Jak zrobić świąteczny wianek z bombek (DIY)

Jeśli cenisz sobie indywidualizm we wnętrzu i własnoręcznie przygotowane dekoracje bożonarodzeniowe, samodzielnie stwórz świąteczną ozdobę. Jej wykonanie jest bardzo łatwe i nie wymaga dużych nakładów czasu czy pieniędzy. Zobacz, jak zrobić świąteczny wianek z bombek w stylu glamour, który zachwyci Twoich bliskich.

Jak-zrobic-swiateczny-wianek-z-bombek-0

Fot. Bosch

Jeśli lubisz ozdoby pełne elegancji i blasku, zrób wianek ze srebrnych i złotych bombek, który rozświetli pomieszczenie. Do stworzenia wianka potrzebujesz:

  • styropianowej obręczy o średnicy 30 cm
  • około 150-200 srebrnych i złotych bombek choinkowych. Najciekawszy efekt uzyskasz poprzez połączenie różnych bombek: mniejszych i większych (o średnicy od 2-5 cm), brokatowych i gładkich, błyszczących i matowych. Możesz również wybrać bombki w innych kolorach
  • dodatków, np. 20-30 perełek na szpilkach
  • narzędzia do klejenia na gorąco Bosch GluePen wraz z wkładami klejącymi
Jak-zrobic-swiateczny-wianek-z-bombek-1

Fot. Bosch

Krok 1.

Włącz GluePena, włóż wkład klejący i zaczekaj 15 sekund, aż narzędzie się rozgrzeje i będzie gotowe do pracy. Następnie obklej wewnętrzną i zewnętrzną krawędź obręczy styropianowej bombkami, nakładając na nie klej.

Jak-zrobic-swiateczny-wianek-z-bombek-2

Fot. Bosch

Krok 2.

Gdy obkleisz zewnętrzną i wewnętrzną krawędź obręczy, przyklej kolejne bombki do górnej warstwy wianka, jedną obok drugiej, aż zakryjesz cały wierzch obręczy.

Jak-zrobic-swiateczny-wianek-z-bombek-3

Fot. Bosch

Krok 3.

Między bombkami pozostaną przestrzenie. Możesz je uzupełnić mniejszymi bombkami lub wypełnić luki perełkami na szpilkach, wbijając je w styropianową obręcz. Dzięki temu Twój wianek będzie jeszcze bardziej elegancki.

Jak-zrobic-swiateczny-wianek-z-bombek-4

Fot. Bosch

Do wianka możesz dodać wstążkę i powiesić go w wybranym miejscu lub możesz położyć go na stole i dodać do niego świece, dzięki czemu ozdoba rozświetli świąteczny stół szykownym blaskiem.

Jak-zrobic-swiateczny-wianek-z-bombek-5

Fot. Bosch

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (275 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...