Jakie zabiegi laserowe najlepiej zrobić jesienią – wyjaśnia nasz ekspert

Jakie zabiegi laserowe najlepiej zrobić jesienią

Po zakończeniu lata naszą cerę mogą szpecić przebarwienia czy bardziej widoczne zmarszczki. Dodatkowo zaczynają się pojawiać popękane naczynka. Jeśli zauważyłyście u siebie takie objawy, to akurat nadeszła idealna pora roku by z nimi powalczyć. Jesienne miesiące bowiem to doskonały czas, by zadbać o stan skóry. Sprzyja temu słabsze promieniowanie UV i łagodna temperatura.

 

Jakie zabiegi laserowe najlepiej zrobić jesienią pytamy eksperta lek. medycyny Agnieszkę Drożniak – Konstanty z Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii  VESUNA w Krakowie.

 

KM: Pani doktor na jaki typ zabiegów warto zwrócić uwagę w czasie jesiennych miesięcy?

Lek. med. A. Drożniak – Konstanty: Jesienią powinniśmy wziąć pod uwagę głównie zabiegi laserowe. Jest to spowodowane faktem, iż skóra poddawana zabiegom z wykorzystaniem lasera nie lubi słońca. Jesień obok wczesnej wiosny jest najlepszą porą roku na ten rodzaj zabiegów.

KM: Jakie zabiegi laserowe możemy brać pod uwagę?

Lek. med. A. Drożniak – Konstanty: Przy pomocy lasera możemy między innymi usuwać przebarwienia, pajączki, redukować trądzik i łojtok czy usuwać tatuaż damski lub męski. Drugim szerokim obszarem działań są różnorodne zabiegi anti-aging. Laserem możemy także wykonać epilację laserową twarzy i ciała.

system StarWalker firmy Fotona

system StarWalker firmy Fotona

KM: W większości klinik i gabinetów medycyny estetycznej znajdują się różne lasery. Czy jest model, który poleciłaby pani doktor szczególnie?

Lek. med. A. Drożniak – Konstanty: Jednym z moich faworytów jest innowacyjny laser trzeciej generacji, który na nowo definiuje skuteczność zabiegów laserowych. Jest to system StarWalker firmy Fotona.

KM: Na czym polega innowacyjność tego systemu?

Lek. med. A. Drożniak – Konstanty: StarWalker swoimi możliwościami przewyższa modele laserów starszych generacji, łącząc w jednym systemie aż 4 długości fali laserowej i 14 trybów pracy na różnych rodzajach impulsów – piko, nano, mili oraz mikrosekunowych.

Podkreśliłabym tutaj dwie innowacyjne technologie: autorską technologię Dopasowanego Impulsu Laserowego ASP do dynamiki biofotonicznej konkretnego zabiegu oraz jednolitą wiązkę laserową, która rozprowadza energię równomiernie po całym obszarze zabiegowym. Ma to olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu pacjenta. Dzięki jednorodnej wiązce spada ryzyko uszkodzenia naskórka i tkanek, zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia krwawienia czy obrzęków np. na skutek punktowego przegrzania.

KM: Proszę przybliżyć naszym czytelniczkom, co decyduje o tym, że laser jest najbardziej zaawansowany?

Lek. med. A. Drożniak – Konstanty: Laser zaawansowany to taki, który potrafi emitować wysoką moc w jak najkrótszym impulsie. Impulsy mierzone są w piko- i nanosekundach  czyli bilionowych i miliardowych częściach sekundy. Taki jest właśnie StarWalker.

KM: Jak poznać, który laser jest najbezpieczniejszy?

Lek. med. A. Drożniak – Konstanty: Najbezpieczniejszy laser to taki, który skutecznie i precyzyjnie działa na wybrany fragment tkanek, pozostawiając otoczenie bez szkody. Ultra-krótkie impulsy pikosekundowe o potężnej mocy zebrane w dłuższe nanosekundowe sekwencje uderzają z potężną mocą tylko i wyłącznie w te cele, które StarWalker ma zadane, pozostawiając pozostałe fragmenty tkanek w stanie nienaruszonym. Daje to ogromną skuteczność zabiegów, a do tego redukuje do minimum ryzyko powikłań oraz pozabiegową rekonwalescencję.

Cera bez przebarwień

KM: Gdy już wiemy co to znaczy zaawansowany technologicznie laser i na co zwracać uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, chciałabym zapytać o szczegóły różnych zabiegów. Zacznijmy od najbardziej popularnej i niechcianej pamiątki po słonecznych kąpielach – czyli przebarwienia

Lek. med. A. Drożniak – Konstanty: Laser StarWalker to idealne rozwiązanie do skutecznego leczenia zmian barwnikowych w naskórku i skórze właściwej. Mechanizm jest prosty: najpierw wiązka światła laserowego przechodzi przez tkanki i jest wchłaniana przez skumulowaną melaninę, czyli barwnik tworzący przebarwienie, bez uszkodzenia otaczających tkanek. Energia lasera rozkłada barwnik na mniejsze cząsteczki, które bez problemu usuwane są z organizmu przez układ odpornościowy (makrofagi i układ limfatyczny).

Innowacja StarWalkera polega a tym, że do walki z przebarwieniami stosuje różne rodzaje fal. Na przykład za pomocą długości 532 nm usuwa płytkie przebarwienia naskórkowe, w tym piegi. Ta długość fali jest najłatwiej absorbowana przez melaninę, kłopot w tym, że  nie dociera głębiej. Dlatego do walki z przebarwieniami w skórze właściwej  StarWalker wysyła fale o długości 1064 nm. Wysokie piki energii zamknięte w krótkich impulsach umożliwiają selektywne działanie na melaninę, z pominięciem otaczających ją tkanek.

Twarz bez pajączków i rumienia

KM: Jeśli chodzi o zmiany naczyniowe – płytkie i głębokie, jak działa laser?

Lek. med. A. Drożniak – Konstanty: Skuteczność leczenia zmian naczyniowych zależy od dopasowania długości fali świetlnej, energii impulsu i czasu naświetlania. Odpowiedniego, czyli takiego które zadziała na daną zmianę naczyniową – jej wielkość i głębokość położenia. Dlatego StarWalker w zabiegach naczyniowych wykorzystuje dwie długości fali.

Energia świetlna jest pochłaniana przez hemoglobinę znajdującą się w wybranym naczyniu, a następnie zamieniana na ciepło. Wysoka temperatura niszczy ścianki naczynia i prowadzi do jego zamknięcia.

Zasada jest taka, że niewielkie zmiany naczyniowe, w których występuje mało krwi, wymagają użycia światła, które jest dobrze absorbowane przez hemoglobinę. Dlatego powierzchniowe teleangiektazje tzw. pajączki, ale także naczyniaki płaskie najlepiej zamyka fala 532 nm. Większe i głębiej położone zmiany naczyniowe zamyka się długością fali ­­- 1064 nm. Jest ona w stanie równomiernie rozgrzać głębiej położone naczynie i w sposób bezpieczny je skoagulować.

pajączki naczyniowe przed i po zabiegu laserem

Anti-aging czyli jędrna skóra i młody owal twarzy

KM: Zabiegi laserowe nazywane są liftingiem bez skalpela. Dlaczego?

Lek. med. A. Drożniak – Konstanty: Laser w sposób nieinwazyjny zagęszcza i ujędrnia wiotczejącą skórą twarzy i ciała, a zabieg anti-aging należy do jednych z najbardziej skutecznych liftingów bez skalpela.

Światło lasera StarWalker o długości fali 1064 nm w inteligentny sposób wyłapuje niedoskonałości w budowie skóry właściwej, a następnie uszkadza je, by organizm wytworzył w ich miejsce pełnowartościową tkankę. W ten sposób w skórze uruchamiana jest  intensywna produkcja kolagenu i elastyny.

Ze względu na to, że możemy użyć  najgłębszą penetrację fali o długości 1064 nm proces zagęszczania i odmładzania skóry daje silny efekt liftingu bez skalpela. Jednocześnie, ponieważ zabieg ma charakter nieablacyjny, nie wymaga żadnego ograniczenia aktywności i nie wiążę się ze specjalną rekonwalescencją.

Laserowy lifting 3D rekomendowany jest w przypadku wiotkiej skóry twarzy, szyi, dekoltu, a także ramion, kolan, dłoni itp. Dzięki ujędrnieniu i zagęszczeniu skóry StarWalker unosi owal, redukuje chomiki oraz zmarszczki i bruzdy.

napięcie skóry przed i po zabiegu laserem

Gładka twarz bez trądziku

KM: Wspominała Pani doktor o leczeniu trądziku. Jak jest to możliwe?

Lek. med. A. Drożniak – Konstanty: Laser StarWalker jest stosowany z powodzeniem w leczeniu łagodnych i umiarkowanych form trądziku pospolitego. Laser ustawiony na odpowiedni tryb  działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie,  a jego skuteczność widoczna jest już po jednym zabiegu. Światło laserowe niszczy bakterie p. acne, które namnażają się w porach skórnych i w mieszkach włosowych, wywołując stany zapalne. Laseroterapia ogranicza także nadmierną pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu zmiany zapalne goją się szybciej, a bakterie związane z trądzikiem nie mają niezbędnego środowiska do rozwoju. Wygląd skóry poprawia się, stan zapalny wycofuje, skóra staje się mniej czerwona, a wypryski i zaskórniki zmniejszają się lub zanikają. Mimo że efekty widoczne są już po jednym zabiegu, wskazane jest wykonanie 3-4 powtórzeń co 4 tygodnie. Równolegle należy stosować odpowiednią pielęgnację skóry trądzikowej oraz konsultować jej stan z dermatologiem.

leczenie trądziku przed i po zabiegu laserem

Gładkie ciało bez owłosienia i tatuaży

KM: Epilacja laserowa jest najlepszym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia. Czy w przypadku lasera StarWalker  także możemy mówić o zwiększonej efektywności zabiegów?

Lek. med. A. Drożniak – Konstanty: Dzięki odpowiednim i modulowanym impulsom efektywność usuwania owłosienia jest bardzo wysoka. Badania kliniczne potwierdzają, że impulsy te świetnie nadają się nie tylko do usuwania owłosienia ale także brodawek a nawet leczenia grzybicy paznokci.

usuwanie owłosienia przed i po zabiegu laserem

KM: Czy jest jeszcze jakiś obszar działania lasera, na który Pani doktor chciałby zwrócić szczególną uwagę?

Lek. med. A. Drożniak – Konstanty: Tak – jest to usuwanie tatuaży z naciskiem na tatuaże kolorowe. Usuwanie tatuaży kolorowych było do tej pory trudne. Należało zastosować fale laserowe różnej długości, inne dla kolorów – czarnego, granatowego czy brązu, inne dla czerwieni, a jeszcze inne w przypadku niebieskiego czy zieleni. Do tej pory wymagało to zaangażowania kilku urządzeń, a i tak efekty nie były do końca zadowalające.

Ponieważ laser StarWalker wytwarza aż 4 długości fal laserowych, umożliwia to skuteczne i zaawansowane usuwanie wielokolorowych tatuaży za pomocą jednego urządzenia. To jedyne na rynku tak wysoko rozwinięte rozwiązanie, które zapewnia idealną kombinację do laserowego usuwania tatuaży.

usuwanie kolorowego tatuażu przed i po zabiegu laserem

KM: Dziękujemy bardzo za tę interesującą rozmowę. Jak widzimy przy pomocy lasera możemy pozbyć się przebarwień, trądziku, popularnych pajączków, tatuażu czy niechcianego owłosienia a także przywrócić skórze młody wygląd. A wszystko to najlepiej zrobić jesienią… Wykorzystajmy zatem tę porę roku także do poprawienia swojej urody.

Informacje o firmie
logo vesuna

www: http://vesuna.pl/

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii  VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (182 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  23 października 2017 00:00

    czy ktoś zna ceny tych zabiegów?

    Odpowiedz
  2. efffciaa  9 listopada 2017 15:16

    Niedawno interesowało mnie usunięcie blizny z twarzy , ale cena zabiegu mnie nieco … zniechęciła . Dlatego póki co walczę z nią kremami i olejkami , jak to nie pomoże być może zdecyduję się na laser …

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany