Jaka nacja jest najbardziej gościnna dla turystów

W kontekście wakacji Polacy uważają Holendrów za najsympatyczniejszy naród, to właśnie ich najbardziej cenimy za gościnność – tak wynika z badań przeprowadzonych wśród grupy 2000 europejskich turystów przez Zoover, portal z opiniami o wakacjach.

fot. pixabay.com

 

W kwestii życzliwości Polacy cenią również Włochów i Greków. Austriacy i Francuzi nie zajęli tak wysokich pozycji na polskiej drabinie popularności .

Na arenie międzynarodowej Grecy oceniani są jako najbardziej gościnny naród. Plasują się na pierwszej pozycji z 15,3% głosów Europejczyków, po nich najbardziej gościnni okazują się być Holendrzy (15,1%).

Kiedy planujemy wakacje, idealne miejsce stanowi dla nas lokalizacja z ładną pogodą, smacznym jedzeniem i wieloma zabytkami. Co jednak, kiedy cel podróży nie szczyci się mianem gościnnej miejscowości? Narodowość o przyjaznym nastawieniu w miejscu pobytu stanowi wartość dodaną w trakcie wakacji.

Najmilsze narodowosci wg Polakow

Europejczycy uważają się za najbardziej gościnnych

Ciekawe, że Europejczycy postrzegają siebie jako najbardziej gościnnych. Wakacje we własnym kraju byłyby w związku z tym dla większości Europejczyków najlepszym rozwiązaniem. Najbardziej pozytywnie myślą o sobie Austriacy (53%). Holendrzy i Anglicy są najskromniejsi, jedynie 22% uważa siebie za najbardziej gościnnych.

Grecy w kontakcie z turystą najbardziej się starają

Europejscy turyści postrzegają Greków jako najbardziej przyjazny naród (15,3%). Sympatią cieszą się również Holendrzy (15,1%) i Włosi (11,6%). Anglicy (3,1%) i Egipcjanie (2,9%) w rankingu gościnności zajmują z kolei ostatnie miejsca.

Więcej informacji na temat ankiety można znaleźć na stronie
http://weblog.zoover.pl/brak-kategorii/holendrzy-to-wedlug-polskiego-turysty-najmilszy-narod/2519

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (177 głosów, średnia: 4,18 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. lilkawodna  16 września 2014 07:39

    Chorwaci też są bardzo sympatyczni.

    Odpowiedz
  2. bbo  16 września 2014 10:41

    Dziwi mnie wysoka pozycja Holendrów, bo to raczej nie jest turystyczny kraj.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany