Jakich składników szukać w kosmetykach na zimę?

Polska zima nie oszczędza naszej skóry. Jednego dnia ścina mróz, kolejny ma typowo jesienną aurę, żeby przejść w niemal wiosenny. Słońce, wiatr, ogrzewane pomieszczenia – jak pielęgnować skórę w takich warunkach? Ratunkiem dla nas mogą być odpowiednio dobrane kosmetyki. Jakich składników szukać w kosmetykach na zimę?

jakich składników szukać w kosmetykach na zimę?

Jakich składników szukać w kosmetykach na zimę? Komórki macierzyste MIC-1

Wielkim odkryciem z przełomu XX i XXI wieku są komórki macierzyste wykorzystywane coraz szerzej nie tylko w medycynie, ale także w kosmetologii. Wyizolowane z poroża jelenia szlachetnego komórki MIC-1 wykazują znacznie większe możliwości regeneracyjne niż inne linie komórkowe. NHAC Biocervin MIC-1 powstrzymuje procesy starzenia skóry. Jego unikatowe właściwości polegają na pobudzaniu skóry do produkcji białek, tworzących włókna kolagenowe, syntezy kwasu hialuronowego, elastyny i polimerów, będących głównym budulcem skóry, odpowiedzialnym za jej zdrowy wygląd i jędrność. Zdaniem eksperta, dr Edyty Engländer, to dopiero początek odkrywania właściwości i zastosowania komórek macierzystych – Naukowcy będą chcieli coraz szerzej wykorzystywać potencjał komórek macierzystych w medycynie, szczególnie w medycynie regeneracyjnej. W medycynie estetycznej już dziś wiemy, że MIC-1 jest naprawdę innowacyjnym sposobem na zastopowanie procesu starzenia się skóry. Zdolność syntezy białek, kolagenu i elastyny, ma istotny wpływ na odbudowę struktury skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawę napięcia i kolorytu cery.

Jakich składników szukać w kosmetykach na zimę? Witamina E

Witamina E jest silnym antyoksydantem i chroni skórę przed niepożądanym działaniem wolnych rodników, podrażnieniami i powstawaniem zmarszczek. W medycynie nazywana „witaminą płodności”, a w kosmetyce „witaminą młodości”. W obecnym sezonie doskonale się sprawdza  w kremach nawilżających i natłuszczających dzięki swoim właściwościom odżywczym  i regenerującym. Powstałe w wyniku przesuszenia podrażnienia skóry są przez nią łagodzone, dlatego szczególnie polecana jest osobom o cerze wrażliwej. Aby zmaksymalizować działanie witaminy E, warto pamiętać o niej w codziennej diecie. Znajdziesz ją w oleju słonecznikowym,  z pestek winogron, oliwy z oliwek, orzechach laskowych i migdałach oraz w maśle, margarynie, ziarnach zbóż i tłustych rybach.

Jakich składników szukać w kosmetykach na zimę? Masło shea

Kolejnym top składnikiem na tę porę roku jest masło shea. Pozyskiwane jest z drzew występujących w Afryce środkowo-wschodniej i środkowo-zachodniej. Podobnie jak inne naturalne masła roślinne, jest bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, stanowiące bazę wszelkich kosmetyków odmładzających i nawilżających. Najlepiej stosować je tuż po kąpieli na rozgrzane ciało. Jako składnik kremów do twarzy uchroni ją przed wiatrem i ostrym, zimnym powietrzem. Podobnie jak inne substancje nawilżające, masło shea walczy z efektem starzenia, a poprzez aktywizację komórek przyczynia się do naprawy zniszczonej skóry.

Jakich składników szukać w kosmetykach na zimę? Orzechy makadamia

Dwieście lat temu założono pierwsze plantacje makadamii na Hawajach, które tym samym stały się przodującym dostawcą orzeszków. Produkowany z nich olej jest wykorzystywany nie tylko w branży spożywczej, ale także w kosmetologii. Olej ten zyskuje coraz większą popularność, jako skuteczny przeciwutleniacz oraz składnik wspomagający regenerację komórek, nawilżający i uelastyczniający skórę. Podobnie jak masło shea, olej makadamia bogaty jest w witaminy  i nienasycone kwasy tłuszczowe. Polecany jest w pielęgnacji skóry przesuszonej i podrażnionej, między innymi przez suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Ze względu na dobre wchłanianie i wyjątkowy aromat stosowany jest coraz częściej do zabiegów SPA i masażu.

Jakich składników szukać w kosmetykach na zimę? Ekstrakt z alg


Algi morskie od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem branży kosmetycznej. To jedne  z nielicznych organizmów, które dzięki niezwykłemu bogactwu składników odżywczych już w momencie pozyskania mogą służyć jako gotowy produkt kosmetyczny. Naukowcy wciąż odkrywają nowe właściwości tych roślin. Wiemy już, że odgrywają one kluczową rolę  w procesach nawilżenia i regeneracji skóry. Wyciąg ze słodkowodnych alg złocistych, znajdziemy w w biodermokosmetykach Revitacell – silnie ujędrnia, odżywia i regeneruje skórę pozostawiając ją dotlenioną, widocznie młodszą i bardziej napiętą.

Odpowiedni wybór składników w użytkowanych przez nas kosmetykach zapewni nam odpowiednią ochronę i pielęgnację skóry w zimie.

Polecamy również: Sucha skóra zimą – ekspert radzi jak z tym walczyć

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (176 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  4 lutego 2015 09:51

    Dobrze wiedzieć, choć zima na półmetku.

    Odpowiedz
  2. bbo  4 lutego 2015 11:46

    Akurat alg nie szukałam. Dobrze wiedzieć.

    Odpowiedz
  3. basiaj  4 lutego 2015 12:21

    Wiele się dowiedziałam z tego artykułu.

    Odpowiedz
  4. lilkawodna  4 lutego 2015 12:57

    A tak modny olej arganowy?

    Odpowiedz
  5. nuczka  6 lutego 2015 19:24

    Zawsze warto się „dokształcić” 🙂

    Odpowiedz
  6. Ela  9 lutego 2015 12:12

    Bardzo fajny artykuł, zimą używam specjalną serię kosmetyków Winter Care dedykowanych do przesuszonej zimowym powietrzem skóry. Kosmetyki Flos Leka świetnie działają, utrzymują optymalny poziom nawilżenia. Są rewelacyjne.

    Odpowiedz
  7. scrabble  10 lutego 2016 08:27

    Ciekawe rzeczy. O algach nie wiedziałam ale natłuszczanie to dla mnie podstawa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany