Jamsu – koreański trick na utrwalenie makijażu zimną wodą

Pamiętacie, jak opisywałyśmy dla Was popularny trick wizażystek, polegający na aplikowaniu pudru na mokro, który zapewnia efekt 'blur’ i sprawia, że puder nie osypuje się z twarzy? Mamy dla Was jeszcze bardziej rewolucyjny, ale i radykalny trick prosto z Korei! Chodzi o jamsu, czyli utrwalanie makijażu zimną wodą – tylko dla odważnych! Sprawdźcie, jak to działa!

jamsu

www.unsplash.com; Noah Buscher

Jamsu – koreański trick na utrwalenie makijażu zimną wodą

Kontakt makijażu z wodą zwykle nie przynosi najlepszych rezultatów. Kiedy wychodzimy w domu w pełnym make upie i nagle zaczyna siąpić deszcz, w 9 na 10 przypadków kończy się to rozmazanymi kreskami na oku i nieestetycznymi strużkami tuszu na policzkach. Niewiele z nas zdaje sobie jednak sprawę, że gdybyśmy prędko zanurzyły twarz w dużej ilości bardzo zimnej wody i przetrwały tak kilkanaście, a najlepiej dwadzieścia-trzydzieści sekund, nasz makijaż nie tylko przetrwałby tę próbę i stał się bardziej wytrzymały, ale dodatkowo użyty wcześniej puder lub fluid wyglądałby na bardziej zmatowiony i naturalny, a skóra nabrałaby jędrności! Tak właśnie robią młode Koreanki, którym nawet nie śniło się używanie sztucznych, chemicznych fixerów. A uzyskany przez nie „efekt filtrów fotograficznych” jest naprawdę zdumiewający!

Uwaga: Metoda jamsu nie może być stosowana przez każdą z nas. Nie zaleca się jej osobom o suchej cerze. Jeśli jednak i one chciałyby spróbować naturalnego, wodnego utrwalania makijażu, radzimy im spróbować zanurzyć twarz w zimnej wodzie na krótszy czas – zaledwie na kilka sekund albo delikatnie spryskać twarz wodą z atomizera przechowywanego w lodówce!

 

Zastanawiacie się, jak wygląda utrwalanie makijażu metodą jamsu? Zobaczcie tutorial:

 

A oto kilka zdjęć osób, które zdecydowały się wypróbować jamsu:

 

Co sądzicie o tej nieco „ekstremalnej” metodzie utrwalania makijażu? Czy zdecydowałybyście się wypróbować ją na sobie? A może efekt końcowy nie jest wart aż takiego poświęcenia? Jesteśmy ciekawe Waszych komentarzy!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (229 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...