Jakie są największe zalety wakacji last minute? Sprawdź!

Wakacje za granicą są jednym z najlepszych sposobów na wypoczynek po całorocznej pracy. Obcowanie z nieznaną kulturą i wystawianie kubków smakowych na nowe doznania kulinarne z całą pewnością poszerzy Twoje horyzonty. Zagraniczny wypoczynek jest jednak często powiązany ze zwiększonymi wydatkami. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wyjazdu organizowanego kilka dni przed terminem. Poznaj największe zalety wakacji last minute!

widok morza na tle nieba

fot. EyeEm, Freepik

Oferty last minute, czyli jak zaoszczędzić na wakacjach?

Wakacje last minute oferowane są przez biura podróży na ostatnią chwilę, tuż przed planowaną datą podróży. Często decyzję o wyjeździe należy podjąć z dnia na dzień. Z tego względu jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają sprecyzowanego terminu wypoczynku i mogą sobie pozwolić na dowolność w tym zakresie.

Oferty last minute charakteryzuje przede wszystkim korzystna cena – niższa od proponowanej przez biuro we wcześniejszym terminie. Decydując się na wycieczkę kilka dni przed planowanym wylotem, wciąż otrzymujesz wszystkie przywileje powiązane z danym wyjazdem. Różnica cenowa jest jednak często spektakularna, sięgająca nawet 50% regularnej kwoty.

Gdzie wybrać się na wakacje last minute?

Egipt – kolebka jednej z najstarszych cywilizacji

Oferty last minute często dotyczą jednego z najczęstszych kierunków wakacyjnych, jakim jest Egipt. Co charakteryzuje kolebkę jednej z najstarszych cywilizacji? Egipt zachwyca przede wszystkim słonecznym klimatem i zjawiskowymi zabytkami, a temperatura powietrza nawet zimą sięga powyżej 20 °C.

W Egipcie zobaczysz najsłynniejsze piramidy, grobowce oraz kultowego Sfinksa, stanowiącego symbol starożytnej cywilizacji. W afrykańskim państwie zakupisz również orientalne przyprawy, dominujące w tamtejszych daniach.

Grecja – oliwa z oliwek i śródziemnomorska bryza

Wycieczki last minute do Grecji to doskonała okazja, by wypocząć za granicą w atrakcyjnej cenie. Santorini, Kreta, Chania i Rodos – wszystkie wspomniane miasta urzekają turystów śródziemnomorskim klimatem i lokalną kulturą kulinarną.

Grecja jest doskonałym wyborem na wakacje, niezależnie od tego, jakie aktywności podczas wypoczynku preferujesz. Znajdziesz tutaj zarówno krystaliczne morze obok przepięknych plaż, jak i  szereg starożytnych zabytków. Oferty last minute do Grecji są popularne również ze względu na kuchnię. Tamtejsze kulinaria obfitują w warzywa, do których należą m.in. bakłażany, sałata i rośliny strączkowe. Grecka kuchnia jest przy tym nieodłącznie związana z oliwą z oliwek, dodawaną niemal do każdego dania.

Tajlandia – kraina uśmiechu i wolnych ludzi

To zdecydowanie najbardziej orientalna propozycja w tym zestawieniu. Oferty last minute do Tajlandii pozwalają na znaczną oszczędność kosztów. Jednocześnie okazje „na ostatnią chwilę” dają dostęp do wszystkich dobrodziejstw azjatyckiego państwa.

Tajlandia to przede wszystkim gwarantowana dobra pogoda, niezależnie od miesiąca wyjazdu. „Kraj wolnych ludzi” słynie z kolorowych zabytków, ściągających turystów z całego świata! Najwięcej z nich spotkasz w Bangkoku, jednak inne rejony kraju również obfitują w elementy tamtejszej kultury. Tajlandia zachwyca słońcem, zabytkami przeszłości i kulinariami niedostępnymi w krajach europejskich!

Last minute – poznawaj świat małym kosztem!

Oferty last minute to najlepsza okazja, by zaoszczędzić na wakacyjnym wyjeździe. Decydując się na lot kilka dni przed terminem, poznajesz świat małym kosztem, otrzymując dostęp do tych samych atrakcji. Opisane propozycje Cię zainteresowały, a może szukasz czegoś więcej? Sprawdź inne kierunki np. na EximTours.pl 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (32 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...