Jakie buty trekkingowe dla dzieci wybrać, aby bezpiecznie zabrać dziecko w góry?

Pamiętajmy, że każda aktywność naszych dzieci to dobro. Odciągnięcie ich od ekranów smartfonów lub komputerów jest najlepszym, co możemy im podarować, dbając o ich kondycję i zdrowie. Jedną z takich aktywności w okresie zimowym, może być zabranie naszych dzieci w góry. To specyficzne warunki, do których musimy być przygotowani zarówno my jak i nasze pociechy. Jednym z najważniejszych elementów ekwipunku będą odpowiednie buty. Jak dobrać idealne i bezpieczne obuwie dla dziecka?

 

Buty trekkingowe idealne podczas górskich wypraw

Jeśli czytasz ten artykuł z pewnością w górach byłeś nieraz. Sam dobrze wiesz, że bez odpowiedniego wyposażenia wycieczki górskie mogą się skończyć tragicznie. Jednym z najważniejszych elementów jest odpowiednie obuwie, które zapewni nam odpowiednią przyczepność i stabilizację. Pomysły, aby w obuwiu, w którym chodzisz na co dzień, wybrać się w góry, odłóż na półkę. Niejeden śmiałek przekonał się już, że to nie jest odpowiedni pomysł.

Wybór obuwia zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, będzie specjalistyczne obuwie do wycieczek górskich. Mowa tutaj o butach trekkingowych. Buty trekkingowe dla dzieci to obowiązkowy element wyposażenia małego miłośnika szczytów. Pamiętajmy, aby buty były wygodne, ale także bezpieczne – z dobrą przyczepnością do podłoża oraz usztywnieniem stawu skokowego.

Jakie buty trekkingowe wybrać dla naszego dziecka?

Wybór odpowiednich butów trekkingowych dla dzieci wiąże się z kilkoma najważniejszymi cechami takiego obuwia. Poniżej podajemy na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

Podeszwa o dużej grubości z bieżnikiem

Buty dla dzieci powinny posiadać grubą podeszwę, a także bieżnik. To wszystko podyktowane jest wysokim poziomem komfortu, a przede wszystkim bezpieczeństwa dzieci. Gruba podeszwa spowoduje, że prawie nieodczuwalne będzie nastąpienie na kamienie, których w górach nie brakuje. Odpowiednie bieżnik natomiast minimalizuje ryzyko poślizgnięcia na nierównych, górskich terenach.

Rozmiar butów trekkingowych dla dzieci

W tym wypadku nie sprawdzi się podejście, w którym kupujemy dzieciom obuwie na dwa czy trzy sezony. Niestety, buty trekkingowe aby zapewnić odpowiedni komfort i poczucie bezpieczeństwa, muszą być dość ściśle dopasowane do stopy dziecka. Nie ma więc tu mowy o kupowaniu butów o numer czy dwa za dużych. Takie obuwie nie spełni swojego zadania i nie podniesie komfortu naszych pociech w górach.

Buty, które nie przemakają

Góry to specyficzne miejsce, w którym pogoda lubi zmieniać się z godziny na godzinę. Dlatego też, nawet, jeśli na wycieczkę wybieramy się w pełnym słońcu, nigdy nie możemy mieć pewności, że w trakcie maszerowania nie złapie nas deszcz. Właśnie dlatego buty trekkingowe dla dziecka powinny być wykonane z materiałów syntetycznych, które nie przemakają, a zmienna pogoda nie będzie miała wpływu na komfort ich użytkowania.

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze

Bezpieczeństwo naszych pociech jest najważniejsze. Przy zakupie obuwia trekkingowego zwróć więc szczególną uwagę na usztywnienie stopy, przyczepność i grubość podeszwy. Dostępne jest obuwie na rzep i na wiązanie, więc możesz dostosować je do umiejętności swojego dziecka. Pamiętaj, że buty trekkingowe mają wysoką lub niską cholewkę. Pierwszy model wybierzesz na zimowe podróże, drugie zaś podczas letnich wycieczek.

Buty trekkingowe = komfort, wygoda i bezpieczeństwo

Pamiętajmy, o wygodę i bezpieczeństwo naszych dzieci w kontekście doboru obuwia na górskie szlaki, dbajmy podobnie jak o swoje. Dziecko, które będzie czuło się komfortowo podczas tego typu wypraw, z pewnością chętnie powtórzy taką przygodę i będzie nam towarzyszyć podczas zdobywania kolejnych szczytów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (54 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...