Jakie podarunki lubią dostawać Polacy, a jakie Litwini i Łotysze?

Uwielbiamy dostawać prezenty, coraz częściej takie, w których otrzymujemy ciekawe przeżycie, zamiast materialnego gadżetu na półkę. Jakie podarunki najbardziej lubią dostawać Polacy, a jakie Litwini i Łotysze? Dowiadujemy się tego z danych sprzedażowych firmy Super Prezenty.Jakie podarunki lubią dostawać Polacy, a jakie Litwini i Łotysze

Trend na prezenty w formie przeżyć przejęliśmy od naszych wschodnich sąsiadów – Litwinów. To oni rozwinęli tę formę upominków, która w szybkim tempie (zaledwie w ciągu roku) zyskała tam ogromną popularność. W naszym kraju tendencja dawania tego rodzaju niecodziennych podarunków zdobywa coraz szerszą rzeszę fanów. Czy nasze gusta bardzo różnią się od preferencji naszych sąsiadów?

Podniebne przygody Polaków

Najbardziej lubiane przeżycia w naszym kraju wiążą się z lataniem, a szczególnie przepadamy za paralotniami i motoparalotniami. Podniebne przygody wybieramy najczęściej w pięknych, malowniczych lokalizacjach m.in. Beskidach czy Górach Świętokrzyskich. Prawdziwym hitem jest widokowy lot samolotem wzdłuż Wisły, wybierany przez największą ilość Polaków. Spragnieni jesteśmy wrażeń – uwielbiamy ekstremalne przygody, dostarczające sporej dawki adrenaliny, jak offroad, pobyt na strzelnicy czy wyścigi gokartami. Relaksujemy się natomiast najchętniej podczas tajskiego masażu.

SPA i parki wodne popularne wśród Litwinów

Kuracje w SPA i romantyczne wyjazdy połączone z odprężającymi zabiegami – to właśnie pokochali Litwini. Nasi wschodni sąsiedzi lubują się także w wodnych przygodach w lokalnych aquaparkach. Pomyśleć by można, że najbardziej lubią wypoczywanie, jednak Litwa to kraj, w którym najczęściej spośród innych ludzie obdarowywani są… skokami ze spadochronem. Prawdziwy jednak hit w tym kraju stanowią, podobnie jak u nas, podniebne przygody – z tym, że tutaj w formie malowniczego lotu balonem.

Polak, Łotysz dwa… bratanki

Co ciekawe, Łotysze mają bardzo zbliżone preferencje prezentowe do Polaków i najczęściej wybierają przygody w przestworzach. Paralotnie, widokowy lot nad Rygą, ale także lot w aerotunelu to atrakcje, które posiadają szerokie grono zwolenników. Najpopularniejszy rodzaj masażu? Także tajski. Jednak ulubioną, najczęściej wybieraną rozrywką Łotyszów, którą z zadowoleniem podarowują w prezencie jest… bilet do kina!

Jak widać w podanym zestawieniu, najbardziej popularne w naszym regionie są atrakcje związane z lataniem w różnych postaciach. Najbardziej ekstremalnym, lubującym się w ciekawych przygodach z wymienionych krajów jest Polska, a najbardziej „spokojnym” Litwa. Polacy i Łotysze mają najbardziej zbliżone gusta, chociaż nasze kraje bezpośrednio ze sobą nie sąsiadują.

Źródło: dane sprzedażowe firmy Super Prezenty z krajów Polska, Litwa, Łotwa z okresu kwiecień-czerwiec 2014

Strona internetowa: www.superprezenty.pl

(DIY) Pomysłowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka

(DIY) Pomysłowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Najpiękniejsze prezenty, to te w które wkładamy całe swoje serce.  Wcale nie muszą być to kosztowne pomysły, które w rzeczywistości ty zaplanujesz i kupisz. W przygotowywanie prezentów dla babci i dziadka warto zaangażować nasze pociechy!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (155 głosów, średnia: 4,31 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  1 lipca 2014 13:36

  Zdecydowanie chciałabym dostać jakiś prezent od Litwinów:-)

  Odpowiedz
 2. bbo  1 lipca 2014 21:08

  Niezależnie od narodowości wszyscy kochamy prezenty i niespodzianki.

  Odpowiedz
 3. as_sa  1 lipca 2014 23:54

  Zaznaczyć trzeba, że wybór „prezentów” na stronie firmy super prezenty jest raczej skromny i monotematyczny. Zaglądnęłam tam parę razy szukając czegoś wyjątkowego dla przyjaciół, ale w ofercie przeważało właśnie spa, lot awionetką, paintball czy jazda quadem… więc nie skorzystałam

  Odpowiedz
 4. Luddie123  28 kwietnia 2022 09:27

  Ja bym chcial dostac bilet na kupe srake kał na klate litwinowi, a chuj pizda i gówno łotyszowi do ryja.
  Pozdrawiam
  Ludwiczek

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany