Jaki stanik dopasować do kształtu biustu?
Istnieje wiele rodzajów kobiecych biustów. Nie wszyscy wiedzą, że do wybranego kształtu, niezależnie od rozmiaru, pasują tylko określone kroje miseczek. Producenci bielizny poszukując uniwersalnych rozwiązań czasami pomijają pewne fasony, a przez to również kształty piersi, uznając je za nietypowe. Klientki natomiast często nieświadome istniejących zależności za brak dopasowania obwiniają brak odpowiedniego rozmiaru.
Poza wielkością, piersi dzielimy na pełniejsze w górnej bądź dolnej części i osadzone wąsko lub szeroko. Niezależnie od kształtu, wymagają takiej samej troski oraz właściwego ułożenia w bieliźnie, a więc powinny być dobrze zebrane i nie mogą być ściskane czy przecinane, zarówno fiszbiną, jak i górną krawędzią miseczki.
Pełniejsze piersi – jak dobrać stanik
Właścicielki piersi pełniejszych w górnej części często doświadczają problemy z dopasowaniem takiego stanika, który nie dzieliłby ich biustu na dwie części. Dobrym rozwiązaniem jest tzw. balkonetka, która dzięki pionowym cięciom oraz bocznym wzmocnieniom ładnie unosi i zbiera biust, a ponieważ jest nisko zabudowana, świetnie się sprawdzi przy ubraniach z szerokim dekoltem. Może być zarówno miękka z fiszbiną, jak i usztywniana pianką. Warto zwrócić uwagę na szerokość osadzenia fiszbin, które nie mogą wpijać się w przestrzeń między piersiami. Stanik typu plunge będzie natomiast dobrym rozwiązaniem dla pań z delikatnym dekoltem i biustem bardziej uwydatnionym w jego dolnej partii.
Push-up – top modele
Najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym krojem damskiej bielizny jest push-up. Jego miseczki są skonstruowane tak, aby unieść cały biust i zebrać lekko do środka, dla optycznego powiększenia. Panie, które chcą wzmocnić ten efekt, mogą się posłużyć wkładkami z pianki, często dołączanymi do bielizny. Biustonosz nie dzieli piersi na pół, za to ładnie je modeluje. Mogą go stosować kobiety zarówno z szeroko, jak i blisko osadzonymi piersiami. Bardotka, usztywniana miękką pianką, również lekko unosi biust i pozwala wyeksponować jego górną część, ale nie zbiera piersi do środka tak znacznie jak push-up.
„Aby biustonosz w pełni spełniał swoje zadanie, musi dobrze utrzymywać piersi, a jednocześnie ich nie uciskać i nie zniekształcać. Najważniejszym elementem w konstrukcji każdego stanika podtrzymującym ciężar jest jego podstawa, a miseczki mają jedynie zadbać o estetyczne wymodelowanie kobiecych atrybutów. Warto pamiętać, jaki fason jest najodpowiedniejszy dla naszej budowy, dlatego aby zaspokoić gust wielu kobiet, w Lupoline często stosujemy te same kolory i koronki w kilku różnych wariantach modelowych” – mówi Mariola Hundziak, Marketing Director Lupoline.
Każda kobieta musi nosić odpowiedni biustonosz, aby wyglądać efektownie, a zarazem czuć się w nim komfortowo. Dobierając rozmiar bielizny należy zmierzyć obwód w biuście luźno, najlepiej bez bielizny lub w biustonoszu miękkim, obwód pod biustem natomiast ściśle, a otrzymaną wartość zaokrąglić do pełnego rozmiaru w dół. I na przykład panie o obwodzie wynoszącym od 71 do 75 cm powinny kupować bieliznę w rozmiarach 70.
Materiał nadesłany. Zdjęcia: lupoline.com.pl
Więcej informacji na www.sklep.lupoline.com.pl