Jak zrobić ludziki z kasztanów – przegląd najciekawszych pomysłów

Dni stają się coraz krótsze, pierwsza rdza znaczy liście, a z kasztanowców spadają kasztany. Jesień niepostrzeżenie przejmuje swoją wartę i choć bywa piękna i złota, to czasem też chmurna i deszczowa. Co zrobić, żeby wlać nieco słońca w tę jesienną słotę? Na przykład zrobić ludziki z kasztanów!

Kto robił w dzieciństwie ludziki z kasztanów, ręka do góry? Każdy chyba wyławiał z łupin owoce kasztanowca i za pomocą zapałek tworzył miniaturowe postaci. A może by tak przywołać wspomnienia? Wybrać się na spacer, zebrać parę garści kasztanów i w jakieś deszczowe popołudnie stworzyć mini społeczność kasztanowych ludków? Takie własnoręcznie wykonane prace można potraktować jako jesienną dekorację domu, która będzie wywoływała uśmiech na twarzach domowników. Sprawdź naszą galerię pomysłów na to, jak zrobić ludziki z kasztanów i do dzieła! Zaczaruj swoje najbliższe otoczenie.

Jak zrobić ludziki z kasztanów

Jak zrobić ludziki z kasztanów – przegląd najciekawszych pomysłów

Do wykonania ludzików, oprócz kasztanów, potrzebujesz:

 • żołędzie,
 • wykałaczki,
 • łupiny od kasztanów i żołędzi,
 • kolorowe liści;
 • szyszki,
 • plasteliny
 • sznurek

Pamiętaj, że najlepiej dekoruje się świeżo zebrane kasztany. Są wtedy wystarczająco miękkie i bez problemu wbijesz wykałaczki czy zapałki. Oczywiście do przygotowania ludzików może posłużyć wiele produktów i darów natury, jak na przykład jarzębina czy kora drzewa – wszystko zależy od pomysłu i inwencji twórczej. Jeśli w zabawie uczestniczy dziecko z całą pewnością rozwinie kreatywność oraz zdolności manualne. Takie wspólne spędzanie czasu wzmocni też wieź i wzbogaci galerię wspomnień.

Ludziki z kasztanów i żołędzi

Oto kilkanaście uroczych i zabawnych inspiracji na ludziki z kasztanów (a także zwierzątka i różne inne stwory):

https://www.instagram.com/p/BomcFdNA5-q/
https://www.instagram.com/p/BoCUTS4lc4F/ https://www.instagram.com/p/Bn98_NEgb_c/

Prawda, że urocze? Takie kasztanowe postaci mogą stać się elementem urodzinowej dekoracji, której motywem przewodnim jest jesień albo tajemniczy, bajkowy las. Można też wykorzystać je do ozdoby domu w czasie Halloween – możliwości i zastosowań jest wiele.

A jeśli wolisz wyczarować coś z żołędzi, to spójrz na te genialne, malutkie arcydzieła:

Jak ci się podobają nasze propozycje? Znalazłaś coś dla siebie? Podziel się z nami w komentarzu.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (106 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Alluska12  13 września 2021 12:08

  Jeszcze trochę i będziemy robić ludziki z kasztanów razem z moją córeczką. Wspomnienia z wczesnej podstawówki wracają, kto w szkole nie robił takich ludzików 🙂

  Odpowiedz
 2. agasam9  13 września 2021 12:35

  przypomina się dzieciństwo, w drodze do szkoły rósł wielki kasztanowiec i rzucaliśmy w gałęzie workami z butami, żeby strącić kasztany 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany