Jak zrobić samemu maseczkę ochronną w 3 minuty?

Maseczkę ochronną można wykonać samodzielnie w domu na dwa sposoby. W obu przypadkach będziesz potrzebować gumek recepturek, zszywacza i materiału bazowego. Na zrobienie każdej z nich wystarczą Ci 3 minuty, a gotową maskę możesz bezpiecznie nosić na twarzy przez maksymalnie 24 godziny. Przedstawiamy instrukcję krok po kroku!

Jak zrobić samemu maseczkę ochronną

źródło: www.pixabay.com

Z czego można zrobić maseczkę ochronną?

Do wykonania maseczki potrzebujesz:

  • gazika włókninowego,
  • kawałka przezroczystej folii,
  • dwóch gumek recepturek o takiej samej wielkości,
  • zszywacza,
  • nożyczek.

Jak zrobić maseczkę ochronną w domu krok po kroku?

Przygotuj gazik o takiej wielkości, by zdołał zakryć twoje usta i nos jednocześnie. Może mieć kształt kwadratu lub prostokąta. Przyłóż do niego folię i dotnij do wielkości gazika. Na oba końce gazika z folią nałóż po gumce recepturce i przyczep je za pomocą zszywek. Zszywaj tak, by skutecznie przytrzymać folię na gaziku. Gotowe! Maseczkę możesz nałożyć na twarz, zahaczając gumki na uszach.

Obejrzyj to na filmiku instruktażowym:

Przeczytaj także:

Jak zrobić maseczkę ochronną z ręcznika papierowego?

Jeżeli nie posiadasz w domu włókninowych gazików lub chcesz, by Twoja maseczka przepuszczała więcej powietrza, ułatwiając oddychanie, zrób ją, wykorzystując kawałek papierowego ręcznika. Wystarczy wziąć płat ręcznika papierowego i złożyć go w harmonijkę o szerokich segmentach. Następnie na oba końce należy nałożyć po gumce recepturce i zagiąć złożone końce, zabezpieczając je zszywaczem tak, aby gumki się nie wysunęły. Tak ściągniętą harmonijkę należy rozłożyć i nałożyć na twarz, zahaczając gumki o uszy. 

 

Czy maseczki ochronne chronią przed koronawirusem?

Eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia zalecają noszenie maseczek tylko w przypadku, gdy opiekujemy się kimś, kto jest chory lub gdy podejrzewamy u siebie chorobę zakaźną, szczególnie koronawirusa 2019-nCoV. Wskazaniami do jej założenia są zwłaszcza: trudności z oddychaniem, gorączka, kaszel i kichanie. Nosząca ją osoba powinna jednak dodatkowo zachować inne środki ostrożności. Pamiętaj, by myć ręce mydłem bądź polewać olejkiem złodziei lub płynem do dezynfekcji. Po dniu noszenia, maseczkę należy bezwzględnie wyrzucić do śmieci. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (101 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...