Jak zwalczyć rutynę w związku? Sprawdzone porady

Długoterminowe związki to coś, o czym marzy większość z nas. Wszyscy długodystansowcy prędzej czy później muszą jednak stawić czoła rutynie, która sprawia, że nie potrafimy – tak jak na początku – cieszyć się z drobnych wyrazów miłości i często nie doceniamy pięknych wspólnych chwil. Wcale nie musi tak być! Przygotowaliśmy dla Was krótką listę pomysłów na to, jak zwalczyć rutynę w związku. Spróbujcie je zastosować, aby subtelnie ożywić Waszą relację i na nowo złapać trochę motyli do mieszczącego się w brzuchu pudełka!

Zobacz także: Jak dbać o związek – lista rzeczy, które powinno się robić przynajmniej raz w roku!

hands-437968_1280

Jak zwalczyć rutynę w związku? Stwarzaj obrazy warte zapamiętania

Jeżeli chcesz, żeby Twój partner powracał myślami do wspólnych chwil z sobotniego spaceru nad jeziorem, zakupów na starym rynku czy weekendowego wypadu, wykorzystaj te chwile do stworzenia jedynego w swoim rodzaju obrazu, który zapadnie mu w pamięć. Chodzi o to, żeby zrobić jakiś niezwykły drobny gest. Gdy spacerujecie po łące, zerwij kwiat i zatknij go sobie we włosy, uśmiechając się uwodzicielsko, gdy usłyszycie ulubioną piosenkę, weź Go w ramiona i zrób kilka tanecznych kroków, w centrum handlowym nałóż sobie i Jemu zabawne okulary czy kapelusze i pstryknij Wam selfie, w parku na ławce zaskocz go, wyciągając z torebki mały termos z kawą i słoiczki z własnoręcznie przygotowanym tiramisu, dając mu prezent, ukryj go w Jego pokoju i każ Mu go znaleźć, podając zagadkowe podpowiedzi, w domu napisz szminką Jego imię na lustrze, a rano włóż Jego wielką koszulkę zamiast piżamy i chodź w niej po domu. Chodzi o to, aby do zwykłych codziennych czynności dodać odrobinę magii i pokazać, że z Tobą nic nie jest oczywiste. Mężczyźni uwielbiają spontaniczne kobiety i rzadko zapominają takie obrazy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (105 głosów, średnia: 4,84 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Hidari11  3 grudnia 2016 16:33

  Nuda w związku jest bardzo niszcząca, bo wtedy ludzie zaczynają robić odskoki do innego towarzystwa. Warto zatem wspólnie zapisać się na jakiś kurs tańca, uczyć się wspólnie czegoś nowego, gdzieś wyjeżdżać, itp.

  Odpowiedz
 2. Kathe  3 grudnia 2016 17:16

  Za niektóre gesty mój by mnie wyśmiał 🙂 Ale spróbować można.

  Odpowiedz
 3. lilkawodna  7 grudnia 2016 07:45

  Bardzo fajna rady . Można się zainspirować i kilka z nich wprowadzić w życie. życie końcu jesteśmy razem już osiem lat i rutyba wkrada się się nasze codzienne życie. Tym bardziej że jest dziecko. Przy dziecku człowiek popada w rutynę bo ta rutyna to dł dziecka poczucie bezpieczeństwa.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.