Japoński bestseller wkrótce w Polsce: „Samotny smakosz” J. Taniguchi, M. Kusumi

Samotny smakosz to historia człowieka, który nie je, ale delektuje się każdym kęsem poznając nowe smaki. Sushi, makarony, zupy, mięsiwa, ryba czy słodkości. Inogashira Gorō jest bardzo oddany swojemu hobby. Podczas wyjazdów służbowych, w przerwach, a także w czasie wolnym od pracy poszukuje kulinarnych doznań. Dociera do ukrytych w zgiełku rodzinnych restauracji, jada na dworcach i w znanych lokalach. Samotnie odkrywa bogactwo kulinarnego świata Japonii. Masayuki Kusumi oraz wielokrotnie nagradzany Jirō Taniguchi stworzyli niezwykły komiks, którego nastrój tworzy wspaniała historia oraz szczegółowe, sugestywne ilustracje. Samotny smakosz to świetna pozycja zarówno dla foodies, jak i miłośników komiksu.

J. Taniguchi, M. Kusumi - Samotny Smakosz

W Japonii stworzono na podstawie tego komiksu serial, który doczekał się już czwartego sezonu. Zbiór noweli graficznych też jest bestsellerem, a jego sprzedaż w samym tylko Kraju Kwitnącej Wiśni przekroczyła już cztery miliony egzemplarzy.

Uzupełnieniem opowieści o podróżach kulinarnych będą krótkie teksty poświęcone potrawom i produktom pojawiającym się w powieści graficznej. W świat bogatej kuchni Kraju Kwitnącej Wiśni wprowadzi czytelników Magdalena Tomaszewska-Bolałek – orientalista, badacz kultury kulinarnej oraz autorka książek Tradycje kulinarne Japonii i Japońskie słodycze (publikacja zdobyła Grand Prix w prestiżowym konkursie Gourmand World Cookbook Awards i została uznana za najlepszą na świecie książkę w kategorii „Kuchnia japońska” wydaną w 2013 roku).

Patronat medialny: Aleja Komiksu, Gastronauci.pl, Gildia.pl, Poltergeist, Kukbuk, Magazyn Kuchnia, Paradoks, Ugotuj.to.

Cena okładkowa: 34.90 zł

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (125 głosów, średnia: 3,94 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  4 października 2014 12:45

  Muszę się rozejrzeć za tą książką. Kocham jeść, kocham gotować, poznawać nowe smaki i kocham czytać. Książka w sam raz dla mnie.

  Odpowiedz
 2. as_sa  4 października 2014 16:00

  Jakoś nigdy nie przepadałam za komiksami

  Odpowiedz
 3. martucha180  4 października 2014 16:14

  Czytając te pozycję, nie oderwałabym sie od lodówki 🙂

  Odpowiedz
 4. bbo  4 października 2014 20:32

  Nie wiem czy jestem w stanie zrozumieć przesłanie autora. Kultura europejska jest jednak zupełnie inna niż dalekiego wschodu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany