Jakie rozwiązania są modne we wnętrzach w 2022 roku?

Dobrze urządzone wnętrze to nie tylko takie, które jest zgodne z aktualnymi trendami, ale przede wszystkim takie, w którym dobrze się czujesz. Niemniej warto zainspirować się tegorocznymi pomysłami designerów. Zdecydowanie jest w czym wybierać, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej najciekawsze z nich!

Przyszedł czas na zmianę wystroju domu. Jeśli nie chcesz, aby Twoje wybory były dziełem przypadku, koniecznie poszerz swoją wiedzę na temat tego, co w trawie piszczy. Wybierz takie kolory farb czy dodatków, które wspomagają wypoczynek i dobrze komponują się z innymi elementami. W tym sezonie królują przede wszystkim łagodne barwy ziemi, zaoblone kształty, kuliste żyrandole i lampy, jak również nietuzinkowe, ręcznie robione ceramiczne wazony. Pośród trendów nie mogło zabraknąć tęsknoty za naturą, wyrażonej w dużej liczbie roślin i naturalnych materiałów. 

Kolor roku: veri peri

Projektanci wnętrz, podobnie jak kreatorzy mody, stawiają w tym sezonie na dość mocny akcent – kolor veri peri. Jest on połączeniem fioletu, niebieskości i czerwieni. Energetyczna barwa może występować we wnętrzu jako ożywczy element i punkt przyciągający uwagę. Warto sięgnąć na przykład po eleganckie krzesło welurowe do salonu w tym właśnie odcieniu. Na pewno ożywi całą aranżację, dodając jej świeżości. 

Biofilia, czyli miłość do natury

Umiłowanie natury wyraża się w stosowaniu pochodzących z niej lub inspirowanych nimi surowców. Drewno, kamień, bambus, wiklina, trawa morska – to tylko niektóre przykłady materiałów, które łatwo znaleźć w modnie urządzonej przestrzeni. Biofilię rozbudził mocno okres pandemiczny, gdy większość z nas była odcięta od przyrody i jej kojącego wpływu na człowieka. Dekoracje ścienne, na przykład tapety inspirowane egzotyczną roślinnością, ale też żywe i sztuczne rośliny o okazałych rozmiarach – one zdominują salony i sypianie wielu domów. Przekonaj się jak stworzyć idealne wnętrze?

Barwy ziemi – łagodne i kojące

Kojące, spokojne i wyciszające barwy ziemi stały się bestsellerem tegorocznych trendów wnętrzarskich. Występują licznie w katalogach firm z branży meblowej, w ofertach projektantów wnętrz i na modnych instagramowych kontach. Odcień palonej cegły, spękanej słońcem ziemi, piasku, kamienia, morskiej bryzy czy zgaszonej zieleni – każdy z nich świetnie odnajdzie się we wnętrzu. 

Zamiłowanie do sztuki

Nie tylko inspiracje art deco, ale także twórczością ilustratorów, plakacistów czy reprezentantów sztuki japońskiej – przekrój jest bardzo szeroki. Warto udekorować ściany w mieszkaniu czy domu wybranymi przez siebie grafikami. Potrafią one bardzo wpłynąć na odbiór całego wnętrza. 

Ceramika użytkowa na pierwszym planie

Odejście od masowej produkcji i skierowanie wzroku na to, co niedoskonałe, lecz stworzone ludzką ręką – ceramika artystyczna i użytkowa zyskują w tym roku na popularności. Różnorakie wazony, zarówno te surowe, jak i pieczołowicie pomalowane zdobią stoliki kawowe, podłogę czy parapet, dodając im artystycznego sznytu. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (31 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Magdalena  12 lipca 2022 13:54

    Przydatne informacje

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany