Jakie są rodzaje kadzideł stożkowych i jak dobrać odpowiedni zapach?

Spis treści:

Kadzidełka stożkowe zyskują na popularności na całym świecie. Oferowane są różne ich zapachy. Wybór jest ogromny, dlatego każda osoba dobierze kadzidełko dostosowane do jej potrzeb. Warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas kupna takiego produktu.

Gdzie wykorzystywane są kadzidełka stożkowe?

Kadzidełka stożkowe wykorzystywane są często w czasie ceremonii religijnych, terapii zapachowej, medytacji bądź w celach relaksacyjnych. Są one zrobione z naturalnych składników, jak żywice drzewne, zioła, kwiaty czy olejki eteryczne. Dzięki temu wydzielają one delikatny i przyjemny zapach. Dlatego kadzidełka stożkowe zyskują na popularności na całym świecie, również w Polsce. Można je zakupić w wielu sklepach internetowych czy stacjonarnych w relatywnie niskiej cenie. Okazuje się, że kadzidełka stożkowe różnią się od tradycyjnych kadzidełek kształtem patyczków, ponieważ mają stożkową formę, co pozwala na dłuższe i intensywniejsze palenie. Dodatkowo ich produkcja polega na zmieszaniu właściwych składników z wodą i utworzeniu z nich pasty. Kolejno jest ona formowana w stożki i suszona w specjalnych warunkach. Dzięki temu kadzidełka są twarde i trwałe.

Niewątpliwą zaletą kadzidełek stożkowych jest to, iż są one łatwe w użyciu. Wystarczy jedynie umieścić je w podstawce bądź na powierzchni, która nie przewodzi ognia, a kolejno zapalić od dołu. W wyniku spalania kadzidełek wydzielają się aromatyczne opary wpływające na nasze samopoczucie, a ponadto na nastrój. Nierzadko stosowane są one w celach terapeutycznych, ponieważ wybrane zapachy mogą działać na nasz organizm kojąco, poprawiając nastrój i redukując stres, co jest bardzo ważne dla wielu osób. Obecnie kadzidełka stożkowe oferowane są w różnych zapachach, dzięki czemu każda osoba dobierze aromat dopasowany do jej indywidualnych preferencji i potrzeb. Od lat ogromną popularnością cieszą się zapachy tj.:

– paczula,

– jaśmin,

– lawenda,

– sandałowiec,

– cytryna.

Kadzidełko stożkowe – rodzaje

Obecnie na rynku oferowane są różne rodzaje kadzideł stożkowych, które różnią się między sobą składem i zapachem. Wybór jest ogromny, dlatego każda osoba dobierze coś idealnego dla siebie. Kadzidełka stożkowe z sandałowca to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych kadzidełek. Taki zapach kojarzy się z orientem, a jednocześnie działa kojąco i relaksująco na umysł. Warto też wspomnieć o kadzidełkach stożkowych z paczuli. Mowa tu o roślinie, której olejki eteryczne są wykorzystywane w produkcji kadzidełek. Co istotne, zapach paczuli jest intensywny i kojący, a ponadto pobudza zmysły. Dlatego tego typu kadzidełka są coraz częściej kupowane. Często oferowane są na nie atrakcyjne promocje. Innym popularnym zapachem jest jaśmin. Mowa tu o roślinie, której kwiaty mają silny, kwiatowy zapach.

Okazuje się, że kadzidełka z jaśminu cenione są głównie za łagodny i kojący zapach. Pomaga on w relaksacji i poprawie nastroju, co jest celem wielu ludzi. Na rynku dostępne są też kadzidełka stożkowe z lawendy. Mowa tu o roślinie, która od wieków stosowana jest w aromaterapii. Warto zaznaczyć, że kadzidełka z lawendy działają kojąco na zmysły i pomagają w redukcji stresu. Są one bardzo popularne w naszym kraju. Nie mniejszą popularnością cieszą się kadzidełka stożkowe cytrynowe. Cytryna to owoc kojarzący się z energetyzującym zapachem. Tego typu kadzidełka działają orzeźwiająco i pobudzająco na zmysły. Istnieją też inne rodzaje takich produktów.

Dobranie odpowiedniego zapachu

Wiele osób zastanawia się, jak dobrać właściwych zapach kadzidełka. Wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji i potrzeb. Trzeba zastanowić się, jakie efekty są celem osiągnięcia. Wiele osób chce zwyczajnie się zrelaksować. Jeżeli celem są kojące wrażenia, najlepiej będzie wybrać kadzidełka z lawendy, paczuli czy sandałowca. Można też postawić na różę, jaśmin i nie tylko. W celach medytacyjnych najlepiej sprawdzają się kadzidła o intensywnych, lecz subtelnych zapachach. Warto w tym przypadku postawić na paczulę, mirrę, kadzidło, cedr, cytrynę czy jodłę. Natomiast w celach aromaterapeutycznych, najlepszym wyborem są zapachy odpowiadające potrzebom naszego ciała i umysłu. Ciekawym przykładem jest eukaliptus i mięta, które znane są ze swoich właściwości łagodzących.

Kadzidełka stożkowe – jak używać?

Okazuje się, że kadzidełka stożkowe są stosowane do palenia kadzidła w celach religijnych i medytacyjnych. Do tego dolicza się też cele aromaterapeutyczne. Żeby zapalić kadzidełka stożkowe, trzeba wykonać kilka kroków. Na samym początku należy przygotować miejsce. Najlepiej będzie wybrać dobrze wentylowane i umieścić kadzidełko w kadzi bądź uchwycie kadzidłowym. Musi być on stabilny i nie może łatwo przewracać się, co by było sporym błędem. Kolejno trzeba zapalić kadzidło. Należ przytrzymać je za czubek i przyłożyć ogień do jego podstawy. Wystarczy tylko odczekać parę sekund, aż kadzidło zacznie się palić. Kolejno trzeba dmuchnąć delikatnie, żeby ogień zgasł, a kadzidełko zaczęło się dymić. Następnie należy umieścić je w kadzi bądź uchwycie kadzidłowym i poczekać, aż zacznie wytwarzać dym. Kolejno można cieszyć się aromatem. Jest to czas na zrelaksowanie się i cieszenie się zapachem kadzidła, który rozprzestrzeni się w pomieszczeniu. Bardzo istotne jest upewnienie się, iż zostało ono bezpiecznie umieszczone i nadzorowane podczas palenia. Eksperci zalecają unikać kontaktu z ogniem. Nie można dotykać go w czasie palenia, gdyż jest ono wtedy bardzo gorące. Kolejną istotną kwestią jest monitorowanie czasu palenia.

Okazuje się, że kadzidełko stożkowe może palić się od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od jego wielkości i składu. Dlatego warto przeczytać instrukcje na opakowaniu lub poprosić o poradę sprzedawcę, aby ustalić dokładny czas palenia. Żeby zgasić kadzidełko, można dmuchnąć na nie delikatnie bądź umieścić je w kadzi z piaskiem bądź wodą. Nie można pozostawiać palącego się kadzidła bez nadzoru, co jest powszechnym błędem. Dzięki kadzidłom stożkowym można zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy, co jest celem wielu osób.

Partnerem artykułu jest magictrip.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (23 głosów, średnia: 4,96 z 5)
zapisuję głos...