Jaki rozmiar biustu masz naprawdę?

Z brakiem dostępności odpowiednich rozmiarów postanowiła walczyć polska firma Lupoline – wypuszczając serię koszulek i biustonoszy dla kobiet obdarzonych większymi biustami. Zobaczcie lookbook!

Nie od dziś wiadomo, że Polki mają problem z doborem rozmiaru stanika i wybierają to, jakie mają przeczucie co do swojego rozmiaru lub co jest dostępne. I właśnie z brakiem dostępności odpowiednich rozmiarów postanowiła walczyć polska firma Lupoline – wypuszczając serię koszulek i biustonoszy dla kobiet obdarzonych większymi biustami.

Lupoline

Z przeprowadzanych licznych badań dotyczących rozmiarów piersi kobiet wynika, że Polki są „średniakami” w Europie i statystycznie mogą poszczycić się miseczką „C”. I pod tą „większość” swoją ofertę kierują producenci odzieży i bielizny swoją ofertę. Jednak czy deklaracje kobiet w owych badaniach mogą być wiarygodne?

Mariola Hundziak, Marketing Director Lupoline: „Wśród producentów bielizny wciąż pokutuje potrzeba standaryzacji, dostarczania artykułów o podobnym kroju czy rozmiarze – dopasowanym do większości. My jednak uważamy, że to, co jest dostępne w sklepach nie do końca odpowiada potrzebom Polek. Powiększenie miseczki niekoniecznie musi oznaczaćwzrostu obwodu pod biustem. Dlatego wprowadziliśmy szeroką gamę biustonoszy nawet w rozmiarze miseczki K przy obwodzie 70.

Co zatem trzeba zrobić, żeby dobrze dobrać stanik? Należy zmierzyć swój obwód biustu – luźno, najlepiej w miękkim staniku i pod biustem – ciasno. Niektórzy producenci zawyżają rozmiary i sugerują kupowanie mniejszych obwodów o 5 cm, niż ma się w rzeczywistości. W przypadku Lupoline sztuczne  pomniejszanie nie jest potrzebne. Bielizna wykonana jest z wysokiej jakości materiałów i nie ma obaw, że biustonosz rozciągnie się o cały rozmiar. Warto zwracać także uwagę na kształt miseczki – bardziej odsłonięta będzie idealna dla kobiet z okrągłym i pełniejszym biustem w jego górnych partiach, zabudowana dla piersi w formie łezki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (263 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...