Jakie fryzury dla kobiet po 30-tce ? Jak dobrać styl włosów do trybu życia i własnej pracy

Niemalże każdego dnia, w miejscu pracy spędzasz około 8 godzin. Czy tego chcesz czy też nie, praca wywiera na Ciebie swego rodzaj wpływ, a niekiedy nawet sprawia, że to właśnie do niej powinnaś dostosować zarówno swój ubiór, jak i noszoną aktualnie fryzurę. Oczywiście wszystko uzależnione jest od rodzaju wykonywanego przez Ciebie zajęcia. Niektóre zawody wymagają bowiem wyglądu wyrażającego postawę pełną powagi oraz skupienia, inne zaś dają Paniom nieco więcej swobody w kwestii wyboru konkretnej modnej fryzury damskiej. W jaki więc sposób powinnaś dopasować rodzaj uczesania do swojej pracy? Dziś odpowiadamy na pytanie jakie fryzury dla kobiet po 30-tce?

Biorąc pod uwagę dobór fryzury weźmy także pod uwagę stan włosów – czy mamy rozdwajające się końcówki, słabe i cienkie włosy lub nadmierny łupież. Jeśli odpowiedzi są twierdzące pamiętajmy o stosowaniu domowych maseczek na włosy.

Jakie fryzury dla kobiet po 30-tce

 

 

Jakie fryzury dla kobiet po 30-tce ? Praca biurowa

W przypadku pracy biurowej godnym polecenia uczesaniem będą fryzury zarówno eleganckie, jak i dające kobiecie maksimum komfortu i umożliwiające przy tym naniesienie – oczywiście w przypadku nadmiernego potargania kosmyków ? niezbędnych do osiągnięcia nienagannego wyglądu, poprawek. W przypadku włosów krótkich jednym z godniejszych polecenia modeli będzie look przywodzący na myśl uczesanie w stylu najsłynniejszej chyba, angielskiej modeli – Twiggy Lawson. Niemniej jednak w czasach obecnych ten rodzaj look?u zyskał nieco na świeżości i został wzbogacony o dziewczęce, lekko wycieniowane kosmyki, usytuowane zarówno na grzywce jak i na karku.

Dzięki takiemu właśnie cięciu włosy zyskują na dodatkowej świeżości, stając się przy tym rodzajem uczesania niezwykle nowoczesnego. To połączenie elegancji z ponadczasowym stylem i wspomnianą już nowoczesnością, polecane jest zwłaszcza kobietom ceniącym sobie wygodę, ale również takim Paniom, które doskonale znają swoją wartość. Uczesanie sprawdzi się zarówno w biurze, na oficjalnym spotkaniu, jak i podczas luźnej kolacji ze znajomymi czy też na romantycznej randce w towarzystwie ukochanego mężczyzny. Poza tym niezaprzeczalnym atutem tego rodzaju uczesania jest szybkość, z jaką można fryzurę ułożyć. Wystarczy bowiem, tuż po umyciu włosów, rozetrzeć w dłoniach nieco pasty modelującej i zaznaczyć nią wybrane końcówki kosmyków grzywki czy też okolic włosów w rejonach uszu i? gotowe! Warto jednak dodać, iż do tego rodzaju fryzury pasować będzie niemalże każdy rodzaj makijażu. Poza tym to właśnie dzięki odpowiednim, ?kolorowym? kosmetykom będziesz w stanie sprawić, że raz Twoje uczesanie będzie prezentować się dziewczęco i niewinnie, zaś innym razem będzie reprezentowało sobą styl nowoczesnej, niezależnej i silnej kobiety. To fryzura wręcz idealna dla kobiet biznesu.

Jakie fryzury dla kobiet po 30-tce ? Praca z dziećmi

Wiele Pań w swojej pracy zajmuje się obsługą Klienta. Jednak również spora część kobiet, za swoich ? nazwijmy to ? ?klientów?, uznaje dzieci, bowiem to właśnie praca z nimi zajmuje je na gruncie zawodowym. Mowa tu oczywiście o kobietach, które zdecydowały ukierunkować swoją karierę w stronę pedagogiki, a więc nauczycielkach, przedszkolankach czy też paniach zajmujących się zawodowo pracą rehabilitacyjną z dziećmi. Jednak ten rodzaj zawodu również wymaga od kobiety odpowiedniego wyglądu. Dzieci, podobnie jak ludzie dorośli, pierwsze wrażenie i opinię na temat danej osoby, wnioskują na podstawie jej wyglądu zewnętrznego. Jaka więc fryzura pasować będzie do tego rodzaju pracy? Pięknym, nowoczesnym 30-latkom proponujemy fryzurę wykonywaną na włosach o średniej długości. Taki rodzaj looku pozwoli bowiem kobiecie zarówno na noszenie rozpuszczonych włosów, jak i – w razie potrzeby – tworzenie z nich zalotnej, a jednocześnie niezwykle wygodnej przy pracy z maluchami, kitki. Takie właśnie cięcie zakłada wycieniowane końcówki włosów na przedzie twarzy, sięgające swoją długością do linii szczęki. Pozostała część włosów powinna natomiast luźno opadać kobiecie na ramiona. Dzięki temu w każdej chwili można stworzyć uniwersalną, a jednocześnie „ciepłą” fryzurę. Zawiązane do góry włosy, z lekko opadającymi kosmykami na przedzie twarzy, dodadzą bowiem buzi niezaprzeczalnego, dziewczęcego uroku. Naturalnie będą one również bardzo wygodne w szybkim ułożeniu. Na romantyczny wieczór radzi się natomiast zupełne rozpuszczenie pasm i lekkie ich podkręcenie za pomocą okrągłej szczotki o stosunkowo dużej średnicy. Całość wystarczy już tylko utrwalić za pomocą mocnego lakieru do stylizacji pasm i? fryzura gotowa!

Jakie fryzury dla kobiet po 30-tce ? Praca kobiet aktywnych fizycznie

Część Pań aktywnych zawodowo bywa również aktywna fizycznie. Mowa tu zwłaszcza o kobietach wykonywujących takie zawody jak instruktorka fitness czy nawet zdobywająca złote medale na ringu, bokserka. Fryzury proponowane Paniom wykonywującym taki właśnie rodzaj pracy, powinny więc być zarówno wygodne i uniwersalne, jak i pozwalać na dozę fantazji w trakcie stylizacji fryzury. Przecież po zejściu z ringu każda z nas pragnie rozbudzić w sobie prawdziwą kobietę. W tym celu warto więc zafundować sobie fryzurę bob , jednakże nieco urozmaiconą. Z całą pewnością godną polecenia propozycją będzie stylizacja nawiązująca poniekąd do uczesań w rodzaju słynnej Victorii Beckham. Jej główną cechą charakterystyczną są więc wycieniowane, stosunkowo długie kosmyki tuż przy przedniej części twarzy oraz wyraźnie skrócone włosy znajdujące się z kolei tuż nad karkiem. Dzięki takiemu właśnie rodzajowi cięcia możliwa jest bardzo kobieca stylizacja, do której potrzebowała będziesz zaledwie mocnego żelu do włosów bądź też modelującej pasty. Po nałożeniu wspomnianych kosmetyków na końcówki włosów, wystarczy już tylko – zależnie od okazji – podpiąć bądź też rozpuścić swoje kosmyki. Naturalnie podpięcie włosów za pomocą zwykłej spinki w rodzaju wsuwki, doskonale sprawdzi się w trakcie wytężonego treningu. Jednak wystarczy tylko, że tradycyjną wsuwkę zamienisz na spinkę ozdobą, a pasma od razu zyskają uroczego, dziewczęcego wyglądu.

 

Tekst przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (183 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...