Jaki powinien być mężczyzna idealny ?

 Na przestrzeni szczególnie ostatniego stulecia mogliśmy zaobserwować silną zmianę oczekiwań wobec mężczyzn. Rosnąca niezależność kobiet – od zdobycie pierwszych praw w głosowaniach, po współczesność mogła sprawić, że niejeden mężczyzna mógł poczuć się co najmniej zagubiony. Wspólnie z portalem MyDwoje.pl przedstawiamy sondę na temat tego „jaka powinna być rola mężczyzny” według pań i panów. A więc, jaki powinien być mężczyzna idealny?

Zobacz też: Idealna wiosenna randka – 5 pomysłów

 

rola mężczyzny

Jaki powinien być mężczyzna idealny ? – Według kobiet:

Kobiety w kwestii roli mężczyzny są dość jednomyślne. Aż 50% z nich chciałoby mieć przy swoim boku mężczyznę łączącego wszystkie możliwe role.

Ich partner powinien :

– robić karierę,

– być dobry w pracach domowych,

– potrafić zająć się dziećmi,

– być wzorowym mężem.

Taki superman zaspokajałby wszystkie potrzeby stawiane przez współczesne kobiety, dzielnie im partnerując. 17% badanych kobiet stwierdziło, że jej ideałem mężczyzny jest taki, który będzie ją utrzymywał – zarówno zapewniając kobiecie byt, jak i fundując wszelkie przyjemności.

Może to być zaskoczeniem, ale aż 10 % kobiet stawia na tradycyjny model rodziny (model patriarchalny) .  Chcąc mieć przy sobie mężczyznę silnego, który pewnie poprowadzi swoją rodzinę.

A co dziesiąta kobieta chciałaby pozostawić swojego mężczyznę w domu i samej zająć się karierą zawodową.

Jaki powinien być mężczyzna idealny ? – Według mężczyzn:

Wiemy już jakiego mężczyzny pragnę kobiety, ale co uważają samo zainteresowani? Jak powinna według nich wyglądać ich rola w związku?

 Okazuje się, że podobnie jak panie, największa grupa mężczyzn – bo aż co trzeci (32%) – chciałaby być wzorowym partnerem starającym sprostać wszystkim obowiązkom zawodowym rodzinnym i partnerskim! To bardzo dobry znak! Dodajmy jeszcze, że jako dominującą, widzą również rolę oddanego ojca, poświęcającego się wychowaniu dzieci (22%).

Mężczyźni tęsknią również za patriarchalnym modelem rodziny (16%), gdzie to mężczyzna jest jej głową. Są gotowi ponosić odpowiedzialność za byt i standard życia rodziny oraz podejmować strategiczne decyzje.

Mężczyźni, podzielając zdanie swoich kobiet, nie chcą stawiać wyłącznie na karierę i władzę (3%, odpowiedzi mężczyzn i 1% odpowiedzi pań). Rola „pięknisia” i ”wiecznego chłopca”, czyli skupiona na  znajomości mody i gadżetów, także nie jest zbyt popularna ani wśród panów (3%) ani pań (1%).

Polecamy również: Dlaczego mężczyźni nie mówią o uczuciach ?

Czas na podsumowania. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni uważają, że oboje powinni zarabiać na utrzymanie rodziny. W związku z tym, że kobiety chcą, bądź zmusza je do tego sytuacja materialna i podejmują pracę zawodową zmieniają się również podziały obowiązków domowych. Współcześnie mężczyźni coraz bardziej aktywizują swoją pomoc w zajęciach, które jeszcze 20 lat temu zarezerwowane były  tylko dla kobiet. Dziś mężczyzna nie boi się ugotować obiadu, ani nie ma nic przeciwko opiece i zabawie z dziećmi. Przestają nas dziwić urlopy tacierzyńskie, bądź gdy to mężczyzna decyduje się na zostanie z chorym dzieckiem w domu.

Jaki powinien być idealny mężczyzna? Dla większości Polek powinien być kochającym i wspierającym partnerem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (216 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...