Jaki kosz na śmieci do kuchni? – Kilka rad

Segregacja odpadów nie jest już tylko dobrą wolą, lecz także obowiązkiem. Dlatego dobór kosza na śmieci jest niezmiernie ważny. Jak ustawić w kuchni kilka pojemników, by nie zajmowały zbyt dużo miejsca, a równocześnie były funkcjonalne?

Jaki kosz na śmieci do kuchni? – Kilka rad

Funkcjonalność

W większości kuchni kosz na śmieci zajmuje miejsce pod zlewem. Jednak segregacja odpadów może sprawić, że pojemniki na śmieci nie zmieszczą w szafce. Ustawione natomiast jeden na drugim, przestaną być funkcjonalne. Na szczęście producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują równego rodzaju rozwiązania. Jednym z nich są kosze wielokomorowe. W jednym koszu mieszczą się kompaktowe, łączone z sobą pojemniki. Inną propozycją są kosze z przegródkami lub też pionowe, ustawiane piętrowo. Do nietypowej kuchni doskonałym rozwiązaniem będą modele, które można z sobą zestawiać. Takie produkty oferuje Brabantia — kosze dostępne są w wielu kolorach i wariantach. Wyglądają bardzo estetyczne i pozwalają na maksymalną oszczędność miejsca. Kosze zawieszane na ścianie z systemem ukrytego mocowania worków to świetny sposób na ergonomię i komfort użytkowania.

Jaki kosz na śmieci do kuchni? – Kilka rad

 

Lemingi, świadomi czy hipsterzy: jak żyją współcześni healersi?

Lemingi, świadomi czy hipsterzy: jak żyją współcześni healersi?

Healers przez wielu określany jest mianem leminga albo hipstera. Tymczasem jest to człowiek w pełni świadomy, który potrafi zachować dystans i równowagę pomiędzy skrajnościami, w które tak często można wpaść. Healers sam doskonale wie, co

Nowoczesność

Kosz na śmieci nie jest już wiaderkiem z pokrywką, ukrywanym przed wzrokiem domowników i gości. Oprócz funkcjonalności powinien cechować się wysokimi walorami estetycznymi. Dlatego obecnie kosze są kolorowestylowe i mają nowoczesny design. Łatwo dopasować je do aranżacji każdej kuchni. Wykonane ze stali nierdzewnej lub wysokogatunkowego tworzywa mogą być elementem ozdobnym kuchni. Dzięki doskonałej jakości nie pękają i nie szczerbią się. Bardzo istotne jest, by kosz był szczelny i nie pozwalał na wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów. Porządny produkt jest łatwy w utrzymaniu czystości i obsłudze. W sklepach dostępne są modele do tradycyjnych szafek, a także do tych z uchylnymi frontami. Należy zwrócić na to uwagę, wybierając kosz. Innym, praktycznym rozwiązaniem są kosze do zabudowy. Mogą być wysuwane w formie szuflad do segregacji lub też na specjalnych tacach.

 

 

Segregacja odpadów

Wybierając kosz na śmieci umożliwiający segregację odpadów, warto przemyśleć, w jaki sposób ograniczyć ich ilość. Z pewnością należy zrewidować swój stosunek do żywności. Często kupujemy jej zbyt dużo i nie przechowujemy właściwie, co skutkuje zepsuciem. Taka żywność trafia do kosza. Możemy to zmienić. W myśl zasady zero waste wybieramy pojemniki na żywność, aby zyskać świeżość i aby mniej trafiało z niej do koszaJeżeli pomimo właściwego przechowywania żywności ulegnie ona przeterminowaniu, można ją kompostować. Sklepy oferują domowe kompostowniki na bioodpady. Są to estetyczne pojemniki, które można przechowywać w kuchni lub na balkonie, bez ryzyka wydzielania nieprzyjemnych zapachów. Uzyskany kompost można wykorzystać do roślin ozdobnych. Różnego rodzaju urządzenia, jak np. zgniatarki do butelek, ułatwią nam zmniejszenie ilości odpadów. Jeżeli w naszym domu wytwarzamy duże ilości określonych śmieci, zakup takiego urządzenia jest korzystną inwestycją.

Nie w każdym mieszkaniu istnieje możliwość postawienia pięciu koszy do segregacji śmieci. Jednak nowoczesny pojemnik może mieć kilka komór ułatwiających rozdzielenie różnego rodzaju odpadów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (50 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany