Jaki rozmiar biustu masz naprawdę?

Z brakiem dostępności odpowiednich rozmiarów postanowiła walczyć polska firma Lupoline – wypuszczając serię koszulek i biustonoszy dla kobiet obdarzonych większymi biustami. Zobaczcie lookbook!

Nie od dziś wiadomo, że Polki mają problem z doborem rozmiaru stanika i wybierają to, jakie mają przeczucie co do swojego rozmiaru lub co jest dostępne. I właśnie z brakiem dostępności odpowiednich rozmiarów postanowiła walczyć polska firma Lupoline – wypuszczając serię koszulek i biustonoszy dla kobiet obdarzonych większymi biustami.

Lupoline

Z przeprowadzanych licznych badań dotyczących rozmiarów piersi kobiet wynika, że Polki są „średniakami” w Europie i statystycznie mogą poszczycić się miseczką „C”. I pod tą „większość” swoją ofertę kierują producenci odzieży i bielizny swoją ofertę. Jednak czy deklaracje kobiet w owych badaniach mogą być wiarygodne?

Mariola Hundziak, Marketing Director Lupoline: „Wśród producentów bielizny wciąż pokutuje potrzeba standaryzacji, dostarczania artykułów o podobnym kroju czy rozmiarze – dopasowanym do większości. My jednak uważamy, że to, co jest dostępne w sklepach nie do końca odpowiada potrzebom Polek. Powiększenie miseczki niekoniecznie musi oznaczaćwzrostu obwodu pod biustem. Dlatego wprowadziliśmy szeroką gamę biustonoszy nawet w rozmiarze miseczki K przy obwodzie 70.

Co zatem trzeba zrobić, żeby dobrze dobrać stanik? Należy zmierzyć swój obwód biustu – luźno, najlepiej w miękkim staniku i pod biustem – ciasno. Niektórzy producenci zawyżają rozmiary i sugerują kupowanie mniejszych obwodów o 5 cm, niż ma się w rzeczywistości. W przypadku Lupoline sztuczne  pomniejszanie nie jest potrzebne. Bielizna wykonana jest z wysokiej jakości materiałów i nie ma obaw, że biustonosz rozciągnie się o cały rozmiar. Warto zwracać także uwagę na kształt miseczki – bardziej odsłonięta będzie idealna dla kobiet z okrągłym i pełniejszym biustem w jego górnych partiach, zabudowana dla piersi w formie łezki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (260 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  23 kwietnia 2014 06:40

  Śliczne. Fajnie,że są robione takie ładne modele dla dużych biustów.

  Odpowiedz
 2. martucha180  23 kwietnia 2014 11:17

  Oj można by było bardziej rozwinąć temat.

  Odpowiedz
 3. bbo  23 kwietnia 2014 19:34

  Mnie bardziej ciekawią modele dla małych biustów.

  Odpowiedz
 4. as_sa  23 kwietnia 2014 22:27

  Świetny temat nawet jeżeli jest to reklama nowej firmy. Teraz pytanie: gdzie można szukać wspomnianych staników?

  Odpowiedz
 5. Ewelina  10 kwietnia 2015 22:10

  średniaki…. a wiedzmy, że od każdej „średniej” są odchylenia

  Odpowiedz
 6. Tereniasz  30 lipca 2016 20:13

  Śliczne

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany