Jakie egzotyczne kraje wybrać na zagraniczną podróż?

Coraz częściej jako cel swoich  podróży Polacy wybierają dalekie, egzotyczne miejsce. Popularność turystyki egzotycznej rośnie z roku na rok, a ceny spadają. Przedstawiamy najbardziej popularne kierunki tych podróży. Jakie egzotyczne kraje wybrać na zagraniczną podróż? Ile to będzie kosztować?

Jakie egzotyczne kraje wybrać na zagraniczną podróż? – Kuba 

Kuba – źródło: iStock/Travelplanet.pl

Kuba – źródło: iStock/Travelplanet.pl

Kuba obecnie reklamowana jest jako ostatnia możliwość odwiedzenia tego kraju jeszcze w klimacie socjalizmu a la Fidel Castro. Jednak głównym powodem jest niższa cena wycieczek do tego kraju. Po wprowadzeniu przez biura podróży ofert wypoczynku z bezpośrednim przelotem dreamlinerem, ceny spadły od kilkuset do nawet dwóch i pół tysiąca złotych od osoby. Choć na Kubę można polecieć już za nieco ponad 5000 zł, to średni koszt na osobę wynosi ok. 8250 zł.

Kuba jest największą wyspą Morza Karaibskiego należącą do archipelagu Wielkich Antyli. Przez cały rok panują tam wysokie temperatury. Jest tam mnóstwo palm kokosowych, dziewiczej natury, ciekawych zabytków i cudownych plaż. Chociaż odcięta od nowoczesności przez socjalistyczny reżim, stanowi jednak bardzo barwny i pełen sprzeczności zakątek świata. Główne kierunki wycieczek na Kubę to stolica Hawana i Varadero. Szerokie plaże usypane złotym piaskiem to miejsce idealne dla przybywających tu na wypoczynek miłośników plażowania. Bajeczne rafy koralowe niezwykle turkusowej wody Morza Karaibskiego przyciągają miłośników nurkowania.

Jakie egzotyczne kraje wybrać na zagraniczną podróż? – Chiny 

Chiny zyskały na popularności dzięki niższym cenom wyjazdów zorganizowanych. Średni koszt egzotycznej wyprawy, wynoszący ok. 3700 zł od osoby, to jeden z najniższych, jeśli chodzi o egzotyczne wyjazdy. Porównując oferty w serwisie Travelplanet.pl można znaleźć wycieczki do Pekinu za 2700 zł od osoby, czy wycieczki objazdowe po tym kraju za 3300 – 3400 zł od osoby. Jest to praktycznie cena tygodniowego pobytu w opcji All inclusive w luksusowym hotelu nad Morzem Śródziemnym lub na Wyspach Kanaryjskich.

Chiny to nie tylko światowa fabryka, porty przeładunkowe czy olbrzymie miasta. To także ciekawa i barwna kultura, fascynujące dzieła ludzkich rąk oraz niewyobrażalne cuda natury. Najpopularniejsze są wycieczki objazdowe ze zwiedzaniem Pekinu i okolic wraz z Wielkim Murem Chińskim, największą budowlą wzniesioną kiedykolwiek przez człowieka, jeden z cudów świata i symbol Chin. Odwiedzanie wielu niezwykłych świątyń, pałaców, budowli, ogrodów pozwala poznać historię i kulturę chińską. Ale oprócz stolicy i okolic jest wiele miejsc i atrakcji wartych zobaczenia. Armia Terakotowa, Klasztor Shaolin, Danxia, Jaskinie Longmen, znane również jako Groty Smoczej Bramy, rezerwat Yading, Wąwóz Skaczącego Tygrysa, czy Brama do Nieba, to tylko część z wielu niezwykłości Chin.

Gdzie jeszcze i za ile na egzotyczny wyjazd?

Nowością w ofercie egzotycznych wycieczek jest duża liczba wyjazdów 3-4 dniowych. Najtańsze, do Emiratów Arabskich, trwające trzy dni kosztują ok. 3000 zł od osoby (hotel 4*, śniadania). Dłuższe, tygodniowe wyjazdy zaczynają się od 2300 zł na osobę do Emiratów (hotel 3-4* śniadania) lub do Gambii (hotel 3*, All inclusive). Wypoczynek w Tajlandii lub Kenii to wydatek przynajmniej 3600 zł od osoby. Wakacje w Indiach, Wenezueli, Wietnamie, na Kubie, Dominikanie, Sri Lance, Zanzibarze czy na Malediwach to koszty rzędu 4600 – 5000 zł od osoby. Średni koszt wakacji egzotycznych obniżył się rok do roku aż o 870 zł na osobę, kiedy to koszty letnich wakacji były nieznacznie wyższe w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jednak okazuje się, że cena nie jest najważniejsza, gdyż decydując się na egzotyczny wyjazd turyści kierują się przede wszystkim jakością oferty i jej oryginalnością. Cena jest ważna i może zachęcić do wyjazdu, ale nie jest to w tym przypadku sprawa najważniejsza. Egzotyczne wakacje to wyjazd na drugi koniec świata, gdzie być może będziemy raz w życiu, bo przecież jest tyle miejsc do odwiedzenia na świecie. Warto więc zobaczyć tam możliwie jak najwięcej.

Tourists on an elephant ride tour of the ancient city Ayutaya ,t

Tajlandia – źródło: Travelplanet.pl

ocean and palm

Dominikana – źródło: iStock/Travelplanet.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (177 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  29 września 2015 10:44

  Egzotyka pociąga, no i trochę kosztuje.

  Odpowiedz
 2. Żanett  29 września 2015 11:08

  A mnie egzotyka nie bardzo kręci, a zwłaszcza temperatury. Kolejny mój cel, a będzie to w czerwcu, to Islandia 🙂

  Odpowiedz
 3. bbo  29 września 2015 11:24

  Nie byłam jeszcze na żadnym egzotycznym wyjeździe, wiec wszystkie mnie kuszą!

  Odpowiedz
 4. martus2833  29 września 2015 12:02

  Marzą mi się dalekie, egzotyczne podróże. Na szczęście są coraz bardziej dostępne.

  Odpowiedz
 5. Aneta  29 września 2015 12:38

  Ja to bym chciała zobaczyć jeszcze Madagaskar, Tanzanię, Tajlandię, Meksyk, Japonię i wiele innych miejsc…

  Odpowiedz
 6. macierzanka  29 września 2015 18:22

  Marzy mi się wyjazd do Tajlandii.

  Odpowiedz
 7. basiaj  29 września 2015 19:33

  W naszym kraju też jest pięknie.

  Odpowiedz
 8. AnnaKwasniak  29 września 2015 20:12

  Piękne zdjęcia, aż chciałoby się tam być

  Odpowiedz
 9. Ignam  30 września 2015 01:18

  Emiraty sobie daruję 😉 Reszta propozycji kusi 🙂

  Odpowiedz
 10. lilkawodna  30 września 2015 08:14

  Wszystkie propozycę mi ssię podobają. Tylko kasy brak!

  Odpowiedz
 11. Patriszia  2 października 2015 21:29

  Chcę na Kubę, głownie przez Dirty Dancing ;p

  Odpowiedz
 12. efffciaa  17 marca 2016 11:26

  Egzotyczne podróże są coraz bardziej modne i zarazem coraz tańsze . Jak się dobrze zapoluje 🙂 można trafić wczasy z przelotem i wyżywieniem już za niecałe 3000 zł za osobę , ale myślę , że jeszcze ceny spadną , kilka lat temu zaczynały się od 8 czy 9 tys – osobę .

  Odpowiedz
 13. karr96  13 kwietnia 2017 11:36

  Ja z reguły wczasuję z Itaką i przyznam się że jeszcze ani razu nie skorzystałem z oferty last minute. Staram się rezerwować termin jak pojawia się oferta na nowy sezon bo wtedy też można zaoszczędzić.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany