Jak zrobić torebki na prezenty? Instrukcja krok po kroku

Pakowanie prezentów to doskonała okazja do rozbudzenia w sobie kreatywności i zwiększenia satysfakcji płynącej z prezentu. Zrezygnuj z gotowych, powtarzających się opakowań, które można dostać w każdym supermarkecie. Zobacz, jak zrobić torebki na prezenty i zaskocz bliskich spersonalizowanym podarunkiem!

jak zrobić torebki na prezenty

fot. Dragon Poland

 

 

Jak zrobić torebki na prezenty? Instrukcja krok po kroku

Polecamy także: Oryginalne pomysły na zapakowanie świątecznych prezentów

 

Krok 1: Przygotowanie materiałów

jak zrobić torebki na prezenty

fot. Dragon Poland

 

Do wykonania torebki prezentowej potrzebujesz zaledwie kilku rzeczy: ekologicznej torebki prezentowej, kleju do papieru i tektury, nożyczek, kolorowego bloku technicznego, filc, dodatków dekoracyjnych (guzików, kokardek, wstążek, cekinów, koralików, wycinków z gazet, kawałków starej koronki, małych pomponików np. od zużytych czapek czy dziecięcych rękawiczek etc.).

Krok 2: Wycinanie

jak zrobić torebki na prezenty

fot. Dragon Poland

 

Na filcu i na kartce odrysowujemy kształty, z których chcielibyśmy ułożyć wzór na torebce. Następnie dokładnie wycinamy wszystkie elementy. Należy przy tym uważać, by nie pozostawić na wycinanych wzorach nie pozostawić śladów tuszu lub ołówka!

 

Zobacz również: Prezenty Last Minute dla całej rodziny – nasze propozycje

 

Krok 3: Naklejanie

jak zrobić torebki na prezenty

fot. Dragon Poland

 

Na powierzchni ekologicznej torebki rozprowadzamy klej w miejscach, na które będziemy przyklejać ozdoby. Przy aplikacji kleju możemy dobrze jest posłużyć się pędzelkiem – pozwoli to na równomierne rozprowadzenie warstwy. Następnie trzeba odczekać około 30 sekund. Po upływie tego czasu można już naklejać przygotowane wcześniej ozdoby. Torebka z rogami renifera, filcową choinką, a może z wielkimi sowimi oczami? Przy tej zabawie ogranicza Cię tylko wyobraźnia!
Lubicie spersonalizowane, ręcznie wykonane opakowania na prezenty? A może jest to dla Was bez różnicy? Dajcie nam znać w komentarzach.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (229 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...