Jakość, innowacje, przełomowa technologia i… natura! Laboratorium Kosmetyczne AVA – marka, która łączy naukę i naturę

“Boom” na naturalne kosmetyki trwa w najlepsze. Podczas, gdy marki obecne na polskim rynku prześcigają się we wprowadzaniu nowości w stylu eko, marka Laboratorium Kosmetyczne AVA jako pionier eco beauty w Polsce zaskakuje innowacyjnymi rozwiązaniami, które łączą w sobie naturę i naukę. Firma stawiała na ekologiczne rozwiązania na długo zanim naturalność stała się wiodącym kosmetycznym trendem. Eksperci marki doskonale wiedzą, że opracowanie skutecznych receptur wymaga czasu. Powstanie jednej z najbardziej przełomowych linii kosmetyków Laboratorium Kosmetyczne AVA wymagało kilku lat badań i pracy nad nowymi technologiami, we współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi. W efekcie powstała linia Botanical HiTech, która wprowadza pielęgnację przeciwzmarszczkową na nowatorski, efektowny i nieznany dotąd poziom.

Własne poletka badawcze

Nie każda marka podchodzi do tworzenia swoich produktów z taką precyzją i troską, zarówno o dobro konsumenta, jak i planety, co Laboratorium Kosmetyczne AVA. Jedną z najbardziej przełomowych serii kosmetyków, którą znajdziemy w ofercie marki jest seria Botanical Hitech. Jej tajną bronią jest naturalna taksyfolina – jeden z najsilniejszych antyoksydantów, pozyskiwany z rośliny Centaurea Balsamita. Laboratorium Kosmetyczne AVA korzysta z rośliny hodowanej na poletkach badawczych z zachowaniem ekologicznych standardów, co jest absolutną nowością w branży kosmetycznej. To ogromnie ważne, że marka zapewnia najwyższą jakość, a przy tym pozostaje w zgodzie z tym, co w jej DNA, czyli z zamiłowaniem do natury. Ponadto, jak wykazały jednostki badawcze zaangażowane w tworzenie unikalnych receptur linii Botanical HiTech, naturalna taksyfolina – w porównaniu do czystej taksyfoliny – wykazuje lepsze działanie, zwłaszcza nawilżające i redukujące przebarwienia i zaczerwienienia.

Innowacje i przełomowe technologie, a natura

Czytając o przełomowych technologiach i innowacjach kosmetycznych, możemy się zastanawiać, czy są one bezpieczne i zgodne z naturą. Laboratorium Kosmetyczne AVA rozwiewa wszelkie wątpliwości działając w pełni transparentnie. Surowce wykorzystywane do produkcji kosmetyków są pozyskiwane w taki sposób, by nie wpływać negatywnie na ekosystem, nie powodować zachwiania jego równowagi np. przez nadmierną uprawę jednej rośliny czy przez nadmierne eksploatowanie dziko występujących gatunków. Dlatego tak ważne jest to, że marka działa na własnych poletkach badawczych. Podczas produkcji linii Botanical HiTech skorzystano także z innych innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że linia jest wyjątkowa, a przy tym pozostaje zgodna z filozofią eko.

Gdy nauka spotyka się z naturą…

Laboratorium Kosmetyczne AVA w swoich działaniach łączy naturę z nauką, co pozwala osiągnąć najwyższej jakości efekty. Linia Botanical HiTech oparta jest na innowacyjnych rozwiązaniach, które zastosowano po raz pierwszy w Polsce! Kosmetyki przeszły przy tym szereg badań, które potwierdzają ich skuteczność. Również nasze testerki kosmetyków są niesamowicie zadowolone z efektów działania kosmetyków.

Czym różni się seria Botanical HiTech od innych kosmetyków anti-age?

Seria Botanical HiTech powstała w oparciu o trzy innowacyjne rozwiązania. Zrezygnowano z bardzo popularnej wśród kosmetyków dwufazowej emulsji (olej i woda), a w zamian zastosowano rewolucyjne rozwiązanie emulsji wielokrotnej w-o-w (woda – olej – woda). Dzięki temu cała seria kosmetyków jest niesamowicie skuteczna nawet na najbardziej wymagającej skórze. Podczas produkcji kosmetyków wykorzystano również mikronizację ekstraktów, czyli maksymalne zmniejszenie cząsteczek, co zapewnia lepsze wnikanie emulsji do głębszych warstw naskórka. Prawdziwym sekretem skuteczności linii jest wspomniana już naturalna taksyfolina, która w połączeniu z witaminą C i resweratrolem tworzą silny, antyoksydacyjny kompleks, skutecznie wymiatając wolne rodniki i działając odmładzająco i liftingująco.

 

Składniki aktywne kosmetyków linii Botanical HiTech powstały we współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi (Uniwersytet, Politechnika). To prawdziwa innowacja na polskim rynku. Dzięki tym działaniom kosmetyki są bardzo delikatne, a przy tym skuteczne. Są odpowiednie dla każdego rodzaju cery. Nie obciążają skóry i sprawdzają się idealnie także jako kosmetyki pod makijaż. Innowacyjna, przełomowa receptura sprawiła, że kosmetyki mają nietypową konsystencję. W odróżnieniu od innych, podobnych produktów, te należy wklepywać w skórę podczas aplikacji, a nie rozcierać.

Laboratorium Kosmetyczne AVA to marka, która zdecydowanie chce wykorzystywać to, co najlepsze w naturze, ale łączyć to z możliwościami współczesnej biotechnologii, gwarantującej wysoką skuteczność i przyjemność stosowania produktów. Obecnie w ofercie znajdziecie szeroką gamę produktów, dla każdej cery. Nie oznacza to jednak przesadnego nakręcenia karuzeli nowości. W tej kwestii zdecydowanie AVA stawia na jakość, nie ilość.

Tradycja i natura

Laboratorium Kosmetyczne AVA to polska marka kosmetyków naturalnych, która w tym roku obchodzi 60-lecie istnienia. Od początku tworzy wyłącznie kosmetyki naturalne i ekologiczne. Nie działa przy tym wedle sezonowych trendów, dzięki czemu wszystkie produkty, które znajdziemy w jej ofercie są doskonale przemyślane, przebadane i powstają we współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi. W jej wyniku otrzymujemy najwyższej jakości naturalne kosmetyki, które są niesamowicie skuteczne. Laboratorium Kosmetyczne AVA to pierwsza polska firma, która otrzymała międzynarodowy certyfikat ECOCERT – najważniejszy certyfikat jakości dla kosmetyków naturalnych i organicznych.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (58 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...