Jakimi kolorami ogrzać wnętrze

W przypadku, gdy planujesz remont w najbliższych miesiącach, warto jest zastanowić się, jakimi kolorami ogrzać wnętrze naszych „czterech ścian”. Nasz dom, mieszkanie stanowią nasze schronienie, w którym możemy się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy. Stanowi też miejsce spotkań rodziny i przyjaciół. Chcemy, żeby to miejsce dla wszystkich było przytulne i wiązało się dobrymi wspomnieniami.

Wspólnie z Dekoral Akrylit W przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku kolorystycznych pomysłów ocieplenia Waszych domów.

Jakimi kolorami ogrzać wnętrze – Zieleń

m_ogrzej_wnetrze_kolorem_barwne_zestawienia_ktore_ociepla_wnetrze_zima_4

Do ogrzewania kolorem ścian naszego mieszkania, powinniśmy używać ciepłych odcieni. Świetnie sprawdzi się zielony, który jest świeżym kolorem, związanym z przyrodą, która po zimie powraca do życia. Uważaj jednak na odcienie zieleni – w palecie barw pełno jest tych zimnych. W pomieszczeniach sprawdzi się natomiast zieleń oliwkowa i zieleń miętowa. Dodadzą świeżości i sprawią, że pomieszczenie stanie się przytulne.

Jakimi kolorami ogrzać wnętrze – Żółcień

m_ogrzej_wnetrze_kolorem_barwne_zestawienia_ktore_ociepla_wnetrze_zima_3

Żółty, to kolor słońca, dlatego do podniesienia temperatury w pomieszczeniu oraz zastrzyku energii, nawet w pochmurne dni, warto zainwestować w słoneczne odcienie tego koloru. Pasują do niego drewniane meble i podłogi. Bardzo ładnie kontrastuje z roślinami doniczkowymi i kwiatami ciętymi.

Jakimi kolorami ogrzać wnętrze – Czerwień

m_ogrzej_wnetrze_kolorem_barwne_zestawienia_ktore_ociepla_wnetrze_zima_5

Bardzo odważna i pobudzająca nasze zmysły. Jest kolorem namiętności. Sprawdzi się w dużych wnętrzach, doda im temperatury i temperamentu. Z czerwienią nie można jednak przesadzać, bezpiecznie jest pomalować pojedynczą ścianę i sprawdzić efekt. Czerwień, w zbyt dużej ilości może być przytłaczająca. Potrzebuje również kontrastu w postaci np. białych mebli, elementów dekoracyjnych. Postaw na odcień kwiatu amarantusa lub ognistą czerwień.

Jakimi kolorami ogrzać wnętrze – Fiolet

m_ogrzej_wnetrze_kolorem_barwne_zestawienia_ktore_ociepla_wnetrze_zima_8_2_

To może być zaskoczenie, ponieważ ciężko jest użyć tego koloru we wnętrzach. Również, jak w przypadku zieleni, musimy uważać na odcienie tej barwy. Jest to kolor, który idealnie nadaje się do sypialni. Burgund, czy batystowy fiolet wprowadzą nieco zmysłowości.

Nasze samopoczucie zimą jest bardzo istotne, prosta zmiana kolorystyki może wpłynąć na nas pozytywnie, dodać nam energii. Wierzymy, że są to rzeczy w które warto inwestować!

Polecany również: 4 pomysły na wystrój Waszej łazienki

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (175 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  13 stycznia 2015 11:23

  Dobre pomysły. Ja mam w pokoju taki sam fiolet jak na zdjęciu.

  Odpowiedz
 2. bbo  13 stycznia 2015 12:48

  Ja postawiłam na żółcie.

  Odpowiedz
 3. martucha180  13 stycznia 2015 19:44

  a ja na zielenie i niebieskości

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany