Jakie ćwiczenia można wykonywać na stepie?

Step to proste konstrukcyjnie urządzenie do treningów. Można spotkać je na każdej siłowni. Amatorzy takich ćwiczeń mogą też kupić własny egzemplarz do domu. Nie zabiera bowiem wiele miejsca, a przeprowadzenie treningu z jego udziałem jest bardzo proste. Jak wykorzystać stepy do ćwiczeń? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

trening w domu

Jakie efekty po ćwiczeniach na stepie?

Przede wszystkim warto podkreślić, że ćwiczenia na stepie mogą przynieść wiele korzyści. Urządzenie to ma niebagatelny wpływ na naszą sylwetkę, a także znacząco ułatwia gubienie zbędnych kilogramów. Aktywnie i skutecznie wspiera nadto walkę z cellulitem. Stepy do ćwiczeń umożliwiają nadto wyrobienie w sobie nawyku regularnych treningów. Wystarczy wyjąć go bowiem z szafy i nieco rozgrzać swoje mięśnie i płuca. Step jest przy tym optymalny dla osób początkujących, ale również tych zaawansowanych, dla których siłownia to niemal drugi dom. A jak często warto ćwiczyć? Optymalne jest wykonywanie 20-30 minutowego treningu trzy razy w tygodniu. Takie ćwiczenia pozwolą na wzmocnienie i ukształtowanie mięśni ud, łydek, a także pośladków. Stepy do ćwiczeń przyczyniają się tez do łatwiejszego utrzymania wyprostowanej postawy ciała, znacząco odciążając kręgosłup.

Jak ćwiczyć na stepie?

Istotny jest nie tylko rodzaj wykonywanych ćwiczeń na stepie. Jednocześnie należy zadbać o właściwą technikę. Każdy trening należy w szczególności poprzedzić stosownym treningiem. Trzeba rozgrzać przede wszystkim ręce i nogi. Można w tym celu zrobić kilka przysiadów, krążenie kolan, kilka skłonów oraz wymachów ramionami. Stepy do ćwiczeń są bowiem może bardzo proste w konstrukcji, ale trening na nich może być wymagający, a także jak każde inne ćwiczenie na siłowni – kontuzyjny. Prawidłowe ćwiczenie wymaga też utrzymania wyprostowanej postawy. W czasie ćwiczeń trzeba pamiętać o odciągniętych do tyłu ramionach, a także wciągniętym brzuchu. Pod żadnym pozorem nie można pochylać się do przodu. Konieczne jest też równoczesne ćwiczenie nogami oraz rękami.

Co robić na stepie?

Przykładem skutecznego ćwiczenia na stepie mogą być chociażby dipy. To ćwiczenie intensywnie angażujące mięsnie trójgłowe ramion. Należy oprzeć się o step rękami trzymanymi za ciałem. Nogi należy natomiast podkulić i ustawić na stopach albo wyprostować i podeprzeć na piętach. Ćwiczenie polega na miarowym uginaniu i prostowaniu łokci. W pewnym sensie zatem dipy przypominają pompki na poręczach. Innym popularnym ćwiczeniem na stepie są przeskoki z nogą na stepie do ćwiczeń. Jedną stopę należy umieścić na urządzeniu, drugą na podłożu, a następnie wykonać podskok zamieniając nogi miejscami. Ćwiczenie należy wykonywać w szybkim tempie. Doskonale poprawia wydolność i przyspiesza metabolizm.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (50 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...