Jakich błędów unikać przy wyborze biustonosza?

Czy wiesz, że biust większości kobiet zmienia rozmiar średnio co 3 lata? Proces ten znacząco przyspieszają nawet niewielkie wahania wagi. Niestety nie wszystkie Panie mają tego świadomość i często sięgają po ten sam rozmiar biustonosza, który kupiły ostatnio i przedostatnio… W spirali błędu kobiety zapominają o tym jak świetnie można się czuć mając na sobie idealnie dobrany biustonosz. Wybierając bieliznę w odpowiednim rozmiarze zadbasz o zdrowie piersi, poprawisz swoją sylwetkę, nabierzesz pewności siebie, a także poczujesz pełen komfort użytkowania.

Kupując bieliznę nie warto odruchowo sięgać po ten sam rozmiar „co zawsze”, bo lista  negatywnych skutków źle dobranej bielizny jest długa. Najlepiej skorzystać z porad profesjonalnych brafitterek, które we wszystkich naszych salonach wykonywane są bezpłatnie
i nie wymagają wcześniejszych zapisów.  
– przekonuje Anna brafitterka Change Linegrie

Nieprawidłowo dobrany biustonosz powoduje wady postawy, sprzyja deformacjom i utracie jędrności biustu, wywołuje odczucie dyskomfortu i po prostu źle wygląda. Wśród najczęściej popełnianych przy doborze biustonosza błędów można wyróżnić:

Jakich błędów unikać przy wyborze biustonosza? – Za luźny obwód.

Obwód biustonosza jest jedną z kluczowych kwestii, gdyż to właśnie na nim opiera się ciężar piersi. Powinien ściśle i równolegle przylegać do ciała. Za luźny obwód powoduje, że przesuwa się on ku górze na plecach, a biust
z przodu opada lub wysuwa się z miseczek powodując dyskomfort. Ramiączka wrzynające się w ramiona także są efektem zbyt luźnego obwodu – jeśli obwód nie trzyma ciężaru piersi, wtedy muszą podtrzymywać go ramiączka. Jeśli obwód jest dobrze dobrany, ramiączka nie powinny się wrzynać.

Jakich błędów unikać przy wyborze biustonosza? – Za małe, za płytkie miseczki.

Ciasne miseczki spłaszczają biust i powodują powstawanie nieestetycznych fałdek. Dodatkowo fiszbiny od strony pachy wbijają się w tkankę piersiową i deformują ją.  Wieloletnie noszenie zbyt małych miseczek może skutkować przemieszczeniem się części piersi w stronę pachy – to, co wiele Pań uznaje za zbędny tłuszczyk.

Jakich błędów unikać przy wyborze biustonosza? – Za duże miseczki.

Wybór za dużej miseczki sprawia, że biustonosz marszczy się i odstaje od piersi odznaczając się na ubraniach. Najczęściej dzieje się tak, gdy kobieta chudnie, a nadal nosi tę samą bieliznę.

Jakich błędów unikać przy wyborze biustonosza? – Zły fason.

Czasami nawet najpiękniejsza sukienka nie prezentuje się na nas dobrze, podobnie jest z bielizną – nie każdy fason biustonosza jest odpowiedni do każdego biustu. Warto szukać swojego idealnego kroju, bo jak go odnajdziemy to stanie się on naszą drugą skórą i nada piersiom piękny kształt.

 Wbrew krążącej opinii wcale nie rozmiar 75C jest najpopularniejszym wśród Pań.  Z wieloletniej praktyki brafitterskiej mogę stwierdzić, że po profesjonalnym wymierzeniu  to rozmiar 70F jest jednym z częściej występujących.  dodaje Anna brafitterka marki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (206 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...