Jakie drabiny najlepiej sprawdzą się podczas remontu mieszkania?

Remont mieszkania to dużo stresu – związanego nie tylko z kwestiami logistycznymi, cenowymi, ale także z potrzebą wyposażenia się we wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria. Drabina to podstawa, o której nie możemy zapomnieć. Pozostaje tylko pytanie, która drabina będzie najlepsza? Sprawdźmy to.

Spis treści:

Czy podczas remontu drabina będzie przydatna?

Remont mieszkania to w zdecydowanej większości malowanie, nakładanie gładzi, a w wielu przypadkach także montaż sufitu podwieszanego czy podstawowe prace elektryczne. Co łączy te wszystkie działania? Relatywnie duża wysokość, której nie sposób sprostać, operując narzędziami z poziomu podłogi. Dlatego też, planując remont mieszkania, zdecydowanie musimy pamiętać o zakupie dobrej jakości drabiny, która nie tylko cechuje się odpowiednią funkcjonalnością, ale przede wszystkim stabilnością i wytrzymałością, potwierdzoną przez zgodność z normami jakościowymi.

Drabiny Alve to bardzo istotny element wyposażenia, która przyda się w remoncie, ale także w przyszłości nada się do realizowania innych prac majsterkowych. Raz zakupiona drabina będzie służyć nam przez lata.

Drabina przystawna czy rozstawna – które rozwiązanie będzie lepiej?

Czas odpowiedzieć sobie na istotne pytanie – która drabina będzie najlepsza na remont mieszkania? Najbardziej oczywisty wybór to drabina przystawna – jednoczęściowa konstrukcja, która ujawnia swój potencjał podczas opierania ją o ścianę lub mur. Na korzyść takiej drabiny przemawia bardzo niska cena i łatwość w transporcie i przechowywaniu – ze względu na małe rozmiary z łatwością uda nam się przechowywać ją w garażu bądź warsztacie.

Jednak praca z montażem lampy sufitowej, montażem sufitu podwieszanego lub malowaniem wyższych partii ściany powinna odbywać się bez interakcji z powierzchnią pionową, a wielu przypadkach nie jest to w ogóle możliwe. Co w tej sytuacji? Na ratunek przychodzi drabina rozstawna, która wyposażona w dwa przęsła, tworzy charakterystyczny kształt odwróconego V. Taka drabina, choć droższa i trudniejsza w transporcie, nadrabia większą stabilnością i możliwością pracy w dwie osoby. To sprawia, że niektóre wymagające czynności, które przychodzi nam wykonywać podczas remontu, mogą zostać wykonane szybciej i w znacznie lepszych warunkach.

Drabina modułowa – idealny sprzęt na każdy remont mieszkania

Wybór odpowiedniej drabiny do remontu mieszkania to wyzwanie, w którym musimy wybrać pomiędzy drabiną przystawną i rozstawną. W idealnym scenariuszu zainwestowalibyśmy więcej pieniędzy i po prostu kupili oba modele, zyskując możliwość wykorzystania dokładnie takiego wariantu, jaki w danym momencie byłby dla nas najlepszy.

Na szczęście jest rozwiązanie. Drabiny 3-częściowe uniwersalne stanowią połączenie obu tych rozwiązań. To konstrukcje modułowe, które składają się z trzech części i mogą być dowolnie regulowane zarówno pod kątem rozstawu jak i wysokości. Dzięki temu różne prace remontowe, które wymagają innego podejścia i wykorzystania innych rozwiązań, mogą być wykonane jedynie za pomocą uniwersalnej, modułowej drabiny.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (6 głosów, średnia: 4,00 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany