Jakie rzeczy będą Ci potrzebne po narodzinach dziecka?

Narodziny dziecka to wyjątkowe wydarzenie i przeżycie dla każdej kobiety. Jeśli to nasze pierwsza pociecha, łatwo będzie nam zgubić się w gąszczu informacji przygotowując naszą wyprawkę dla maluszka. O czym warto pamiętać i co może przydać się nam po narodzinach dziecka? 

Niezbędne minimum

Nie będziemy potrzebować aż tak wielu rzeczy, jak mogłoby się wydawać. Najważniejsze jest zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa naszemu dziecku, a nie podążenie za rodzicielskimi trendami. Oto lista podstawowych rzeczy, które mogą Ci się przydać:

  1. Łóżeczko: noworodek z pewnością będzie potrzebować bezpiecznego miejsca do spania. Możesz zdecydować się na kołyskę lub łóżeczko dziecięce, które będzie dostosowane do potrzeb Twojego dziecka. Co ważne, maluszek nie powinien mieć poduszki czy kołderki. Powinien spać na równej powierzchni w śpiworku. Spanie pod przykryciem, które maluch mógłby w trakcie snu naciągnąć sobie na główkę i stracić dostęp do powietrza, może być bardzo niebezpieczne. 
  2. Ubranka: nie warto przesadzać z ich ilością, zwłaszcza, że dziecko bardzo szybko będzie z nich wyrastać. Jednak potrzebujemy miękkich body, kaftanów, pajacyków i czapeczek. Warto wybierać modele, które będą łatwe do założenia i zdejmowania, ponieważ będziemy musieli często przebierać dziecko.
  3. Produkty higieniczne: to przede wszystkim płyny do kąpieli oraz codziennej pielęgnacji skóry noworodka. Przyda się zapas chusteczek nawilżanych, szamponu i mydła. Pamiętajmy, aby wybrać produkty odpowiednie dla wrażliwej skóry dziecka i najlepiej hipoalergiczne, które zawierają mniej szkodliwych związków chemicznych i są bardziej naturalne. 
  4. Fotel do karmienia: niezależnie od tego, czy zamierzasz karmić dziecko mlekiem z piersi czy tym z butelki, warto pomyśleć o wygodnym dla Ciebie i dziecka miejscu, w którym będziesz mogła karmić swoją pociechę. Warto zadbać o wygodny fotel lub zaaranżować specjalnie do tego przeznaczony kącik w domu. Przyda się również poduszka do karmienia – dzięki niej odciążysz swój kręgosłup i zadbasz o prawidłową postawę Twojego ciała.
  5. Pieluszki: bez względu na to, czy zdecydujemy się na pieluszki jednorazowe, czy wielorazowe, z pewnością będziemy potrzebować ich zapasu, ale nie za dużego, bo dziecko bardzo szybko będzie wyrastać z ich kolejnych rozmiarów, które wybiera się na podstawie wagi dziecka. Maluch ważący 4-8 kg będzie nosić pieluchy jednorazowe rozmiar 2. 
  6. Fotelik samochodowy: jeśli planujemy podróżować z dzieckiem samochodem, będziemy potrzebować odpowiedniego fotelika samochodowego, który zapewni dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy. Pamiętajmy, aby wybrać model zgodny z normami bezpieczeństwa i odpowiedni dla wieku i wagi dziecka.

Warto pamiętać, że każde dziecko jest inne, a w związku z tym będzie miało inne potrzeby. Również preferencje rodziców są bardzo różne, dlatego kompletując wyprawkę dla naszego dziecka pamiętajmy nie tylko o zdrowiu i bezpieczeństwie, ale także wygodzie i komforcie użytkowania.  

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (16 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany