Jakie kolczyki do krótkich włosów?

Niedawno ścięłaś włosy, albo planujesz to zrobić w najbliższym czasie? Skoro znalazłaś się na tej stronie, pewnie zastanawiasz się nad tym, jakie kolczyki teraz nosić – w końcu Twoje uszy są bardziej widoczne, zatem chciałabyś je ozdobić. Kilka dobrych rad w tym temacie znajdziesz poniżej.

Spis treści:

Jakie kolczyki do krótkich włosów i Twojego kształtu twarzy?

Wiele posiadaczek krótkich włosów zastanawia się w jakiej biżuterii będą najlepiej wyglądały. Zadają sobie takie pytanie szczególnie w przypadku kolczyków. Wszystko tak naprawdę zależy nie tylko od fryzury, ale również od kształtu twarzy. Jeżeli jesteś wśród kobiet, które zdecydowały się na krótkie strzyżenie i posiadają okrągły kształt twarzy, to bardziej polecane są kolczyki długie, które ją wysmuklą. W przypadku tej wyraźnie trójkątnej, czyli dość szerokiego czoła i wąskiej brody warto zastanowić się nad kolczykami wiszącymi z charakterystycznymi łezkami u dołu. Dobry będzie także trójkąt (ułożony jednym wierzchołkiem na górze i dwoma na dole), ponieważ jego przeciwwaga wymodeluje optycznie Twoją twarz. Pamiętaj, że dzięki krótkiej fryzurze Twoje uszy są bardziej widoczne, zatem kolczyki również. To prawdziwa radość szczególnie dla osób uwielbiających eksperymenty z biżuterią. Jeśli masz owalną, albo pociągłą twarz, szalej zatem z kolorami, kształtami oraz materiałem wyrobu. Biżuterię dla każdego kształtu twarzy znajdziesz w sklepie internetowym https://bonore.pl/.

Nie musisz trzymać się reguł w wyborze kolczyków złotych lub srebrnych

Nie bój się intensywnych kolorów, które możesz dobrać odpowiednio do odcienia swoich tęczówek. Twoje włosy są rude, miodowe lub kasztanowe? Nie unikaj kamieni czerwonych, różowych czy żółtych. Posiadaczkom jasnej cery i platynowego blondu polecamy szczególnie zieleń oraz niebieski. Pamiętaj, że czasami można łamać reguły. W noszeniu wszelkiej biżuterii chodzi przede wszystkim o to, żebyś to Ty czuła się w niej dobrze. Przykładu nie trzeba szukać daleko, ponieważ niektóre kobiety z krótko ściętymi włosami i twarzą okrągłą czują się świetnie w dużych, okrągłych wkrętkach, dzięki którym czują się niezwykle elegancko i uwielbiają nosić je w zestawieniu z szykowną sukienką. Niemniej jednak do takich twarzy pasują bardziej kanciaste kolczyki, np. w formie prostokąta, szczególnie tego dłuższego, wystającego w kierunku szyi. Kolczyki okrągłe łagodzą natomiast nieco buzie z wyraźnymi kątami w swoich rysach.

Twoje pierwsze kolczyki?

Ścięłaś włosy i stwierdziłaś, że teraz, skoro Twoje uszy są bardziej widoczne, czas wykonać w nich dziurki? Kolczyki najczęściej wykonane są ze złota lub srebra. Warto dodać, że te metale szlachetne posiadają właściwości antyseptyczne. Tańsze odpowiedniki ze stopu różnych metali nie mają ich, dlatego najlepiej wybierać biżuterię z prawdziwego srebra oraz złota. Jeżeli zatem nie posiadasz jeszcze dziurek w swoich uszach i zamierzasz to zmienić w najbliższym czasie, koniecznie wybierz się do dobrego specjalisty, jakim jest piercer. Najlepiej będzie przejrzeć opinie w Internecie, albo zapytać koleżanek kogo polecają. Niezwykle istotne jest to, aby sprzęt był sterylnie czysty, a miejsce nakłucia dobrze odkażone. Następnie ważne jest także jakie kolczyki zostaną Ci założone. Całkowite zagojenie uszu może potrwać do kilku tygodni. Bardzo ważne jest trzymanie się wytycznych piercera – w razie jakichkolwiek wątpliwości lepiej będzie zatem chwycić za telefon i zapytać go, zanim zaczniesz działać. Uszy zagojone? W takim razie przejrzyj piękne, wysokiej jakości kolczyki na https://bonore.pl/bizuteria-damska/kolczyki-damskie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (17 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  19 stycznia 2024 21:45

    kolczyki zawsze są ozdobą 🙂

    Odpowiedz
  2. mswitalska1985  20 stycznia 2024 12:35

    Bardzo lubię nosić kolczyki 😊

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany