Jaki krem stosować na odparzenia u niemowląt?

Skóra niemowląt posiada specyficzne cechy, które sprawiają, że jest ona bardziej delikatna i wrażliwa, niż skóra dorosłych. Wymaga uważności i odpowiedniej pielęgnacji, aby była zdrowa i mogła dostosować się do środowiska. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą zaszkodzić dziecku, dlatego ich wybór nie może być przypadkowy. Produkty do higieny i pielęgnacji dla dorosłych nie powinny być stosowane na skórze niemowląt.

Jaki krem stosować na odparzenia u niemowląt

 

Skóra niemowlęcia jest cieńsza i nie spełnia roli bariery tak skutecznie, jak skóra dorosłego człowieka. Cieńszy jest również płaszcz hydrolipidowy, co zmniejsza jego skuteczność w ochronie skóry. Dziecko narażone jest na wysuszanie sprzyjające podrażnieniom, a cienki płaszcz ma zwiększoną przepuszczalność czynników infekcyjnych lub alergicznych, które mogą owe podrażnienia pogłębiać.

Powierzchnia skóry dziecka może mieć nawet 3 razy większy stosunek powierzchni do wagi względem dorosłego człowieka. Wszelkie produkty stosowane na skórze niemowlęcia przenikają do środka dużo łatwiej. Wchłanianie może być również potęgowane przez inne czynniki, jak wilgotne środowisko. Do higieny skóry należy więc stosować skuteczne i łagodne produkty, które odpowiadają rygorystycznym wymogom w tworzeniu i produkowaniu środków dostosowanych do skóry niemowląt.

Nawet dbając o higienę skóry niemowlęcia we wzorowy sposób, wystąpić mogą na niej odparzenia, spośród których najczęstszym jest pieluszkowe zapalenie skóry. Pierwszym symptomem odparzenia jest niewielkie zaczerwienienie. Po kilku dniach może się ono rozszerzyć i zaostrzyć. Jeśli zignorujemy symptom rumienia, ryzyko rozwoju wtórnego zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego znacząco wzrośnie. Żeby skutecznie temu zapobiegać, warto stosować krem na odparzenia. Wartym polecenia kremem jest Sudocrem: http://sudocrempolska.pl/sudocrem-na-odparzenia/

Dzięki zawartemu w nim tlenku cynku, Sudocrem działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodząco. Krem na odparzenia łagodzi podrażnienia już po jednym dniu stosowania, szybko zmniejsza odczuwany przez niemowlę dyskomfort i redukuje zaczerwienienie skóry.

By przeciwdziałać odparzeniom, wystarczy nałożyć na skórę dziecka cienką warstwę kremu, a następnie małymi, kolistymi ruchami wmasować krem tak, by na skórze pozostała tylko cienka, przezroczysta warstwa. Na koniec wystarczy chwilę poczekać, aż maść na odparzenia się wchłonie.

Delikatna skóra niemowląt wymaga troski i codziennej obserwacji ze strony rodzica. Taka profilaktyka w połączeniu ze stosowaniem odpowiednich kosmetyków pozwoli zminimalizować ryzyko wystąpienia odparzeń i innych niebezpieczeństw.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (37 głosów, średnia: 4,00 z 5)
zapisuję głos...