Jaki wybrać zegarek dla dziecka?

Spis treści:

Rynek zegarków w Polsce posiada bardzo rozbudowany segment czasomierzy dziecięcych. Kupując prezent dla swojej pociechy czy podarunek dla chrześniaka, możemy więc wybierać spośród setek różnych marek i tak dobrać model, by idealnie trafić w gust malucha. Jak jednak dokonać najlepszego wyboru? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią podjęcie tej decyzji.

Jaki wybrać zegarek dla dziecka?

Jakie zegarki najbardziej lubią dzieci?

Dzieci uwielbiają zabawę, dlatego zegarek dla dziecka powinien mieć wesoły design. Zamiast nudnej elegancji wybierzmy fantazyjne wzornictwo. Kolorowe cyferki, tarcza z rysunkami, pstrokata opaska – takie elementy doskonale wpasowują się w gust większości dzieciaków i na pewno spodobają się obdarowywanemu maluchowi o wiele bardziej niż wysublimowana jednolita estetyka. Wybierając zegarek dziecięcy zwróćmy też uwagę na jego funkcjonalność. Dzieci lubią mieć dużo ciekawych opcji do zabawy, dlatego zegarki wyposażone jedynie w funkcję pomiaru czasu rzadko zdobywają uznanie w ich oczach.

Jak wybrać odpowiedni model zegarka dla dziecka?

Dobierając konkretny model zegarka na prezent pamiętajmy, że jego design musi odpowiadać upodobaniom obdarowywanego dziecka. W pierwszej kolejności wyselekcjonujmy więc zegarki w jego ulubionej kolorystyce, a potem spośród nich wybierzmy te, które posiadają najbardziej przydatne mu funkcje. Ważnym kryterium selekcji powinna być też trwałość czasomierza. Najlepsze zegarki dziecięce to modele odporne i wytrzymałe, które przetrwają najbardziej szalone zabawy. Przyjrzyjmy się więc zastosowanym w konstrukcji materiałom i mechanizmom – to od ich jakości zależy jak długo dany zegarek będzie dziecku służył. Więcej znajdziesz np. na https://tayma.pl/pl/menu/zegarki-dzieciece.html

Jakie marki zegarków dziecięcych cieszą się największą popularnością?

Spośród wszystkich dostępnych na polskim rynku zegarków dziecięcych największym zainteresowaniem cieszą się flagowe modele takich marek jak Pacific, Xonix i Perfect. Każdy z tych producentów posiada szeroką ofertę zarówno zegarków elektronicznych, idealnych dla młodszych dzieciaków, jak i analogicznych, odpowiednich dla starszych dzieci, w tym nastolatków. Bardzo lubianą w Polsce marką jest także Rubicon. Nic dziwnego, zegarki dziecięce tego producenta to przede wszystkim niezwykle funkcjonalne smartwatche, a takie gadżety uwielbiają wszystkie dzieciaki.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (22 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...