Jakimi kolorami ogrzać wnętrze

Spis treści:

W przypadku, gdy planujesz remont w najbliższych miesiącach, warto jest zastanowić się, jakimi kolorami ogrzać wnętrze naszych „czterech ścian”. Nasz dom, mieszkanie stanowią nasze schronienie, w którym możemy się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy. Stanowi też miejsce spotkań rodziny i przyjaciół. Chcemy, żeby to miejsce dla wszystkich było przytulne i wiązało się dobrymi wspomnieniami.

Wspólnie z Dekoral Akrylit W przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku kolorystycznych pomysłów ocieplenia Waszych domów.

Zieleń

 

Do ogrzewania kolorem ścian naszego mieszkania, powinniśmy używać ciepłych odcieni. Świetnie sprawdzi się zielony, który jest świeżym kolorem, związanym z przyrodą, która po zimie powraca do życia. Uważaj jednak na odcienie zieleni – w palecie barw pełno jest tych zimnych. W pomieszczeniach sprawdzi się natomiast zieleń oliwkowa i zieleń miętowa. Dodadzą świeżości i sprawią, że pomieszczenie stanie się przytulne.

Żółcień

 

Żółty, to kolor słońca, dlatego do podniesienia temperatury w pomieszczeniu oraz zastrzyku energii, nawet w pochmurne dni, warto zainwestować w słoneczne odcienie tego koloru. Pasują do niego drewniane meble i podłogi. Bardzo ładnie kontrastuje z roślinami doniczkowymi i kwiatami ciętymi.

Czerwień

 

Bardzo odważna i pobudzająca nasze zmysły. Jest kolorem namiętności. Sprawdzi się w dużych wnętrzach, doda im temperatury i temperamentu. Z czerwienią nie można jednak przesadzać, bezpiecznie jest pomalować pojedynczą ścianę i sprawdzić efekt. Czerwień, w zbyt dużej ilości może być przytłaczająca. Potrzebuje również kontrastu w postaci np. białych mebli, elementów dekoracyjnych. Postaw na odcień kwiatu amarantusa lub ognistą czerwień.

Fiolet

 

To może być zaskoczenie, ponieważ ciężko jest użyć tego koloru we wnętrzach. Również, jak w przypadku zieleni, musimy uważać na odcienie tej barwy. Jest to kolor, który idealnie nadaje się do sypialni. Burgund, czy batystowy fiolet wprowadzą nieco zmysłowości.

Nasze samopoczucie zimą jest bardzo istotne, prosta zmiana kolorystyki może wpłynąć na nas pozytywnie, dodać nam energii. Wierzymy, że są to rzeczy w które warto inwestować!

Polecany również:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (193 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...