Jaka forma przesyłki jest dzisiaj najtańsza?

W 2020 roku korzystaliśmy z przesyłek kurierskich znacznie częściej, niż w latach ubiegłych. Powodem tego stanu rzeczy był przede wszystkim koronawirus, który znacząco ograniczył naszą mobilność. Na szczęście dzisiejsze usługi kurierskie są nie tylko wygodne, ale i bardzo tanie. Jaka forma przesyłki jest najtańsza? Jeżeli szukasz najlepszej opcji, na pewno zainteresuje Cię paczka w ruchu.

kurier

Gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

Szukając najtańszej oferty na rynku najlepiej zajrzeć na stronę pośredników. Oni bowiem skupiają oferty wielu przewoźników po to, by dla swoich klientów znaleźć najlepszą, możliwą opcję. Jednym z nich jest chociażby Globkurier.pl. To firma obecna na polskim rynku od lat i świadcząca usługi pośrednictwa w skutecznym przewozie paczek. Aby zamówić taniego kuriera wystarczy wejść na stronę Globkurier.pl. Następnie podać podstawowe informacje na temat kraju nadawcy i adresata, a także wymiaru i wagi paczki. Po kliknięciu polecenia „szukaj”, pojawi się długa lista kurierów, oferujących przewóz paczki. Dla niewielkich przesyłek polecana jest w szczególności paczka w ruchu.

Dlaczego paczka w ruchu?

Paczka w ruchu oferuje bardzo niskie i konkurencyjne ceny. Zaczynają się od kwoty 4,55 zł netto bez opłaty paliwowej i dla klientów zarejestrowanych. Ograniczenie jest tylko w gabarytach paczki. Nie powinna ona przekroczyć wymiarów 20 x 30 x 60 cm. Idea paczki w ruchu jest jednak taka, aby można było ją odebrać w dowolnym punkcie i samodzielnie przenieść. Nie można zatem oczekiwać, że ta firma kurierska w taki sam sposób zorganizuje przesyłkę szafy lub kanapy. Małe gabaryty i sprawny system obsługi przesyłek pozwala też firmie na ograniczenie czasu dostawy. Dzisiaj paczka w ruchu szczyci się terminami, wynoszącymi maksymalnie cztery dni robocze. To poza wyjątkowymi i priorytetowymi przesyłkami zdecydowanie najszybsza dostawa na rynku.

Jak nadać i odebrać paczkę w ruchu?

Paczka w ruchu może być wygodnie nadana i odebrana. Dystrybucję przesyłek obsługuje bowiem aż 3400 punktów w całej Polsce. Przy czym ich liczba nieustannie rośnie. Większość punktów RUCH jest też otwartych w elastycznych godzinach – od 6:00 do 19:00. Dzięki temu po paczkę można pójść przed pracą, po pracy, a także w ciągu dnia. Z reguły w punktach RUCH nie natrafimy nadto na kolejki. Obsługa odbierania i wydawania paczek działa bowiem niezwykle sprawnie. Dodatkowo podróż nadanej paczki można wygodnie śledzić poprzez system śledzenia przesyłek. O jej nadejściu zostaniemy też poinformowani sms-owo i mailowo.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (28 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Neon  1 lutego 2021 10:13

  Nikt mi nie płaci za reklamę, ale również mogę polecić Paczkę w Ruchu. Bezproblemowa i tania metoda

  Odpowiedz
 2. Skosa Sandra  1 lutego 2021 11:10

  Ja preferuję odbiór osobisty w Żabce lub na poczcie. Lubię też paczkomaty.

  Odpowiedz
 3. agasam9  1 lutego 2021 19:20

  jak dla mnie paczkomat, można odbierać całą dobę 🙂

  Odpowiedz
 4. macierzanka  1 lutego 2021 19:43

  Jestem za paczką w ruchu,lub w paczkomacie.

  Odpowiedz
 5. as_sa  2 lutego 2021 22:23

  Osobiście jestem za paczkomatem- można nadać czy odebrać przesyłkę o każdej porze dnia i nocy 😉

  Odpowiedz
 6. Blodka  9 lutego 2021 11:36

  Jak dla mnie paczkomat. Chociaż jako osoba wysyłająca paczki czasami wybieram też kuriera DPD , bo mają fajne promocje na różne rodzaje paczek. Dla mnie najważniejsze jest, aby paczka doszła do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany