Jakie atrakcje znajdziesz w Energylandii w 2022 roku? Poznaj nowości w Największym Parku Rozrywki!

Jakie nowości czekają nas w Energylandii w sezonie 2022? Jak co roku, Największy Park Rozrywki w Polsce przygotował mnóstwo nowych atrakcji dla Gości w każdym wieku! W tym sezonie Park zostanie powiększony o kolejną strefę tematyczną, Sweet Valley, a dodatkowo pozostałe strefy wzbogacą się o super atrakcje, takie jak koło młyńskie Wonder Wheel w Smoczym Grodzie oraz Bamboo Bay, czwartą część Water Parku.

Sezon 2022

W sezonie 2022 Park hucznie wystartował Wielkim Otwarciem 2 kwietnia. Co zaś czeka na Gości w kolejnych miesiącach? Sprawdźcie sami:

  • do 24 czerwca Park Rozrywki przewiduje godziny otwarcia od 10:00 do 18:00 każdego dnia,
  • od 25 czerwca do 31 sierpnia od 10:00 do 20:00 każdego dnia, z wyjątkiem Wydarzeń Specjalnych, w których Park będzie otwarty aż do 23:00!
  • od 1 września do 30 października od 10:00 do 18:00, za wyjątkiem Halloween Night, kiedy Park czynny będzie do 22.00.
  • od 26 listopada do 8 stycznia w Parku odnajdziecie zimową krainę Winter Kingdom, otwartą od 11:00 do 19:00.

Warto wziąć pod uwagę powyższą rozkładówkę, zwłaszcza jeśli planuje się wakacje z dziećmi, także pod względem możliwości zrealizowania w Energylandii Bonu Turystycznego. W Parku można wykorzystać bon kupując bilet wstępu i łącząc go z usługą dodatkową – noclegiem. W roku 2022 wydłużono czas realizacji bonów do września 2022! Park Roller Coasterów Numer 1 w Europie to doskonałe miejsce na kilkudniową wycieczkę, dzięki której można „odhaczyć” wszystkie atrakcje bez pośpiechu. Wiosną i latem dodatkowo otwarty jest Water Park, w którym można szaleć bez ograniczeń z tym samym biletem wstępu, co do Parku Rozrywki!

Nowości w Energylandii

Pod koniec października 2021 Energylandia ogłosiła budowę nowej strefy tematycznej – Sweet Valley, którą dedykowano najmłodszym i ich rodzicom. „Słodka Dolina” zabierze Gości w podróż po bajkowej krainie słodkości, a wszystkie z 10 nowych atrakcji oraz restauracje, sklepy i wszystkie dekoracje będą nawiązywać do słodkiej tematyki. Flagową atrakcją Sweet Valley będzie Choco Chip Creek, rodzinny roller coaster wysoki na 16,5 m, o trasie długiej na 1200 m i prędkością 55 km/h! Wesoła przejażdżka tą familijną kolejką górską, która kształtem przypomina ciuchcię parową, na pewno dostarczy pozytywnych emocji całej rodzinie, a to przecież nie jedyna nowa kolejka w Sweet Valley!

Mini roller coasterem Honey Harbour w pełni nacieszą się młodsze dzieci – ta kolejka porównywana jest do słynnego Śmiejżelki Energusia! Honey Harbour przewiezie chętnych po 254 m torze i rozpędzi się do 46 km/h, pokonując rozmaite zakręty i wywołując uśmiech na niejednej twarzy. Poza kolejkami w „Słodkiej Dolinie” nie zabraknie fantazyjnych i różnorodnych karuzel – od klasycznej, pięknie zdobionej i piętrowej Candy Carousel, przez balonową karuzelę Bon Bon Balloon, aż do fantazyjnej karuzeli przypominającej porcelanowe filiżanki – Twis’Tea. Na Maluchy czeka także jedna z ich ulubionych atrakcji, czyli przejazd samochodzikami stylizowanymi na małe traktorki na  Mini Track’ Tour Ride oraz obrotowy domek Crazy Barn, który wyrasta na kurzej łapce.

Atrakcją, na którą wszyscy czekają z niecierpliwością jest Wonder Wheel, koło młyńskie, które stanie się drugą flagową atrakcją strefy Smoczy Gród. Z wysokiej na 53 m drewnianej konstrukcji podziwiać będzie można panoramę Energylandii, a w dalszej perspektywie przepiękne pasmo górskie Beskidów. Wonder Wheel będzie miało 30 gondoli i jednorazowo przewiezie aż 240 uczestników. To idealna atrakcja dla rodzin z dziećmi oraz dla tych, którzy chcą odpocząć po szaleństwach na ekstremalnych roller coasterach – młyńskie koło poruszać się będzie spokojnym tempem, 5,4 km/h.

W sezonie 2022 premierę będzie miała także czwarta część Water Parku – Bamboo Bay. Ten moduł składać się będzie aż z 16 bliźniaczych zjeżdżalni połączonych ośmiotorową ślizgawką. Bamboo Bay w Energylandii zasili strefę wodną, a razem z pozostałymi częściami – Tropical Fun, Exotic Island oraz Big Milk  Water Park pozwoli Gościom bawić się na 36 zjeżdżalniach i 5 basenach. I to wszystko w ramach jednego biletu wstępu!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (14 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany