wolą delikatniejsze kolory…bardziej stonowane….

  Odpowiedz
 2. Lindale  27 czerwca 2013 09:31

  kolory mocno energetyczne, sama mam ognistą czerwień w łazience, ale niestety moja łazienka nie jest tak duża 😀

  Odpowiedz
 3. Masza  27 czerwca 2013 12:57

  Rzeczywiście piękne aranżacje,najchętniej skopiowałabym wszystkie,tylko nie mam tylu łazienek (na szczęście).

  Odpowiedz
 4. Hidari11  1 września 2015 06:58

  Źle bym się czuła w czerwonej łazience, w zielonej też średnio bym wypoczywała, mimo tego, że to jeden z moich ulubionych kolorów. Najbardziej odpowiada mi fioletowa łazienka (projekt pierwszy), a na drugim miejscu żółto- czarna.

  Odpowiedz
 5. efffciaa  8 marca 2016 18:00

  Zielona i czerwona są świetne , pięknie wyglądają takie żywe kolorki w mieszkaniu , uwielbiam je , zdecydowanie lepiej się czuję w kolorowych wnętrzach .

  Odpowiedz
 6. stokrotkapolna  28 października 2016 04:30

  No łazienki są super. Dla mnie ta zielona, ale tylko mogę pomarzyć. Moja jest tak malutka, że szkoda mówić. Ale pomarzyć można, to nic nie kosztuje.Kolorowe wnętrza są takie radosne.

  Odpowiedz
 7. luna341  22 stycznia 2017 12:43

  Wolę jasne kolory

  Odpowiedz
 8. Płytki Ceramiczne Końskie  3 kwietnia 2019 09:14

  Super pomysły na łazienkę 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany