Jakim ptakiem jesteś? Poznaj swój znak w horoskopie Inków

Papuga, sowa, albatros, a może jastrząb? Którym ptakiem jesteś według Horoskopu Inków? Aby się tego dowiedzieć sprawdź, w której części roku się urodziłaś. Wskazówki i charakterystykę twojego znaku znajdziesz w poniższym artykule.

Ludzi urodzonych w tych samych okresach roku, zgodnie z horoskopem Inków, łączy wiele wspólnych cech. Każdej grupie przypisany został konkretny ptak, który niesie ze sobą rozmaite pasje, przyzwyczajenia, wady i zalety. Warto dowiedzieć się jakim ptakiem jesteś i poznać prawdę o sobie. Może okazać się bowiem, że nad pewnymi cechami powinnaś koniecznie popracować.

Jakim ptakiem jesteś? Poznaj swój znak w horoskopie Inków

Sprawdź jaki masz znak w horoskopie Inków:

Biała Sowa 22 grudnia – 21 stycznia

źródło: www.pixabay.com

Cechuje cię życiowa mądrość i zdolność do uczenia się. Jako racjonalista świat oceniasz przede wszystkim przy użyciu „szkiełka i oka”. Zarówno bliscy, którym służysz pomocą, jak i osoby z pracy, dzięki twojej pracowitości, mogą na tobie polegać. Często bywasz jednak zbyt wymagająca wobec innych, a twoja krytyka najzwyczajniej w świecie potrafi wkurzyć innych. Na szczęście w swych osądach starasz się być sprawiedliwa i szczera.Wytrwale dążysz do życiowych celów, które nierzadko bywają materialne. I tak wiele sów to materialiści, a nawet skąpcy. Jeśli chodzi o uczucia, zachowujesz dystans, a nawet bywasz chłodna.

 

Ptak Słoneczny 22 stycznia – 19 lutego

źródło: www.pixabay.com

Osoby urodzone w tym czasie charakteryzuje przede wszystkim pogoda ducha. Są niezależne i w większości sfer życia potrzebują wolności. Uwielbia brylować w towarzystwie, ma mnóstwo ekscentrycznych pomysłów, które nigdy się nie kończą. Zazwyczaj nie są też realizowane, bowiem kolorowy ptak poprzestaje na słomianym zapale. Więcej mówi, niż ma w sobie pracowitości i cierpliwości, by osiągnąć wyznaczone cele. Oczywiście to nie reguła, bo wiele wydumanych założeń w końcu jest realizowanych lub okazuje się przełomowymi odkryciami, czego dowodem są urodzeni w tym czasie wynalazcy. Kolorowe ptaki wyznaczają również wszelkie trendy. Ale nie tylko za to ludzie ich uwielbiają, a przede wszystkim za przyjacielskość i otwartość oraz za to, że zawsze mogą poprosić o pomoc i ową otrzymają.

 

Gołąb 20 luty – 20 marca

źródło: www.pixabay.com

To osoby pokojowo nastawione do ludzi i świata. Mają wrażliwe serca, są czułe i ciepłe. Nie lubią też awantur, dlatego często, dla świętego spokoju, wolą przyznać innym rację, aby tylko nie wdawać się w niepotrzebne dyskusje. Gołąb ma w życiu skromne potrzeby i stara się na nic nie narzekać. To dobry duch, który niestety bywa również naiwny, co często bywa wykorzystywane. Wówczas gołębie stają się bezbronne, a nawet przerażone. Poza tym, osoba spod tego znaku wczuwa się w innych, potrafi współczuć i w całości poświęcić się dla drugiego człowieka. Przez swoją czystość umysłu, nieskażoną uciechami świata, często miewa prorocze sny, a nawet staje się medium. Jeśli chodzi o związki jest w stanie do największych poświęceń dla swojej drugiej połówki.

 

Sęp 21 marca – 30 kwietnia

źródło: www.pixabay.com

Sępowi trudno przyznać się do błędów i zawsze chce mieć ostatnie słowo. To również osoba, która najpierw robi, a dopiero potem analizuje swoje zachowanie. Działają impulsywnie, często ambitnie i w realizując wyznaczone przez siebie cele, nie zastanawiają się nad przeciwnościami. Jeżeli sęp wpadnie w tarapaty, zawsze uda mu się z nich wyplątać, ale niekoniecznie wykazując się przy tym uczciwością. Osobę spod tego znaku bardzo łatwo zdenerwować i wyprowadzić z równowagi. Te wszystkie cechy sprawiają, że sępy mają wrogów. Mimo szczerych chęci to raczej urodzeni egoiści, którzy na pierwszym miejscu stawiają własne potrzeby. W miłości i przyjaźni są skorzy do pomocy, jednak dopiero gdy zostaną o nią poproszeni. Sami bowiem wielu spraw nie dostrzegają. Jeśli kochają, bywają zaborczy, ale też w uczucie angażują się całym sobą.

 

Indyk 21 kwietnia – 21 maja

źródło: www.pixabay.com

Indyki cechuje wrodzona duma i pewność siebie. Są też spokojne i opanowane. Zanim coś zrobią, kilka razy przeanalizują wszystkie za i przeciw. Ludzi coś w nich intryguje, a zaczynają od samego wyglądu, który często wzbudza uwagę, a nawet zachwyt. Indyki mają też w sobie coś, co od razu wzbudza zaufanie. Na pewno jest to przyjazne usposobienie i stałość poglądów, która pozwala czuć się przy nich bezpiecznie. To dobrzy przyjaciele, którzy dbają o bliskie im osoby. Te ptaki nie gardzą luksusem, a nawet go lubią, nie jednak kosztem drugiego człowieka czy niezdrowego poświęcenia. Nie kryją, że z dóbr materialnych potrafią czerpać przyjemność i obdarowywać innych. W związku są stali w uczuciach, opiekuńczy i namiętni. Nie zdradzają.

 

Papuga 22 maja – 21 czerwca

źródło: www.pixabay.com

Jedno jest pewne – papugi trudno przegadać. I są to zawsze rozmowy na poziomie, bowiem osoby spod z tego znaku są wykształcone i elokwentne, a zatem zawsze mają coś mądrego do powiedzenia. A swoją wiedzę z radością pogłębiają nawet przez całe swoje życie.  To często osoby wszechstronnie utalentowane i to również w artystycznych dziedzinach. To często dusza towarzystwa, lubiana i wiodąca prym na imprezach. Ludzie lubią papugi, bo te często bywają niezwykle miłe i przyjacielskie, nigdy nie powiedzą nieprzyjemnego słowa. Często robią to celowo, aby nikogo nie urazić, co niestety skutkuje później nieprzyjemnymi sytuacjami i brakiem prawdziwych przyjaciół u boku. Papugi w uczuciach bywają niestałe, a kieruje nimi przede wszystkim namiętność.

 

Przepiórka 22 czerwca – 22 lipca

źródło: www.pixabay.com

Przepiórki są osobami niezwykle wrażliwymi i rodzinnymi. Bo to właśnie swoich bliskich zawsze stawiają ponad wszystko inne. Dla rodziny gotowi są do największych poświęceń, uwielbiają się o nią troszczyć oraz w jej gronie wypoczywać. Przepiórka zdecydowanie lepiej bawi się w czasie rodzinnych świąt niż w większym towarzystwie w klubie. Oczywiście spotyka się z przyjaciółmi, ale jest to raczej niewielkie, dobrze jej znane grono. Przez swoją troskę o najbliższych niestety często niepotrzebnie się zamartwia. Nie potrafią żyć w samotności, a we wszelkich działaniach potrzebują wsparcia ukochanych osób. W uczuciach jest stała i kochająca, a często tej miłości ma aż za wiele, trwając równolegle w kilku związkach, w które po równo jest silnie emocjonalnie zaangażowana.

 

Albatros 23 lipca – 22 sierpnia

źródło: www.pixabay.com

Albatros jest osobą, której w życiu dobrze się powodzi. To urodzeni przywódcy, bowiem wierzą w siebie, swoje możliwości i łut szczęścia, które nigdy ich nie opuszcza. Wytrwale zmierzają do wyznaczonych celów, na większości pół odnosząc spektakularne sukcesy. Są odważne, rozważne i zaradne. Albatros potrzebuje jednak za to ciągłych pochwał, bo działa przede wszystkim dla zaspokojenia własnego ego. Gdy jednak coś pójdzie nie tak, potrafi się załamać jak mało kto i bardzo ciężko jest mu pozbierać się z trudnej sytuacji. Jest uczciwy i zakładaj, że inni będą postępować podobnie, co niestety nie zawsze się sprawdza. Nierzadko albatrosy obdarzone są też artystycznymi talentami. W kwestii uczuć bywają wybredni, bowiem nigdy nie narzekają na brak zainteresowania płci przeciwnej. Gdy jednak się zakochają, to na zabój.

 

Tukan 23 sierpnia – 23 września

źródło: www.pixabay.com

Tukan nie buja w obłokach, dlatego zawsze trzeźwo potrafi spojrzeć na każdą sytuację. Przez to często brakuje jej fantazji, bo to przede wszystkim racjonalista i perfekcjonista. Dzięki tym cechom jednak wszelkie powierzone zadania wykonuje skrupulatnie i na czas. To również osoba niezwykle inteligenta, chętnie poszerzająca swoją wiedzę. Realizując swoje cele potrafi wznieść się na wyżyny cierpliwości. Nie zawsze ma ją jednak do drugiego człowieka, a zwłaszcza na płaszczyźnie zawodowej. Bywają wówczas krytyczne i złośliwe, a nawet przesadnie wymagające. Lubią też kalkulować, przez co odmawiają sobie wielu życiowych przyjemności, później nieco tego żałując. W uczuciach bywa stały, ale raczej chłodny. Jego związki opierają się raczej na wzajemnej pomocy i partnerstwie, niż na namiętności.

 

Koliber 23 września – 22 października

źródło: www.pixabay.com

Potrafi dostosować się do każdej sytuacji, jest miły, pomocny, życzliwy i ma klasę. Dzięki tym cechom kolibry to idealni współpracownicy i znajomi, których można poprosić o przysługę. Niestety wiele osób wykorzystuje fakt, iż są skorzy do pomocy i ze znajomości wyłącznie biorą. Koliber jednak z reguły nie żywi urazy, bowiem chęć bycia wsparciem dla drugiego człowieka jest dla niego raczej naturalnym odruchem. Ma też wiele talentów artystycznych, którymi jednak nie zawsze ma ochotę dzielić się ze światem. Jeśli jednak już się na to zdecyduje, na artystycznej płaszczyźnie odnosi wielkie sukcesy. Cechuje go też bardzo dobry gust. Jeśli chodzi o uczucia, gdy już się zakocha jest wierny i oddany. Nigdy nie wybacza zdrady i nie akceptuje niejasnych sytuacji.

 

Jastrząb 23 października – 22 listopada

źródło: www.pixabay.com

Jastrzębia, jako urodzonego przywódcę cechuje mądrość i wytrwałość w dążeniu do obranego celu. Ma w sobie całe pokłady energii i siły, dzięki którym pokonuje nawet największe przeciwności. Ma też intuicję, dlatego bardzo trudno go oszukać, podobnie jak trudno też z nim wygrać. Zdarza się nawet, że aby okazać się najlepszym jastrząb potrafi posunąć się do niedozwolonych kroków. Wówczas potrafi być okrutny. Jego silny charakter wzbudza szacunek u innych ludzi. Nie żyje na przysłowiowe pół gwizdka, a na 100-procent, często szukając dodatkowej adrenaliny np. w sportach ekstremalnych. W związku zazwyczaj dominuje, ale kocha całym sercem, będąc nawet chorobliwie zazdrosnym. Jeśli jednak jego druga połówka ma zbyt słaby charakter, może posunąć się do zdrady.

 

Sokół 23 listopada – 21 grudnia

źródło: www.pixabay.com

To osoba pozytywnie nastawiona do życia, która stara się kierować pełnym obiektywizmem, pozostając przy tym optymistą. Ludzie lubią sokoły, bowiem potrafią znaleźć pozytyw w nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji. Cenią sobie też jego dobry humor, który bardzo rzadko go opuszcza. Ciągle poszerza wiedzę i lubi rozmowy, w których może się nią pochwalić, ale wynika to przede wszystkim z ciekawości świata i chęci zdobywania nowych doświadczeń. W tym celu również dużo podróżuje. Odnajdzie się nawet na końcu świata, w zupełnie nieznanym dotąd środowisku i nawet tam, jak zwykle, ludzie będą pałać do niego sympatią. Jeśli chodzi o związki, to raczej wolny ptak, którego trudno zatrzymać na dłużej przy jednej osobie i w jednym miejscu. Ale… kto wie.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (175 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...